Po 32 latach pracy w oświacie, w tym 14 latach na stanowisku dyrektora, z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu pożegnała się Renata Chyrchała. Uroczystość odbyła się 26 czerwca podczas zakończenia roku szkolnego 2025/2026 i miała wyjątkowo podniosły oraz pełen wzruszeń charakter.
Symbolicznym mottem wydarzenia były słowa: „Każde zakończenie jest nowym początkiem”, które stanowiły główny element przygotowanej dekoracji. W atmosferze wdzięczności i uznania dziękowano odchodzącej dyrektor za wieloletnią pracę na rzecz szkoły, uczniów oraz zamojskiej oświaty.
Słowa podziękowania w imieniu władz miasta przekazały zastępca prezydenta Zamościa Marta Pfeifer oraz dyrektor Wydziału Oświaty Monika Żur. List gratulacyjny skierował również prezydent Zamościa Rafał Zwolak, podkreślając zaangażowanie Renaty Chyrchały w rozwój placówki oraz jej liczne osiągnięcia zawodowe.
Fot. Urząd Miasta Zamość
Nie zabrakło także serdecznych podziękowań od społeczności szkolnej. Przedstawicielka Rady Rodziców oraz uczniowie podkreślali, że przez lata była nie tylko dyrektorem, ale także „sercem i przewodnikiem całej społeczności szkolnej”. Uroczystość pożegnania połączona została z oficjalnym zakończeniem roku szkolnego 2025/2026. W jego trakcie wyróżniono najlepszych uczniów szkoły, wręczając im nagrody za osiągnięcia w nauce. Listy gratulacyjne otrzymali również rodzice wyróżnionych uczniów. Zakończenie wieloletniej pracy Renaty Chyrchały stanowi ważny moment w historii zamojskiego „Mechanika”, rozpoczynając jednocześnie nowy rozdział w dziejach szkoły.
::news{"type":"see-also","item":"373493"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu roztocze.net. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz