Na sygnale

Zamknij
61-letni kierowca Jaguara urządził policjantom niebezpieczny rajd przez powiat hrubieszowski i zamojski. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał z dużą prędkością przez kolejne miejscowości, a podczas pościgu uderzył w oznakowany radiowóz. Policjanci podejrzewają, że był pod wpływem alkoholu. Jeśli badania krwi to potwierdzą, grozi mu nawet 5 lat więzienia.
Kontrole funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w sortowniach firm kurierskich zakończyły się ujawnieniem nielegalnych wyrobów.
Z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala przewieziony został 47 latek, który dachował Skodą. Mężczyznę zakleszczonego w samochodzie ujawnili policjanci, którzy jechali na inną interwencję. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę oraz straż i monitorowali stan kierowcy do czasu przybycia innych służb. 47 – latek był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Rudka koło Zwierzyńca. Dramatyczny wypadek na torach zakończył się śmiercią 35-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna został potrącony przez pociąg towarowy jadący z Zamościa do Stalowej Woli. Mimo próby awaryjnego hamowania maszynista nie zdołał uniknąć tragedii. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.
Do groźnego wypadku doszło w czwartek (18.06) rano w Kolonii Michalów w gminie Rachanie. Kierujący BMW 52-latek uderzył w tył stojącego na jezdni Mercedesa pełniącego funkcję sklepu obwoźnego. W chwili zdarzenia przy pojeździe znajdowała się klientka robiąca zakupy. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.
Do oddawania krwi nie trzeba zachęcać biłgorajskich policjantów ani mieszkańców powiatu, którzy zawsze pomagają osobom w potrzebie. Wiadomo, że krew jest najcenniejszym darem jakim możemy podzielić się z innymi. Podczas uroczystości związanej z nadaniem rondu u zbiegu Alei Jana Pawła II z obwodnicą północną w Biłgoraju imienia Honorowych Dawców Krwi PCK odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” wyróżnieni zostali trzej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.
Na stadionie w Łabuniach odbyły się (13.06) gminne zawody sportowo-pożarnicze, które zgromadziły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gmin Łabunie i Komarów-Osada. Strażacy rywalizowali w sztafecie pożarniczej 7×50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym, prezentując wysoki poziom wyszkolenia, sprawność fizyczną i doskonałą współpracę zespołową.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski obywatela Ukrainy. Mężczyzna prowadził pojazd mechaniczny mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Przez okres 5 lat nie będzie mógł powrócić do Polski. Ma też zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen.
Mieszkańcy byli zaniepokojeni widokiem mężczyzny niosącego przedmiot przypominający broń. Na miejsce natychmiast skierowano kilka policyjnych patroli. Po odnalezieniu 65-latka okazało się, że nie miał przy sobie broni, jednak funkcjonariusze znaleźli ją chwilę później w pobliskich zaroślach. Sprawa zakończyła się dużym zaskoczeniem.
Do poważnego wypadku doszło dzisiaj na drodze krajowej nr 17 na wysokości miejscowości Łopiennik Nadrzeczny. Trasa jest całkowicie zablokowana, a na miejscu pracują służby ratunkowe i policja.
31 osób bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, 11 przypadków przekroczenia prędkości i niebezpieczne wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. To bilans akcji „Bezpieczny pasażer” przeprowadzonej przez krasnostawskich policjantów. Największe zdziwienie funkcjonariuszy wywołał jednak kierowca, który postanowił „naprawić” pas bezpieczeństwa przy pomocy... wkręta wbitego w bok samochodu.
Rzecznik Nadbużańskiego Oddziału SG mjr Dariusz Sienicki poinformował w piątek, że podczas skoordynowanej akcji służby zatrzymały siedem osób, w tym sześciu Polaków i jednego Armeńczyka. Mundurowi przeszukali także mieszkania członków grupy i obiekty wykorzystywane do działalności.
Umowy na realizację zadań z programu OLiOC podczas czwartkowej uroczystości w Komendzie Miejskiej PSP w Lublinie wręczył wojewoda Krzysztof Komorski. Wojewoda przypomniał, że w zeszłym roku Lubelszczyzna otrzymała z programu 277 mln, a w tym roku – ponad 296 mln zł.
W Żernikach w gminie Ulhówek doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. 77-letni kierowca Hondy podczas skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu Volkswagenowi. W wyniku zderzenia jeden z pojazdów wypadł z jezdni i zatrzymał się na polu uprawnym. Trzy osoby trafiły do szpitala.
8 czerwca około godziny 8:00, na drodze krajowej nr 17 w Krasnymstawie doszło do dachowania samochodu osobowego. 44-letni kierowca Volkswagena z dotychczas nieustalonych przyczyn zjechał z drogi do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń wymagających hospitalizacji. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku.