Na sygnale

Zamknij

Wypadek na DK17. 40-latka po alkoholu staranowała motorower

Redakcja roztocze.net Redakcja roztocze.net 11:32, 24.06.2026 Aktualizacja: 11:39, 24.06.2026
Skomentuj Wypadek na DK17. 40-latka po alkoholu staranowała motorower Foto: KMP Zamość

W Łabuńkach Pierwszych na drodze krajowej nr 17 doszło do groźnego wypadku. 40-letnia kierująca Fordem, będąc po użyciu alkoholu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. 58-latek z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Zderzenie na ruchliwej krajówce

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 9.30 na drodze krajowej nr 17 w Łabuńkach Pierwszych. Jak ustalili policjanci, kierująca Fordem 40-letnia mieszkanka gminy Komarów-Osada jechała krajową „siedemnastką” i na skrzyżowaniu zamierzała skręcić w lewo. W trakcie wykonywania manewru nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu motorowerzyście. Doszło do zderzenia Forda z motorowerem marki Znen, którym kierował 58-letni mieszkaniec gminy Łabunie.

Motorowerzysta z obrażeniami trafił do szpitala

Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Zarówno kierująca samochodem, jak i motorowerzysta zostali przewiezieni karetkami do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że 40-latka nie odniosła obrażeń. Znacznie gorzej skończył się wypadek dla 58-latka. Mężczyzna doznał obrażeń ciała i pozostał na leczeniu w szpitalu.

Alkomat nie pozostawił złudzeń

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący motorowerem był całkowicie trzeźwy. Inaczej było w przypadku kierującej Fordem. Policjanci ustalili, że 40-latka znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Zatrzymane zostały również dowody rejestracyjne obu pojazdów ze względu na uszkodzenia powstałe podczas zderzenia.

Policja ustala dokładne okoliczności

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności tego wypadku.

Policja apeluje do kierowców

Policjanci przypominają, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z najczęstszych przyczyn poważnych wypadków drogowych. Funkcjonariusze podkreślają również, że nawet niewielka ilość alkoholu może mieć wpływ na koncentrację i czas reakcji kierowcy. Każdy uczestnik ruchu powinien zachować szczególną ostrożność przed skrzyżowaniami, stosować się do znaków drogowych oraz nigdy nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu.

źródło: KMP Zamość

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu roztocze.net. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%