Wczoraj Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, znane wcześniej jako Kinoteatr i Kino "Stylowy" świętowało jubileusz 90-lecia działalności.
Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dyrektorzy zamojskich instytucji, dyrektorzy szkół, przedstawiciele klubów filmowych, media, widzowie.
Na wniosek Dyrektora Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" Andrzeja Bubeły, Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk uhonorował dyplomami pracowników o najdłuższym stażu pracy: Stanisławę Nowińską-Brogowską, Elżbietę Chruścińską, Marka Wielgosa, Mariana Świątkowskiego, Teresę Kucharczyk, Radosława Turczyna, Irenę Szulgę i Tomasza Jagiego.
Niespodzianką wieczoru był film dokumentalny "Zatrzymani... w kinie" zrealizowany przez Dorotę i Wojciecha Nowakowskich przy udziale Młodzieżowego Klubu Filmowego. W materiale filmowym zostały zarejestrowane wspomnienia i refleksje mieszkańców Zamościa dotyczące kina Stylowy.
Najnowszą działalność kina przedstawił Dyrektor Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" -Andrzej Bubeła prezentując dane frekwencyjne z ostatnich lat funkcjonowania Stylowego. Zaskoczeniem było podsumowanie liczby widzów. Od lipca 2010 do września 2016 w zamojskim kinie filmy obejrzało 1 150 000 osób!
Jubileusz 90-lecia działalności CKF Stylowy uświetniła projekcja filmu "Przełęcz ocalonych" w reżyserii Mela Gibsona. Tort urodzinowy ufundował Prezydent Miasta Zamość - Andrzej Wnuk.
Małgorzata Stępniewska
Zapraszamy do naszej fotorelacji z wydarzenia.
Oddo08:49, 10.11.2016
Radna "niezmiernie mi przykro" znów dała popis. Wstyd i żenada.
Gall@oddo10:10, 10.11.2016
W Zamościu nic mnie nie dziwi. Nawet gruboskórny pokaz braku kultury na jubileuszu związanym z kulturą.
Beatris10:40, 10.11.2016
Nie widzę na zdjęciach osoby, której zawdzięczamy obecne kino gdzie filmy obejrzało ponad milion ludzi. Dlaczego nie było Marcina Zamoyskiego ?
po kr10:54, 10.11.2016
tak samo dzięki niemu jak ten ufundował pokaz.
wszystko z podatków. Z podatków tych najbiedniejszych którzy nie korzystają z odliczeń, ulg itd. I z reguły nie chodzą do kina
@Beatris12:17, 10.11.2016
Zapytaj o to pana Marcina Zamoyskiego. Dostał zaproszenie na uroczystość, ale nie przyszedł. Może coś mu wypadło?
obserwator14:13, 10.11.2016
Dlaczego dyr. Wicherek siedzi na schodach? Spóźnił się, czy lubi?
Tak jest15:32, 10.11.2016
Radny Jerzy tradycyjnie już obok Prezydenta ( kiedyś obowiązkowo obok Prezydenta Marcina a teraz obok Prezydenta Andrzeja ). Czy to przypadek czy już koalicja
Ale zaraz zaraz na zdjęciach nie widzę posła Zawiślaka. Czyżby pana posła w ogóle nie było na tej uroczystości a może zapomniał albo coś przeoczył w swoim dzienniczku z harmonogramem zajęć. Taka świetna okazja do pokazania się no i oczywiście do zabrania głosu a tu nie ma posła . Oj jaka szkoda byłoby wesoło.
znudzony15:37, 10.11.2016
Jubileusz a dyrektor Bubeła taki smutny i bardzo zmęczony.
Kinoman08:55, 11.11.2016
Pewnych osòb nie powinno się nigdzie zapraszać. Przyjść, skrytykować i obrazić. Rozumiałbym, gdyby w zamian przedstawiono coś konstruktywnego. Tu mamy do czynienia z grą na kamerę. Zwròcić na siebie uwagę. To chyba jedyny cel. Przykre.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu roztocze.net. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz