LUBELSKIE I PODKARPACKIE

Zamknij

Ponad 32,6 mln zł na rozwój dróg w Lubelskiem. Podpisano 13 nowych umów

Redakcja roztocze.net Redakcja roztocze.net 00:45, 23.06.2026 Aktualizacja: 00:46, 23.06.2026
Skomentuj Ponad 32,6 mln zł na rozwój dróg w Lubelskiem. Podpisano 13 nowych umów Fot. Lubelski Urząd Wojewódzki

Ponad 32,6 mln zł trafi do kolejnych samorządów z województwa lubelskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2026. Środki zostaną przeznaczone na inwestycje związane z modernizacją i budową lokalnej infrastruktury drogowej, w tym dróg powiatowych i gminnych, chodników, ścieżek rowerowych oraz oświetlenia.

W czwartek podpisano łącznie trzynaście umów na dofinansowanie projektów w regionie. Dokumenty parafował wojewoda lubelski Krzysztof Komorski wraz z przedstawicielami samorządów powiatowych i gminnych oraz miast. W wydarzeniu uczestniczyli również wicewojewodowie Wojciech Wołoch oraz Andrzej Maj.

Jak podkreślono podczas spotkania, środki trafią zarówno do większych inwestycji powiatowych, jak i mniejszych projektów gminnych, które bezpośrednio wpływają na poprawę codziennej mobilności mieszkańców.

– Obiecywaliśmy oszczędności z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i szybko stały się one faktem. Na ten moment zrealizowaliśmy wszystkie projekty z listy podstawowej i jesteśmy już na etapie podpisywania umów z listy rezerwowej. Cieszymy się, że kolejne samorządy będą miały do dyspozycji środki finansowe, umożliwiające rewitalizację infrastruktury, budowę dróg, ścieżek rowerowych, chodników, oświetlenia, zatok autobusowych i wszystkiego, co służy mieszkańcom, nie tylko Polski wielkomiejskiej, ale także tej powiatowej i gminnej – mówił Krzysztof Komorski.

Fot. Lubelski Urząd Wojewódzki

W ramach podpisanych umów dofinansowanie otrzymały cztery powiaty: zamojski, janowski, opolski i łukowski, a także dziewięć gmin i miast: Łęczna, Łuków, Szczebrzeszyn, Radzyń Podlaski, Krasnobród, Zwierzyniec, Firlej, Miączyn oraz Wilkołaz. Największa pojedyncza kwota – blisko 9,5 mln zł – została przeznaczona dla powiatu łukowskiego. Środki te posłużą na rozbudowę drogi powiatowej nr 1314L na odcinku Nurzyna–Dębowica, wraz z przebudową mostu oraz modernizacją odcinka między Celinami a Nurzyną. Wśród gmin i miast najwyższe dofinansowanie otrzymała gmina Firlej – ponad 1,8 mln zł. Pieniądze zostaną wykorzystane na przebudowę drogi gminnej nr 103299L w miejscowości Pożarów.

Jak wskazują przedstawiciele administracji rządowej, inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mają nie tylko poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu, ale również zwiększyć dostępność komunikacyjną mniejszych miejscowości i wspierać ich rozwój gospodarczy.

::addons{"type":"alert"}

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu roztocze.net. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%