23 grudnia br. tradycyjnie poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko wraz z działaczami Stowarzyszenia na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15 oraz Stowarzyszenia Rolników i Konsumentów Kukiz'15 przekazali karmę do schroniska dla bezdomnych psów w Zamościu.
-To kolejny rok w którym, przeprowadzamy taką akcję. W trakcie przedświątecznej gorączki często zapominamy, że powinniśmy pomagać nie tylko bliźnim, ale że warto również zadbać o zwierzęta. W zamojskim schronisku w oczekiwaniu na znalezienie nowego domu przebywają potrzebujące odrobiny zainteresowania porzucone czworonogi. Zadbaliśmy o to, aby w najbliższym czasie nie były głodne i mamy nadzieję, że w najbliższym czasie znajdą nowych, odpowiedzialnych właścicieli.- informuje Adrian Biszkont z biura posła Jarosława Sachajko.
L11A22:49, 28.12.2016
To redaktor miał wyczucie - trafił przypadkiem na taki ważny moment, czy też był poproszony o uwiecznienie tego bezinteresownego aktu darowizny wynikającego wyłącznie z odruchu serca?
Rzetelny22:53, 28.12.2016
Zdaje się że to nie pierwszy raz taka zbiórka karmy. Szkoda że inni wielce "zapracowani" zapominają o naszych zwierzakach...
--------------------07:07, 29.12.2016
żenujące
rzetelny08:38, 29.12.2016
żenujące, bo? Bo ktoś pomaga bezdomnym psom? nie rozumiem... Sam ile przekazałeś/aś karmy psiakom?
żenujące to są właśnie takie komentarze.
Zamość08:54, 29.12.2016
Ogólnie fajnie, że coś robią, ale szkoda, że tylko raz na rok i bardziej dla zdjęcia z workiem karmy niż z racji pomocy:/
rzetelny09:07, 29.12.2016
@Zamość
Fakt, szkoda, że raz na rok, ale nie przypominam sobie aby jacyś inny zamojscy posłowie, czy też radni robili podobne akcje. Takie właśnie jest nasze społeczeństwo, ktoś robi fajną robotę, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto potrafi tylko hejtować, niezależnie co by się działo
TN09:26, 29.12.2016
Niektórzy robią ale się tym nie chwalą całemu światu
mig13:04, 29.12.2016
niektórzy też pomagają zamojskiemu zoo ale nie rozsyłają sobie fotek z tego pomagania do mediów
kmicic14:30, 29.12.2016
żenujące, że poseł w taki sposób się promuje, wygląda mi to na zaplanowaną ustawkę z dziennikarzem... Ja Panu posłowi proponuje podjąć działania ukierunkowane na to aby na schronisko składali się przede wszystkim nieodpowiedzialni właściciele czworonogów, którzy ich porzucili a nie wszyscy mieszkańcy Zamościa (przypominam o dotacjach miasta dla schroniska). Może doczekamy się wreszcie też czasów, kiedy ludzie będą sprzątać po swoich psach (teraz nawet kulturalne zwrócenie im uwagi powoduje agresję) chociaż uważam, że przy tej mentalności to jest niewykonalne, więc lepiej uchwałą rady miasta opodatkować posiadania psów a dochody z tego przeznaczyć na utrzymanie schroniska i sprzątanie wszędzie występujących w mieście psich odchodów.
beretka18:36, 30.12.2016
Ktokolwiek by to nie był i jak czesto by nie dokarmiał psiaki, to i tak zasługuje na pochwałę. Czy robią mu fotki czy nie.
LOL22:20, 30.12.2016
super ze pomaga
ale śmiech budzi coroczne.. tradycyjnie..
Który to raz? Drugi? :P
Krzysiek14:29, 10.01.2017
Co do mentalności to powoli ale to bardzo powoli się ona zmienia. Dzięki nauce w przedszkolach i szkołach podstawowych na temat sprzątania po psach staję się to zachowaniem nie powodującym zdziwienia w coraz większej ilości miast. Wiadomo że dziecko jak powie do rodzica "dlaczego nie sprzątasz?" to jest duża szansa na dotarcie do "opornego". U nas w mieście taka akcja była przeprowadzana z workami PUCEK i są tego efekty.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu roztocze.net. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz