We wtorek, 5 grudnia 2023 roku odbyło się uroczyste przekazanie 14 autobusów elektrycznych marki MAN wraz z infrastrukturą ładowania zakupionych przez Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Zamościu w ramach programy Zielony Transport Publiczny Faza I współfinansowanego przez NFOŚiGW.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"4966"}
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/9SMsWM0rlRw"}
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/zUtUDReIS18"}
W ramach projektu Spółka zakupiła 10 autobusów 12-metrowych oraz 4 autobusy 18-metrowe, wszystkie o napędzie elektrycznym. Ponadto zajezdnia MZK została wyposażona w 7 dwustanowiskowych ładowarek o mocy 120 kW każda. Zmodernizowana została stacja transformatorowa, wybudowano także linię zasilającą dostarczającą prąd do ładowarek. Zakupione autobusy będą stopniowo wprowadzane do eksploatacji już od połowy przyszłego tygodnia.
Arnold22:36, 05.12.2023
No to koniec grzania w zimie i chłodzenia w lecie...
rgttyh12:20, 09.12.2023
A dlaczego niby? Czyżby nie miały klimy?
Ktoś16:01, 10.01.2024
Niemieckie autobusy w PISowskim Zamościu. Swiat się wali !
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu roztocze.net. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz