roztocze.net

Zamknij
19:44, 24.06.2026
Już 28 czerwca w Centrum Dziedzictwa w Masłomęczu odbędzie się premiera filmu „Siostry. Ślad Matki” – pierwszej produkcji zrealizowanej w ramach Funduszu Filmowego Gminy Hrubieszów – Ziemi Hrubieszowskiej. Dokument opowiada historię Anny Buszko-Ciosmak, kobiety, która w czasie wojny i okupacji dawała schronienie, pomoc i nadzieję tym, którzy znaleźli się w potrzebie.