Przekaż swój 1% dla zamojskich organizacji pożytku publicznego i weź udział w konkursie.
Do uczestnictwa w akcji zaprosiła Dorota Nowosad z Zamojskiego Forum Inicjatyw Społecznych:
[YT]LlinWl9Rq9A[/YT]
Inauguracja akcji ODDAJESZ - DOSTAJESZ w sklepie E. Leclerc w Zamościu:
[YT]FGFDpbo_9mw[/YT]
Listę przygotowało Zamojskie Forum Inicjatyw Społecznych, które wspólnie z Miastem Zamość i centrum handlowym E.Leclerc Zamość po raz kolejny organizuje akcję zachęcającą do oddawania 1% na rzecz zamojskich organizacji OPP. Akcja w tym roku nosi hasło "ODDAJESZ - DOSTAJESZ".
Celem konkursu jest popularyzacja mechanizmu 1%, a także przekonanie podatników do lokalnego przekazywania swojego 1% oraz wsparcie usług świadczonych przez organizacje pozarządowe.
Podatnik, który korzysta z gotowego rozliczenia przygotowanego np. przez ZUS, a chce zmienić odbiorcę "1 procenta", powinien dostarczyć do urzędu skarbowego wypełniony druk PIT-OP.
Każdy może wziąć udział w konkursie, jedynym warunkiem jest przekazanie 1% swojego podatku na rzecz zamojskich organizacji pozarządowych posiadających status Organizacji Pożytku Publicznego.
Udział należy zgłosić, wrzucając informację z imieniem i nazwiskiem do urny, w okresie od 28 stycznia do 30 kwietnia 2019 r., aby odebrać nagrodę, trzeba być obecnym podczas losowania nagród a w przypadku wylosowania nagrody, okazać dowód tożsamości oraz druki PIT, poświadczający przekazanie 1% na rzecz zamojskich organizacji
Losowanie nagród odbędzie się 30 kwietnia 2019 roku o godz. 17:00 w supermarkecie E. Leclerc w Zamościu.
obywatel15:25, 29.01.2019
Polska krajem żebraków, biedaków, naciągaczy, wyzyskiwaczy i mających wszystko w d...pie, tylko "przy korycie" mają się dobrze.
becia18:38, 29.01.2019
nie polecam 23... słyszałam wiele o złym zarządzaniu pieniędzmi... sorry
KM18:43, 29.01.2019
Fajna inicjatywa. Brawo!
ewa20:00, 29.01.2019
Nie polecam dawać 1% podatku ksieżom i zakonnicom. Wybierzcie coś innego.
KM20:12, 29.01.2019
Każdy niech odda swój 1% temu, komu chce. Grunt by każdy sam o tym decydował, a nie robili to za nas inni. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
LiLa15:29, 31.01.2019
Zamiast fiskusowi oddaj 1% (który jeżeli nie zadecydujesz i tak ci zabiorą) zamojskiej organizacji. Ja wspieram stowarzyszenie, które pomaga ludziom ze stwardnieniem rozsianym. Straszna choroba i każda złotówka jest dla nich ważna. Mój mąż stowarzyszenie ZEA, które pomaga bezdomnym zwierzętom. Jak? Wystarczy wejść na ich stronę.Każde Stowarzyszenie i fundacja ma stronę i można zobaczyć na co idzie ten 1%. Więcej empatii, mniej malkontenctwa i pomożemy, a naprawdę nic nas to nie kosztuje.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu roztocze.net. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz