SLD - Lewica Razem - pod takim szyldem Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie walczył o sejmiki wojewódzkie. O tym, czy SLD wystartuje samodzielnie, czy w koalicji do rad miast i gmin zdecydują lokalni działacze tej partii.
Takie informacje przedstawił podczas spotkania w Zamościu szef Rady Wojewódzkiej SLD Jacek Czerniak. W Zamościu SLD albo wystartuje pod własnym szyldem albo w szerszej koalicji - decyzja jeszcze nie zapadła. Działacze zamojskiego SLD wkrótce zdecydują też, czy wystawią własnego kandydata na prezydenta miasta, czy też kogoś poprą. Więcej w naszych materiałach wideo.
W spotkaniu niestety nie wziął udziału wiceprzewodniczący SLD Jerzy Wenderlich. Ze względu na zły stan zdrowia były wicemarszałek Sejmu trafił bowiem do szpitala.
::video{"type":"single","item":"465"}
::video{"type":"single","item":"466"}
::video{"type":"single","item":"467"}
Poniżej krótka fotorelacja ze spotkania SLD w Zamościu.
Czarzasty20:34, 02.02.2018
Nic nowego, powtórka ze spotkania z Czarzastym tylko o dwa poziomy niżej.
Tekst nadeslany20:46, 02.02.2018
Tak, filipinka to poważna choroba
Horn20:51, 02.02.2018
Dziękuję za bardzo interesujący i ciekawy artykuł. Brawa dla redaktora Czubary za poruszenie tematu zamojskiej lewicy.
Ja20:59, 02.02.2018
Gratulacje są nowe twarze ale znane z protestów pod sądem . Jest też człowiek od Konstytucji -Gierałd. Gratuluję zamojskiej lewicy nowych ale bardzo wiekowych twarzy. Jednym słowem można było się spodziewać czegoś lepszego.
Horn - ten prawdziwy21:50, 02.02.2018
Frajer z wpisu o 20.51 podszywa sie pode mnie. To pewnie ten żałosny typ od kilkudziesieciu nicków.
Maślak22:04, 02.02.2018
Horn to trąba jerychońska! Nieudolny uzurpator!
Horn22:10, 02.02.2018
Ten fałszywy na pewno. Mało mu kilkudziesięciu nicków? A co do artykułu krótka piłka: SLD - Lewica Razem, znaczy w Zamościu razem z kim? Bo z partią Razem raczej nie.
prawy22:16, 02.02.2018
Lewic ci u nas dostatek: SLD, Razem, inicjatywa Nowackiej, stowarzyszenie Kwiatkowskiego i Sawickiej.... rozbite bardziej jak prawica w latach 90.
Co tam lewica. Kim j22:54, 02.02.2018
?
@Horn22:56, 02.02.2018
Pewnie Tomek się pod Ciebie podszywa.
magnar22:59, 02.02.2018
I tak wygra PiS. Ale miło, że ludzie będa mieli szerszy wybór niż dwa czy trzy komitety.
Horn23:19, 02.02.2018
Popieram lewicę niezależnie od tego, kto będzie kandydował.
PPS23:22, 02.02.2018
Jeśli SLD wystawi swojego kandydata na prezydenta, to osłabi PAW. Raczej trudno sobie wyobrazić by kandydat SLD odebrał głosy kandydatowi PiS. Nie ten elektorat.
Horn - ten prawdziwy23:29, 02.02.2018
Panie Tomaszu apeluję, by przestał się pan pode mnie podszywać. To żenujące i żałosne. Rozumiem lewicowe przekonania ale proszę je firmować swoim nazwiskiem.
hehe23:33, 02.02.2018
Na sali dominuje młodzież :)
pamiętam00:05, 03.02.2018
Swego czasu w TZ był artykuł po wyborach z takim zabawnym tytułem "Zamość zAWSze SLD"
?00:12, 03.02.2018
Zamość Nasz Wspólny Dom do tego komitetu dołączy?
Thomas05:29, 03.02.2018
Nie traćcie ducha, lewica was wyslucha. To słowa sp. Józefa Oleksego.
szkoda06:36, 03.02.2018
Myślałem, że już chociaż padną jakieś konkrety odnośnie kandydatów na radnych, czy kandydata na prezydenta. Rozczarowałem się.
Tomek06:46, 03.02.2018
SLD stworzy w Zamościu koalicję z PO natomiast Razem i Zamość nasz wspólny dom wystawi liste zamojskiej lewicy.
wyborca07:35, 03.02.2018
Nie rozsmieszajcie mnie rano zamojskim SLD. Kilkunastu dziadków bez zdolności koalicyjnej i bez szans na stworzenie własnej listy. Tak właśnie oceniam zapędy partii która znika ze sceny politycznej.
Anonymus07:54, 03.02.2018
@Tomek też myślę, że SLD pójdzie razem z PO przynajmniej lokalnie. Przecież interesy ludzi lewicy w obecnym sejmie w dużej mierze reprezentuje PO. Poza kilkoma przypadkami w sprawach światopoglądowych oba ugrupowania są zbliżone. Ciekawi mnie jednak kogo wystawią na prezydenta?
gość08:12, 03.02.2018
Jeśli w Zamościu lewica wystawi dwie listy to wykosi się wzajemnie w bratobójczej walce jak Zjednoczona Lewica i Razem podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Podzielona lewica to głos na PiS lub PO.
wyborca08:25, 03.02.2018
SLD to nie lewica. Proszę o wskazanie działań zamojskiego SLD które mają jakikolwiek związek z lewicą?
Dirty Harry09:22, 03.02.2018
Podobno piłka nożna to taka gra, w której 20 facetów biega po boisku, a w końcu i tak wygrywają Niemcy. Podobno polityka to taka gra, w której wszystkie partie robią co mogą, a na końcu i tak wygrywa PiS.
@Tomek09:37, 03.02.2018
A skąd taka teoria o koalicji SLD i PO?
09:42, 03.02.2018
oczywiście, że koalicja SLD i PO jest niemożliwa. Z jednego powodu SLD to PO a PO to SLD
hehe09:45, 03.02.2018
A ogólnopolskie media podawały, że Schetyna i Lubnauer się dogadali co do wspólnego startu PO i Nowoczesnej.
Tomek10:50, 03.02.2018
Wróbelki na mieście ćwierkają: starszyzna z SLD uznała, że nie zdoła wystawić własnych list i muszą dogadać się z PO. "Młodsi" chcą porozumieć się z Zamość nasz wdspólny dom Kwiatkowskiego, Sawickiej, Nizioła i całą resztą wystawiając listy zamojskiej lewicy.
Mocno zawiedzony12:42, 03.02.2018
Same stare dziady.
lewy12:46, 03.02.2018
Zjednoczoną lewice stać na drugi wynik w Zamościu, bo PiS wiadomo bedzie pierwsze. Ale podzielona lewica przepadnie.
14:02, 03.02.2018
dziady, dziadostwo, rafał
czyż nie dobija się 14:06, 03.02.2018
Wiekowo i mentalnie pasują raczej do towarzyszy z PSL- tak samo padną...
Horn15:49, 03.02.2018
Kocham roztocze i redaktora Czurabe
viki15:53, 03.02.2018
To są kolejne podchody do koryta, od którego ich oderwali przed ostatnimi wyborami.
Thomas17:45, 03.02.2018
Nic tak nie dodaje skrzydeł jak młodość. Lewica ni ma problemu ze swoja lewicowością, jest Platforma Obywatelska, jest Nowoczesna, jest partia Zandberga
Horn - ten prawdziwy17:57, 03.02.2018
Do wiadomości - zważywszy że jakiś zboczeniec się pode mnie podszywa zmieniam nick. Apel do redakcji o wprowadzenie obowiązku rejestracji użytkowników.
Cień18:06, 03.02.2018
Na Facebooku radny Zwolak napisał, że były prezydent Marcin Zamoyski na prośbę wielu osób poważnie rozważa kandydowanie w najbliższych wyborach. Czyżby coś w tym tekście było na rzeczy? http://roztocze.net/gdyby-marcin-zamoyski-wrocil-do-polityki/
18:10, 03.02.2018
Z. może sobie pisać. Może także robić za polewacza m. Z. Obaj będą zadowoleni
Rodowity zamościanin18:17, 03.02.2018
Jeśli Marcin Zamoyski zechce kandydować to będzie II tura i tam rozgrywka między kandydatem PiS a Marcinem Zamoyskim.
Cień18:19, 03.02.2018
Jeśli radny miejski już o czymś oficjalnie informuje, to znaczy, że coś jest na rzeczy.
hmm18:40, 03.02.2018
To moze SLD rozważy poparcie Marcina Zamoyskiego?
23:56, 04.02.2018
Oby tylko SLD nie wystawiło radnego Nizioła bo znowu się skompromituje
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu roztocze.net. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz