2 grudnia działacze Platformy Obywatelskiej wybiorą swoje władze lokalne i regionalne. O fotel szefa PO w Zamościu zmierzą się dwaj miejscy radni.
Jak już wcześniej informowaliśmy pisząc o potencjalnych kandydatach PO na szefa regionu lubelskiego, 2 grudnia, członkowie tej partii wybiorą nowe władze.
-Będą cztery urny. Każdy członek PO, który posiada prawo wyborcze będzie mógł głosować i wybrać: szefa regionu, przewodniczącego rady powiatowej, delegatów do rady regionalnej i członków rady powiatowej. - tłumaczy Ireneusz Godzisz, przewodniczący PO w Zamościu. Kandydatów można było zgłaszać do 18 listopada. O fotel szefa regionu lubelskiego PO powalczą: posłanka Joanna Mucha, wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk i prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
Niemniej ciekawie zapowiadają się wybory w lokalnej PO w Zamościu. O stanowisko przewodniczącego ubiegać się będzie aktualnie piastujący tę funkcję Ireneusz Godzisz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zamościa, dyrektor Zakładu Oczyszczania Miasta. Wcześniej był dyrektorem Oddziału Poczty Polskiej w Zamościu oraz pracownikiem administracji rządowej. Jego kontrkandydatem będzie kolega z Rady Miasta, Marek Kudela, nauczyciel, działacz społeczny. Pracuje w Zespole Szkół Nr 4 w Zamościu oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Zamościu. Działa również w UKS Kiko Zamość.
Co mogą oznaczać te wybory dla zamojskiej PO i lokalnej polityki? Ireneusz Godzisz należy do tej części PO, która skłonna jest współpracować z obecnym prezydentem Zamościa, Andrzejem Wnukiem i w większości głosuje ręka w rękę z radnymi popierającymi prezydenta. Jego kontrkandydat, Marek Kudela z kolei jest oponentem prezydenta i jednym z jego największych krytyków. Czy wybór przewodniczącego zdecyduje o kierunku ugrupowania i jego stanowisku przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi? Nowe władze - przewodniczący i rada powiatowa - będą musieli przygotować listy wyborcze oraz zdecydować o kandydacie na prezydenta.
W wyborach będą mogli wziąć udział wszyscy członkowie Platformy, którzy nalezą do partii co najmniej pół roku i mają opłacone składki członkowskie.
Wynik poznamy najprawdopodobniej już 3 grudnia.
13:12, 22.11.2017
"Zakładu Oczyszczania Miasta" a jest coś takiego ? czy już stworzyli nową spółeczkę na "z zawodu dyrektora " ?
Daniel Czubara13:15, 22.11.2017
@Anonim ZOM wchodzi w skład PGK.
widz13:18, 22.11.2017
Najpierw news o SLD, teraz o PO... no, no widze, że roztocze wyrasta na lidera jeżeli chodzi o informacje i serwis polityczny. Będę tu zaglądał częściej.
Jan14:10, 22.11.2017
W Zamościu taka złodziejsko-zdradziecka partia jak PO powinna być zdelegalizowana. Czy zamojskie PO jest za odszkodowaniami od Niemiec za zbrodnie i wysiedlenia ludności Zamojszczyzny.
Zamościanin14:15, 22.11.2017
Jak mawia klasyk "c...j z Polską wschodnia".Nie zapomnimy wam tego nigdy...
Czytelnik14:36, 22.11.2017
Droga redakcjo, od 1 września 2017 roku nie ma czegoś takiego jak Zespół Szkół Nr 4, o innych nieaktualnych lub błędnych informacjach nie wspominając...poprawcie się.
15:28, 22.11.2017
wg strony PGK to jest:
Zakład Wodociągów - PGK Zamość
Oczyszczalnia Ścieków - PGK Zamość
Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu - PGK Zamość
Zakład Transportu Odpadów - PGK Zamość
Zakład Usług Komunalnych - PGK Zamość
Cmentrz Komunalny w Zamościu - PGK Zamość
Zakładu Oczyszczania Miasta" nie widać, no i niedawno jeszcze był ponoć kierownikiem, no ale jak zatrudniono Małysza to wszystko możliwe. Ale nie dla wszystkich. Dla wybranych
Horn16:08, 22.11.2017
To zobaczymy, w którą stronę pójdzie Platforma.
to ask16:11, 22.11.2017
Pan Godzisz powinien przejść do historii . PO pod przewodnictwem pana Godzisza w Zamościu nie istnieje . Pan Godzisz popiera pana Prezydenta tylko dlatego , ze ten pozwolił mu być wiceprzewodniczącym RM ( niezła pensyjka 1500 zł na rączkę ) oraz zatrudnił go w spółce miejskiej . W zamian za powyższe w dowód wdzięczności pan Godzisz głosuje tak jak chce pan Prezydent . Bez wątpienia taka postawa "farbowanego lisa" nie upoważnia pana Godzisza do pełnienia funkcji szefa lokalnych struktur PO.
A poza ty czym takim wykazał się pan Godzisz aby dalej piastować funkcję przewodniczącego . Jak dla mnie to niczym ........
ł_obok16:23, 22.11.2017
P O nie tylko u nas ale ogólnie jest w reanimacji.
observer16:24, 22.11.2017
L I T O Ś C I!!!! Godzisz zachowuje się tak, jak byłby na liście płac PIS.
mieszkaniec16:29, 22.11.2017
Jak dla mnie radny Kudela jest bardziej wyrazisty. PO w Zamościu jest praktycznie niewidoczne. Moze zmiana kierownictwa coś tam zmieni?
fifi17:32, 22.11.2017
Nie martwicie się Pisowskie trole o Platformę , lepiej pilnujcie koryta w spółkach , gdzie zarabiacie po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie . Ludowi zaś wciskacie jak to teraz wszystkim dobrze, a najlepiej wam z PiSu. To wam się tez skończy i będziecie beczeć po kątach jak małe dzieci.
Tylko się towarzyszu17:38, 22.11.2017
Witamy na forum p. Karpińskiego, platfusa jakże zasłużonego dla regionu. Tak, że mucha nie siada
eagle eye19:51, 22.11.2017
PO? to ta partia o której dziś w Sejmie RP mówiono, że powinna zostać zdelegalizowana?? Biedactwa gdzie wy działacze POdziejecie się w terenie? Synekur zabraknie.. Drodzy czytelnicy pomóżmy ludziom w POtrzebie -wskażmy tu na portalu możliwe do obsadzenia firmy!
zmc21:38, 22.11.2017
Bardziej niż "partia" ważni są ludzie. Szczeg9lnie w samorządach
Zamościanin22:03, 22.11.2017
Panie Marku trzymam kciuki !!!!
Więcej takich ludzi w Zamościu.
ale07:57, 23.11.2017
To na ilu etatach pracuje ,,społecznik' MAREK... bo się pogubiłem.
rado09:05, 23.11.2017
Szyderco. Z tego co wiem to tylko w Szkole Podstawowej Nr 4. W artykule jest dużo błedów. Nie ma już Zespołów Szkół.
mieszkaniec10:09, 23.11.2017
Jak w ogóle można być w ugrupowaniu które udowodniło, że w ostatnim głosowaniu w PE są w stanie nawet zagłosować z karami na swój kraj. Zdelegalizować PO
kmicic10:17, 23.11.2017
Proponuję radnego Zwolaka na szefa regionalnej PO, przecież PO i Nowoczesna to jest ten sam twór a cel mają też ten sam dostać się do koryta.
to ask10:45, 23.11.2017
Po dzisiejszej deklaracji porozumienia i współpracy ogłoszonej przez Grzegorza Schetynę i Ryszarda Petru , pan Godzisz w ogóle nie powinien być brany pod uwagę przy wyborze szefa lokalnych struktur PO , ponieważ jest lojalną przystawką Prezydenta szukającego poparcia partii Porozumienie Jarosława Gowina
WWW11:06, 23.11.2017
Teraz moda na homoseksualistów wiec POwinien zostać ...
do observer11:12, 23.11.2017
Słabo obserwujesz. Po czym wnosisz, że Godzisz zachowuje się jakby był na liści płac PiS? Wspieranie prezydenta, którego PiS się wyparł i punktowanie tego żałosnego posła, który o zgrozo, reprezentuje nas na Wiejskiej - to wg. Ciebie bycie na liści PiS?
Małgosia11:24, 23.11.2017
Panie WWW, nie wie Pan, jak sprawny jest Pan Ireneusz G. w tych sprawach. Zapewne chciałby Pan nam Go odebrać ale nie wróżę sukcesu. My kobiety "parówkowym skrytożercom mówimy NIE!"
też do observer11:49, 23.11.2017
To już raczej Kudela jest na liście płac PiS-u. Nie widzę różnicy zdań między nim, a posłem Zawiślakiem. Ramię w ramię walczą z prezydentem. Jaja będą jeśli zostanie szefem Platformy w Zamościu. Będziemy mieć nową jakość: PO-PiS, oj będzie ciekawie...
tak jest12:37, 23.11.2017
W Zamościu jest swoisty tygiel, PAW pokroi siły na pół. Małysz, Sowa, Kurzępa, Sędłak głosują ramię w ramię z Łuczką, Gościcką, Nowosad , Nizioł (związani z sld) i na odwrót. PAW dał rade, dzisiaj mówienie lewica , prawica w mieście Zamość to nieporozumienie. Mamy blok prezydencki oraz anty.
tak jest12:38, 23.11.2017
chodziło w przeszłości bądź startowali w 2014 r. z lewicy
wnuk dziadka13:05, 23.11.2017
Jeżeli Kudela zostanie szefem PO to tylko wzmocni opozycję antyprezydencką w mieście Zamościu.
Olek13:08, 23.11.2017
W mieście Zamościu obecnie są dwie FACJE: Prezydencka tj. Wnukowa i Antyprezydencka. Koniec końców robi się ciekawie.
Platformers13:49, 23.11.2017
Stawiam na Marka Kudelę.
hehe13:57, 23.11.2017
Znaczy na PiS
Marek Sławkowi14:07, 23.11.2017
Marek wspiera Sławka w walce z Andrzejem. Myli się jednak, jeśli liczy na to, że Sławek poprze bezpartyjną obecnie Martę w walce o taborek prezydenta.
olek15:10, 23.11.2017
Platforma staje się partią niszową. Kogo obchodzi, kto tam zostanie przewodniczacym?
to to ask15:11, 23.11.2017
Pan Godzisz został zatrudniony w spółce miejskiej za prezydenta Zamoyskiego.
a w Sejmie15:45, 23.11.2017
Poseł sprawozdawca opowiada właśnie o zmianach w ordynacji wyborczej proponowane przez PiS. Kandydat na radnego nie będzie musiał już mieszkać w gminie do rady której startuje. Pan radny Kudela miał z tym spory problem ale widać ugadał sprawę z właściwym posłem...
eagle eye18:24, 23.11.2017
zmc@- masz rację ale nie w rodzinno- towarzysko- biznesowo- erotycznym bagienku zamojskim.. tu liczy się nazwisko, kto z kim i skąd jest..
tow.Gumiak vel Dioda20:02, 23.11.2017
Jestem w pis głosuję z po, jestem w po głosuję z pis..? Taka konfiguracja zapewni mi miejsce pracy bez względu na to która opcja zwycięży!.... Oto przepis na sukces członka skostniałego układu od 25lat. Tylko nazwy partii zmieniają się -nie ludzie.
Zainteresowany21:15, 23.11.2017
Pan Kudela przedstawiony jest między innymi jako DZIAŁACZ SPOŁECZNY. Czy istnieje coś co w swoim życiu zrobił SPOŁECZNIE?
rodzic dziecka16:57, 26.11.2017
zainteresowany tak się skąłda że wielokrotnie pomagął naszym dzieciom . Mozeci go tu gnoić to nie zmieni to faktu że wiem kim jesyt marek kudela i znamy jego wartość
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu roztocze.net. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz