Zamknij
REKLAMA

Uroczyste podsumowanie VII PFZ, wernisaż i wręczenie nagród

16:12, 08.09.2021 | Mirosław Chmiel
Skomentuj
REKLAMA

Uroczyste podsumowanie VII PFZ i otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród odbędzie się 9 września 2021 r. o godzinie 17.00 w Zamojskim Domu Kultury, ul. Partyzantów 13. Zapraszamy!

VII Przegląd Fotografii Zamojskiej odbył się pod Patronatem honorowym Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenia Twórców.

Adresowany był do fotografów zajmujących się fotografią zawodowo i amatorsko, niezależnie od wieku, doświadczenia i zainteresowań. Przegląd odbywał się pod hasłem „Fotografia ojczysta” i nie był ograniczony tematycznie. Głównym jego celem jest integracja i promocja środowiska fotografików działających na terenie Zamojszczyzny. Przegląd realizowany jest w ramach zadania Zamojska Galeria Fotografii „Galeria Mała” przez Zamojską Grupę Fotograficzną Grupę Twórczą działającą w Stowarzyszeniu Kultura dla Zamościa i Zamojski Dom Kultury. Projekt dofinansowany jest przez Miasto Zamość.

 

WYNIKI VII PRZEGLĄDU FOTOGRAFII ZAMOJSKIEJ
 

Jury VII Przeglądu Fotografii Zamojskiej w składzie :

  • Stanisław Orłowski – przewodniczący Jury, członek Honorowy Fotoklubu RP, Członek ZPAF;
  • Henryk Szkutnik – Członek ZPAP;
  • Waldemar Siatka – afrp;
  • Mirosław Chmiel – afrp, komisarz VII Przeglądu Fotografii Zamojskiej

po zapoznaniu się z pracami zgłoszonymi na VII Przegląd Fotografii Zamojskiej postanawia :

1. Przyznać następujące nagrody :
 I nagroda: Złoty medal Fotoklubu RP oraz nagroda rzeczowa dla Jolanty Kolinko za pracę „Śnieżka o świcie’’
 II nagroda: Srebrny medal Fotoklubu RP oraz nagroda rzeczowa dla Aliny Ostasz za pracę „Semper ama’’
 III nagroda: Brązowy medal Fotoklubu RP oraz nagroda rzeczowa dla Małgorzaty Pawelczyk za pracę „Połów”

2. Przyznać następujące, równorzędne wyróżnienia dla:
 Andrzeja Alickiego za pracę „Monster supraski’’
 Mariusza Lewandowskiego za tryptyk „Strażnicy wody, strażnik przestrzeni, strażnik ziemi’’
 Sebastiana Piórka za pracę „Symboliczna szczelina’’ 
 Marcina Konopczyńskiego za pracę „Wyznanie uczuć”

3. Zakwalifikować do galerii pokonkursowej następujące prace :
 TADEUSZ ADAMCZUK - „W słonecznym trianglu’’
 ALEKSANDRA BARANOWICZ - „Nepomucen zamyślony”
 BOGDAN CABAJ - „Mobilni”
 ANDRZEJ ALICKI - „Signum temporis”
 ANDRZEJEWSKI HENRYK - „Lwów Opera’’
 JURIJ BOJKO - „Wszyscy umieramy- nie wszyscy żyjemy’’
 MICHAŁ BOŻEK - „Obraz wiejski’’
 EWA GAJEWSKA - „Zaglądając w oczy okien”
 JANUSZ GAJEWSKI - „Wędrowiec w mieście’’ 
 PAWEŁ FERENC - „Światłocienie’’
 BEATA SMÓL-GAŁAN - „Lockdown – reset - Roztocze’’
 ELŻBIETA GNYP - „Norwegia-wodospad’’
 RYSZARD GOŁĘBIOWSKI - „Przemijanie’’
 WIESŁAW JABŁOŃSKI - „Diablak’’ 
 WIESŁAW JABŁOŃSKI - „Na zimowym szlaku’’
 ADAM JAKUBOWSKI - „Falowanie’’ 
 SŁAWOMIR JASZCZOŁT – „Faceto FACE” 
 JANUSZ KAPECKI - „Pola’’
 WALDEMAR KASPROWICZ - „Kolor uwięziony’’
 ANDRZEJ JUCHNIEWICZ - „Rodzeństwo’’
 RAFAŁ KALINOWSKI - „Dzików Stary” 
 KRYSTYNA KOT - „Grabowiecka szachownica’’
 MARTA KRAWCZYK - „Chata za wsią”
 MARTA KRAWCZYK - „Na Roztoczu”
 JOLANTA KOLINKO - „Uroki Warmii’’
 ANDRZEJ KOSIKOWSKI - „Przedwiośnie”
 ANNA KWIATKOWSKA - „Roksana’’
 TOMASZ KŁĘBEK - „Wyjście”
 TOMASZ KŁĘBEK - „Odeon”
 BEATA KANIK - „Za trzy tony złota’’
 CEZARY KRYWICZANIN - „Olsztyn Infra Red’’ 
 CEZARY KRYWICZANIN - „Święta Warmia’’ 
 KRZYSZTOF KURZĘPA – bez tytułu
 ANNA KUSZYK - „Zaraza”
 ANNA MONASTYRSKA – „Nikogo nie ma w domu” 
ANNA MONASTYRSKA – „Modlitwa” 
MAREK NASIADKA - „Ognista szarża”
KRZYSZTOF KUZKO - „Bug’’
AGNIESZKA LUBECKA - „Starorzecze Narwi’’
KRZYSZTOF MADEJ - „Na Tarnicę’’
MAGDALENA MAJER – bez tytułu
TOMASZ OKONIEWSKI – tryptyk „Żywioł Mieczysława’’
WITOLD MIĄSIK - „Hucuł spod Skierbieszowa’’
ALINA OSTASZ – „Droga”
ALICJA MRÓZ - „Przywitanie” 
GRZEGORZ PAWLAK - „Oczekiwanie’’
MAŁGORZATA PAWELCZYK - „Na tamtą stronę’’
KRZYSZTOF PESZKO - „Ułamany’’
BOGUSŁAW PUPIEC - „Ku słońcu’’
BOGUSŁAW PUPIEC - „Krajobraz zimowy’’
BARBARA POLAKOWSKA - „Las’’
BOGDAN RĘBISZ - „Roztoczańskie pola”
ROBERT RUSINEK - „Szczęście”
MAREK RYŚ - „Pamięć’’
KATARZYNA SACHAJKO - „Czas zarazy’’
KATARZYNA SACHAJKO - „Sjesta’’
EWA SIEROKOSZ - „W bramie’’ 
KATARZYNA WARAŃSKA - „W dal’’
ARTUR WĄSIK - „Spojrzenie w górę’’ 
MAŁGORZATA WOŁOSZYN - „Linie’’
LESZEK WYGACHIEWICZ - „Oko”
ROBERT WOŚ - „Magiczne Pilsko”
CZESŁAW ZDANOWICZ - „Hel’’
KRZYSZTOF ZAJĄC - „Geometria czasu’’

Ogółem w przeglądzie wzięło udział 128 autorów, którzy nadesłali 327 zdjęć. Warunki regulaminu spełniało 246
zdjęć przysłanych przez 86 autorów.

Na wystawę zakwalifikowano 74 prac 60 autorów.
Jury z satysfakcją stwierdza wysoki poziom nadesłanych prac, gratuluje laureatom i uczestnikom przeglądu.
 

Komisarz VII Przeglądu Fotografii Zamojskiej, Mirosław Chmiel – AFRP

(Mirosław Chmiel )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%