Zamknij

Camaro Zamość z awansem do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3

14:29, 27.06.2022 materiał prasowy Aktualizacja: 14:32, 27.06.2022
Skomentuj

Szósty turniej cyklu LOTTO 3×3 QUEST w Małogoszczu wygrała Legia Lotto 2, która w finałowym starciu pokonała Hutnik Warsaw – 21:16. W meczu o 3. miejsce drużyna Camaro Zamość w składzie: Marek Nieścior – kpt., Michał Jankowski, Jakub Czyż, Nikodem Kowalski, pokonała Rakieta – 21:8, zapewniając sobie awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3.

Turniej został rozegrany 26 czerwca 2022 r. Do rywalizacji przystąpiło 13 drużyn, które zostały przyporządkowane do czterech grup. W fazie grupowej Camaro rywalizowało z Hutnikiem Warszawa i Zajezdnikami. Wygrana zamościan z Zajezdnikami zapewniła im awans do kolejnego etapu turnieju, gdzie pokonali Szklanka Team – 21:8. W ćwierćfinale Camaro wygrało z KS Sky Tatoo Radom – 21:16, minimalnie ulegając w półfinale Lotto Legia – 16: 21. Turniej finałowy Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3 odbędzie się 6 – 7 sierpnia na rynku w Katowicach. Bezpośredni awans to turnieju finałowego zapewniły sobie: Planet Team (zwycięzcy – turniej kwalifikacyjny w Zamościu), Legia Lotto II (zwycięzcy – turniej kwalifikacyjny w Łodzi), KS Sky Tattoo Radom (zwycięzcy – turniej kwalifikacyjny w Toruniu), Legia Lotto 3×3 (zwycięzcy – turniej kwalifikacyjny w Poznaniu), Hutnik Warsaw (zwycięzcy – turniej kwalifikacyjny w Warszawie) oraz Camaro Zamość (awans turniej kwalifikacyjny Małogoszcz).