Zamknij
REKLAMA

I Ogólnopolski Konkurs Batiku "W mojej głowie, w mojej wyobraźni" - Zamość 2020 WYNIKI

11:23, 12.10.2020 | tekst nadesłany, Agnieszka Bida, MDK Zamość
Skomentuj
REKLAMA

Komunikat z posiedzenia komisji I Ogólnopolskiego Konkursu Batiku "W mojej głowie, w mojej wyobraźni" – Zamość 2020

Na I Ogólnopolski Konkurs Batiku „W mojej głowie, w mojej wyobraźni” – Zamość 2020 organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu wpłynęło 66 prac z 13 placówek z całego kraju.

Dnia 8 października 2020 r. komisja w składzie:

  • Pani Alicja Kowalska – nauczyciel Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu - przewodnicząca jury,
  • Pan Jerzy Tyburski - artysta malarz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej - członek jury,
  • Pani Małgorzata Kulczyńska – właściciel Galerii Staszica 13 w Zamościu – członek jury,

postanowiła przyznać nagrody, wyróżnienia w następujących kategoriach:

 

Kategoria I – uczniowie szkół podstawowych

Nagrody:

I nagroda: Tatiana Grobelnik, lat 13, Publiczna Szkoła Podstawowa w Warszawicach,n-l Zofia Syfert;

II nagroda: Dominik Antoszczuk, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Bielsku Podlaskim,n-l Maria Falkowska, Alina Sacharewicz;

Kategoria II – uczniowie szkół ponadpodstawowych;

Nagrody:

I nagroda: Kamila Szczęsna, lat 19, Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie, n-l Marta Wasilczyk, Anna Łoś;

II nagroda: Maria Szamrei, lat 16, Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku,n-l Anna Krzemińska;

III nagroda: Emilia Bereza, lat 19, Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie, n-l Marta Wasilczyk, Anna Łoś;

Wyróżnienia:

  • Beata Zielonka, lat 19, Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie, n-l Marta Wasilczyk, Anna Łoś;
  • Wiktoria Lewandowska, lat 16, Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie, n-l Marta Wasilczyk, Anna Łoś;

Kategoria III – wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, a także innych ośrodków zajmujących się edukacjąi wychowaniem dzieci - do 14 lat

Nagrody:

I nagroda: Nadia Kreft, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Bytomiu,n-l Aleksandra Herisz;

II nagroda: Anna Jabłońska, lat 13, Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu,n-l Maria Śliczniak;

III nagroda: Nina Kostrubiec, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiegow Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz - Buczak;

Wyróżnienia:

  • Gabriela Łoza, lat 10, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu, n-l Maria Śliczniak;
  • Karol Będziejewski, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiegow Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz - Buczak;
  • Paweł Kędzior, lat 13, Polkowickie Towarzystwo Kulturalno – Edukacyjne IKAR,n-l Krystyna Bajon;
  • Gabriela Gawliczek, lat 14, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiegow Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz - Buczak;
  • Jakub Fink, lat 12, Polkowickie Towarzystwo Kulturalno – Edukacyjne IKAR,n-l Krystyna Bajon;
  • Aleksandra Jachorek, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiegow Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz - Buczak;
  • Jakub Karczewski, lat 13, Polkowickie Towarzystwo Kulturalno – Edukacyjne IKAR,n-l Krystyna Bajon;

Kategoria IV– wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, a także innych ośrodków zajmujących się edukacjąi wychowaniem dzieci - powyżej 14 lat

Nagrody:

I nagroda: Emilia Brykner, lat 17, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiegow Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz - Buczak;

II nagroda: Kornelia Gajewska, lat 16, Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu,n-l Maria Śliczniak;

III nagroda: Bartosz Stadnik, lat 17, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiegow Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz - Buczak;

Wyróżnienia:

  • Martyna Korniewska, lat 17, Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiegow Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz - Buczak;
  • Teofil Błaszko, lat 16, Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie, n-l Elżbieta Krzywicka,

Nagroda specjalna Pani Alicji Kowalskiej – przewodniczącej jury I Ogólnopolskiego Konkursu Batiku „W mojej głowie, w mojej wyobraźni” – Zamość 2020

Anna Bajon, lat 21, Polkowickie Towarzystwo Kulturalno – Edukacyjne IKAR,n-l Krystyna Bajon;

Nagroda specjalna Pani Małgorzaty Kulczyńskiej

Wiktoria Gil, lat 15, Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu,n-l Maria Śliczniak;

Nagroda specjalna Pana Jerzego Tyburskiego

Dawid Leśniak, lat 17, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczy w Gorzowie Wielkopolskim;

 

Jury konkursu potwierdziło wysoki poziom artystyczny prac, zwróciło uwagę na różnorodność pomysłów oraz jakość realizacji.

Jednocześnie komisja oceniająca składa podziękowania dla wszystkich uczestników, nauczycieli oraz opiekunów za ciekawe doznania artystyczne.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

 

(tekst nadesłany, Agnieszka Bida, MDK Zamość)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA