Zamknij

Brąz na Mistrzostwach Europy w LA

14:30, 24.08.2022 Klub Sportowy "AGROS" Zamość Aktualizacja: 14:32, 24.08.2022
Skomentuj

Dominik Kopeć podczas Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce w Monachium zdobył brązowy medal w biegu sztafety męskiej 4x100. Nasz zawodnik biegł na ostatniej zmianie i nie dał się wyprzedzić rywalom, dzięki czemu polski zespół stanął na podium z brązem.

W Mistrzostwach Europy w Monachium wzięło udział ponad 1500 lekkoatletów z 48 państw, którzy rywalizowali ze sobą w 50 konkurencjach. Zawody zostały rozegrane w dniach 15-21.08.2022r. na Stadionie Olimpijskim w Monachium. Wśród reprezentacji Polski startował również zawodnik Klubu Sportowego „Agros” Zamość Dominik Kopeć.

Polska sztafeta 4x100M z Dominikiem Kopciem w składzie, do finału Mistrzostw dostała się 19.08 br. podczas eliminacji z czasem 38.60. Biegi finałowe sztafety odbyły się 21.08 br. Biało-czerwoni brązowy medal zdobyli mijając metę z czasem  38.15 pobijając tym samym rekord Polski.

Gratulujemy naszemu zawodnikowi Dominikowi Kopciowi oraz jego trenerowi Andrzejowi Gdańskiemu. Życzymy dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej.