Zamknij
REKLAMA

Wyniki V Diecezjalnego Dnia Sportu [FOTORELACJA]

11:00, 20.09.2021 | materiał prasowy
Skomentuj
REKLAMA

W V Olimpiadzie Sportowej wzięło udział około 588 uczestników z następujących 32 parafii Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej: Aleksandrów, Bełżec, Białopole, Biłgoraj Chrystusa Króla, Biłgoraj Św. Marii Magdaleny, Biłgoraj Św. Jerzego, Goraj, Górecko Kościelne, Grabowiec, Hrubieszów Ducha Świętego, Huta Krzeszowska, Krasnobród Sanktuarium, Krowica, Księżpol, Lubaczów Konkatedra, Łabunie, Nabróż, Radzięcin, Sitaniec, Stary Zamość, Strzyżów, Szczebrzeszyn Św. Mikołaja,  Tomaszów Sanktuarium, Trzeszczany, Trzęsiny, Werbkowice, Wożuczyn, Wólka Panieńska, Załuże, Zamość Św. Brata Alberta, Zamość Katedra, Zamość Świętej Bożej Opatrzności.

Organizatorem wydarzeń jest Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Liturgiczna Służba Ołtarza i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Partnerami.

Patronat honorowy nad V Olimpiadą Sportową objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

Fotorelację przygotował Paweł Nowak.

Protokół końcowy (skrócony) Diecezjalnej Pielgrzymki Młodzieży i V Olimpiady Sportowej dla Młodzieży - Zamość, 17 września 2021 r.

PIŁKA NOŻNA:

 

Kategoria – Dziewczęta:

zgłoszonych 4 zespoły

1.Parafia Białopole I

2.Parafia Białopole II       

3.Parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju

 

Kategoria - Chłopcy Szkoły Ponadpodstawowe:

zgłoszonych 14 zespołów

1. Parafia Białopole

2. Parafia Sitaniec

3. Parafia Łabunie

 

Kategoria - Chłopcy Kl. VII – VIII

zgłoszonych 21 zespołów

1. Parafia pw. Świętej Opatrzności w Zamościu

2. Parafia Goraj

3. Parafia pw. Św. Brata Alberta w Zamościu

 

Kategoria - Chłopcy kl. V-VI

zgłoszonych 7 zespołów

1. Parafia Św. Mikołaja Szczebrzeszyn

2. Zamość Parafia Św. Brata Alberta

3. Parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju

 

Kategoria Chłopcy - kl. III-IV

zgłoszonych 11 zespołów

1. Parafia Białopole

2. Parafia Księżpol       

4. Parafia Górecko

 

 

PIŁKA PLAŻOWA:

 

Szkoły Podstawowe

Kolejność końcowa

1. Parafia Sitaniec

2. Biłgoraj Chrystusa Króla

3. Zamość Św. Brata Alberta

4. Parafia Trzeszczany

 

Szkoły Ponadpodstawowe

Kolejność końcowa

1. Parafia Sitaniec

2. Parafia Św. Mikołaja Szczebrzeszyn  

3. Biłgoraj Par. Chrystusa Króla

4. Parafia Radzięcin I 

5. Parafia Trzeszczany 

6. Parafia Radzięcin II

7. Parafia Trzęsiny

 

 

Konkurencje lekkoatletyczno-rekreacyjne – najlepsze wyniki:

 

BIEG WAHADŁOWY

 

Szkoła Podstawowa - kl. V-VI

Startowało 11 zespołów

1. Parafia Krowica Sama

2. Biłgoraj Par. Chrystusa Króla

3. Parafia Wożuczyn                                

 

Szkoła Podstawowa - kl. VII-VIII

startowało 16 zespołów

1. Biłgoraj Parafia Chrystusa Króla

2. Parafia Wólka Panieńska

3. Parafia Radzięcin

 

Szkoły Ponadpodstawow2

startowało 12 zespołów

1.Parafia Krowica Sama

2. Parafia Grabowiec

3. Parafia Krasnobród Sanktuarium

 

 

RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ:

 

Szkoła Podstawowa - kl. III-IV

startowało 50 osób

1. Oliwier Bielan  – Parafia Górecko Kościelne

2. Kordian Bury – Parafia Aleksandrów

3. Bartosz Kwiatkowski - Parafia Górecko Kościelne

 

Szkoła Podstawowa - kl. V-VI

startowało 50 osób

1. Patryk Sędzin - Parafia Radzięcin

2. Maciej Swacha – Parafia Radzięcin

3. Mikołaj Malinowski – Parafia Radzięcin

 

Szkoła Podstawowa - kl. VII-VIII

startowało 58 osób

1. Samuel Kulik – Parafia Górecko Kościelne

2. Dominik Marcin - Parafia Wożuczyn

3. Mateusz Nowaczewski – Parafia Grabowiec

 

Szkoły Ponadpodstawowe

startowało 17 osób

1. Kacper Pilip - Parafia Krowica Sama

2. Kamil Chomyszyn - Parafia Krowica Sama

3. Grzegorz Adamczuk – Parafia Krasnobród Sanktuarium

 

 

SKOK W DAL Z MIEJSCA

 

Szkoła Podstawowa - kl. VII-VIII – Dziewczęta

startowało 38  osób

1. Magdalena Wojciechowska  – Parafia Załuże

2. Oliwia Ćwik – Parafia Wólka Panieńska

3. Maja Nowosiadło – Parafia Krowica Sama

 

Szkoła Podstawowa - kl. VII-VIII – Chłopcy

startowało 26  osób

1. Szymon Barabas – Parafia Katedralna

2. Paweł Wołoszyn – Parafia Chrystusa Króla Biłgoraj

3. Amadeusz Głowaczewski – Parafia Katedralna

 

Szkoła Ponadpodstawowa - Dziewczęta

startowały 3 osoby

1. Klaudia Kokoć - Parafia Trzeszczany

2. Kaja Siek - Parafia Chrystusa Króla Biłgoraj

3. Julia Kiełbasa - Parafia Chrystusa Króla Biłgoraj

 

Szkoła Ponadpodstawowa – Chłopcy

startowało 10 osób

1. Kacper Mudiuk – Parafia Trzeszczany

2. Jakub Małek – Parafia Chrystusa Króla Biłgoraj

3. Jakub Sołoducha - Parafia Grabowiec

 

 

PRZECIĄGANIE LINY

 

Szkoła Podstawowa - kl. VII-VIII

Startowało 8 drużyn

 

1. Parafia Nabróż

2. Parafia Radzięcin II 

3. Parafia Wożuczyn

 

Szkoła Ponadpodstawowa

startowały 4 drużyny

1. Biłgoraj Parafia Św. Jerzy

2. Parafia Krasnobród Sanktuarium

3. Parafia Grabowiec

4. Biłgoraj Parafia Chrystusa Króla

 

 

RZUT LOTKĄ DO TARCZY

 

Szkoła Podstawowa - kl. III-IV

startowało 55 osób

1. Jakub Skórzyński – Parafia Wożuczyn

2. Kacper Schab  - Parafia Księżpol

3. Szymon Nizio – Parafia Aleksandrów

 

Szkoła Podstawowa - kl. V-VII

startowało 58 osób

1. Stanisław Kachan - Parafia Sitaniec

2. Szymon Barabas – Parafia Katedralna

3. Mateusz Janiec – Parafia Trzeszczany

 

 

BIEGI W WORKACH

 

Szkoła Podstawowa - kl. III-IV

startowało 51 osób

1. Jan Mazur – Parafia Biłgoraj Chrystusa Króla

2. Paweł Czajka – Parafia Goraj

3. Lena Derkacz – Parafia Stary Zamość 

 

Szkoła Podstawowa - kl. V-VI

startowało 37 osób

1. Hanna Cielica – Parafia Trzęsiny

2. Karolina Orchowska - Parafia Trzęsiny

3. Miłosz Grabowski – Parafia Katedralna

 

WYCISKANIE ODWAŻNIKA

 

Szkoła Ponadpodstawowa

startowało 6 osób

1. Karol Kostrubiec – Parafia Krasnobród

2. Jakub Sołoducha – Parafia Grabowiec

3. Szymon Sykuła – Parafia Goraj

 

Uczestnikom Olimpiady wręczone zostały pamiątkowe medale i statuetki, a także zabezpieczone zostało wyżywienie, woda i słodycze.  

Pamiątkowe medale otrzymali również: Pan Mateusz Ferens, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu; Ks. Adam Malinowski, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży; Ks. Dominik Osuchowski, diecezjalny asystent KSM; Ks. Sebastian Koper, diecezjalny duszpasterz LSO; Ks. Dariusz Babiak, moderator Ruchu Światło-Życie; Pan Konrad Firek – prezes KS „Agros” Zamość; Pani Małgorzata Farion; a także osoby zaangażowane w organizację, wolontariusze, sędziowie. Spikerami Olimpiady Sportowej byli ks. Jarosław Feresz – proboszcz parafii pw. Świętej Bożej Opatrzności w Zamościu, Wojciech Suchowicz – założyciel i trener Suchowicz team, Konrad Firek – prezes KS „Agros” Zamość. Koordynatorem V Olimpiady Sportowej z ramienia OSiR była pani Małgorzata Farion.

(materiał prasowy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%