Zamknij

Złoty Charkot - 21 medali Orki

14:17, 27.06.2021 Zbyszek Lewicki Aktualizacja: 14:19, 27.06.2021
Skomentuj

W zakończonych w sobotę 19 czerwca Głównych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego zawodnik zamojskiej Orki Krzysztof Charkot wywalczył na 6 startów 6 złotych medali! Zawodnicy Orki zdobyli łącznie 21 medali w trzech kategoriach wiekowych.

Zawody zostały rozegrane jak przystało na najważniejszą imprezę województwa na jednej z najnowocześniejszych pływalni w Polsce-lubelskiej Aqua. Długość pływalni 50m, 10 torów. Rywalizacja pływaków rozłożona została na 3 bloki przez dwa dni, z programem konkurencji identycznym jak na Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozpoczynają się już na początku lipca. MPJ 14 lat w Olsztynie(1-4.07), MPJ 15 lat (15-18.07) w Oświęcimiu i MPJ 17-18 lat(15-18.07) w Bydgoszczy.

Zawodnicy Orki mimo, że są dopiero przed zgrupowaniem na długim basenie popisali się już niezłą formą i solidnym przygotowaniem na krótkim basenie co zaowocowało pokaźnym workiem medali, ale co ważniejsze ,,życiówkami” lub czasami bardzo do nich zbliżonymi.

Multimedalistą a konkretnie 6 krotnym złotym medalistą (Mistrzem Województwa Lubelskiego), został Krzysztof Charkot. Krzysztof zwyciężył na dystansie 50 m stylem dowolnym-27.15, 100 dowolnym-1:00.30, 200 dowolnym-2:09.43, 400 dowolnym-4:39.75 , 50 m stylem motylkowym-30.12, 200 m i 100 m stylem grzbietowym-1:10.78. Wynikiem uzyskanym na 200 m stylem dowolnym wpisał się na tablicę rekordów klubu poprawiając o ponad 3 sekundy 11 letni rekord Michała Brzusia. Młody pływak Orki jest obecnie w rankingu europejskim trzecim zawodnikiem na tym dystansie w Polsce, 5 na 50 kraulem i 8 na 100 m kraulem. Świetny występ pozwolił Krzysztofowi na zdobycie tytułu Najlepszego Zawodnika w kategorii 12-13 lat za 2 najlepsze starty.

Julia Bednarz w kategorii open została Mistrzynią Województwa na dystansie 400 m stylem dowolnym-4:35.19 i 800 m stylem dowolnym-9:33.18. Srebrny medal wywalczyła na dystansie 400 m stylem zmiennym-5:07.29, 200 m stylem dowolnym-2:11.5 oraz w konkurencji 200 m stylem klasycznym. Brązowy medal Julia wywalczyła na 200 m stylem zmiennym-2:25.61.

Julia Malinoś została Mistrzynią Województwa w kategorii open na 1500 m stylem dowolnym-18.32.95. rezultat ten jest nowym rekordem klubu w kat.17-18 lat.

Zuzanna Sioma(open) specjalizująca się w stylu grzbietowym wywalczyła srebrny medal na 50 m grzbietem-31.18, 100 m grzbietem-1:08.02 i medal brązowy na najdłuższym dystansie grzbietowym, 200 m przepłynęła w czasie 2:27.03.

Katarzyna Szuper (open)wywalczyła brązowy medal na 200 m stylem dowolnym-2:12.66.

Izabela Naklicka(kat.14-15 lat) zdobyła medal srebrny na dystansie 100 m stylem motylkowym-1:10.34 i medal brązowy na dwukrotnie dłuższym dystansie motylkiem, 200 m przepłynęła w czasie 2:50.59. Trzeci swój medal również koloru brązowego Iza wywalczyła na 200 m stylem dowolnym-2:32.94.

Olaf Lupa wywalczył srebrny medal na 200 m stylem dowolnym -2:11.35.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie podczas Mistrzostw Polski.