Zamknij

Nasi na Grand Prix Polski Żaków w Krakowie!

09:07, 12.05.2021 materiał prasowy Aktualizacja: 09:07, 12.05.2021
Skomentuj

W dniach 7-9 maja 2021r. zawodniczki UKS "Optima" Zamość uczestniczyły w jedynym w tym sezonie Grand Prix Polski Żaków w Krakowie.

Fantastyczny występ zanotowała Roksana Franczak, która ten turniej rozpoczynała w piątkowych eliminacjach, rozstawiona z odległym 96 miejscem rankingowym. Jednak już kwalifikacje pokazały dobrą formę zawodniczki, która wygrała swoją grupę eliminacyjną pokonując m.in. rozstawioną z nr 1. zawodniczkę IKS Broń Radom, a w decydującym o awansie pojedynku zawodniczkę RKS Cukrownik Chybie. W turnieju głównym w sobotę Roksana ponownie wygrała swoją grupę, zostawiając w pokonanym polu po porywającym pojedynku 3:2 utytułowaną zawodniczkę MKS Rokita Brzeg Dolny Zuzannę Bazylewską (nr 8. w Polsce). W kolejnym meczu, tym razem z turniejową "7" walka toczyła się do ostatniej piłeczki, ostatecznie Roksana wynikiem 3:1 przypieczętowała awans do najlepszej "16" w Polsce. W grach finałowych w niedzielę widać już jednak było zmęczenie naszej zawodniczki, która dodatkowo odczuwała problemy żołądkowe. Ostatecznie zajęła miejsce 13-16, czym wywalczyła sobie bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski Żaków w Ostródzie. Brawo!!!

W turnieju eliminacyjnym brały udział także młodsze zawodniczki UKS "Optima" Zamość: Natalia Kłyż i Milena Kowalczyk, które zebrały cenne, pierwsze doświadczenia niezbędne do przyszłej gry na arenie ogólnopolskiej.