Zamknij

6 medali dla "Agrosu"

16:04, 04.12.2020 Klub Sportowy "AGROS" Zamość Aktualizacja: 16:08, 04.12.2020
Skomentuj

W dniach 26-29 listopada br. w Biłgoraju rozegrane zostały zawody w podnoszeniu ciężarów. Ze względu na panującą pandemię COVID-19 zdecydowano o połączeniu dwóch imprez mistrzowskich: Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 i Mistrzostw Polski Seniorów.

Reprezentanci Klubu Sportowego „Agros” Zamość w licznym składzie zdobyli, aż 6 medali –  jeden złoty,  trzy srebrne i dwa brązowe.

Emilia Rechul zdobyła złoty medal MMP do lat 23 i zajęła 4 miejsce w MP seniorów w kat. 67. Emilia uzyskała wynik 163 kg (rwanie: 73 kg, podrzut: 90 kg).

Klaudia Luterek  zdobyła srebrny medal MMP do lat 23 i brązowy medal MP seniorów w kat. 55 kg. Klaudia uzyskała wynik 141 kg (rwanie: 66 kg, podrzut: 75 kg).

Ewelina Czop zajęła 4 miejsce w MP seniorów w kat. 59 kg, uzyskała wynik 156 kg (rwanie: 69 kg, podrzut: 87 kg).

Agata Sałamacha zajęła 7 miejsce w MP seniorów w kat. 71 kg, która w 2-boju uzyskała 138 kg (rwanie: 61 kg, podrzut: 77 kg).

Kacper Magielnicki zdobył dwa medale, srebrny w MMP do lat 23, a w MP seniorów brązowy w kat. 67 kg. Kacper uzyskał wynik 227 kg (rwanie: 107 kg, podrzut: 120 kg).

Maksymowicz Karol zdobył srebrny medal w MP seniorów w kat. 55 kg. Uzyskał 190 kg (rwanie: 85 kg, podrzut: 105 kg).

Krystian Gaca zajął 6 miejsce w MMP do lat 23 i 10 miejsce w MP seniorów w kat. 67 kg. Krystian uzyskał wynik 193 kg (rwanie: 85 kg, podrzut: 108 kg).

Jakub Trytek 9 miejsce w MP seniorów w kat. 67 kg uzyskał wynik 195 kg (rwanie: 85 kg, podrzut: 110 kg).

Start młodych sztangistów i sztangistek z Agrosu w MP seniorów oraz w MMP do lat 23 w Biłgoraju okazał się owocny.

W klaryfikacji klubowej, KS „Agros” Zamość w Mistrzostwach Polski U23/Seniorek i Seniorów zajął drugie miejsce z wynikiem 78 pkt. (KU23-45pkt., MU23-33pkt.).

Wszystkim zawodnikom reprezentującym Klub Sportowy „Agros” Zamość oraz trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.