Zamknij

Pierwsze zwycięstwo tenisistów w Superlidze!

11:14, 21.09.2020 tekst nadesłany, UPZ Aktualizacja: 13:35, 21.09.2020
Skomentuj Fot. materiał nadesłany Fot. materiał nadesłany

Drużyna Uczelnia Państwowa Zamość udanie zadebiutowała przed własną publicznością w Superlidze tenisa stołowego. Podopieczni trenera Piotra Kostrubca wykorzystali atut własnej hali i niesamowity doping zamojskiej publiczności pokonując 3:2 3S Polonię Bytom. Z kolei żeńska drużyna Uczelnia Państwowa Zamość rozgromiła 9:1 MKS Lewart AGS Lubartów i objęła fotel lidera I ligi kobiet.

-Jestem dumny z moich zawodników. Odnieśliśmy nasze pierwsze zwycięstwo w Superlidze i to w dodatku przed własną publicznością. Cieszy sukces, cieszą punkty i gra zawodników. To dobry prognostyk na kolejne mecze w Superlidze - mówił po meczu szczęścliwy Piotr Kostrubiec, trener drużyny Uczelnia Państwowa Zamość.

Na sukces zapracowała cała drużyna. W pierwszym pojedynku Konstantinos Angelakis zmierzył się z Filipem Szymańskim. W tej konfrontacji górą okazał się broniący barw drużyny z Zamościa mistrz Grecji wygrywając 3:0. W kolejnej parze zmierzyli się Paweł Kozieł i Robert Floras. Zawodnik Polonii Bytom nie pozwolił Koziełowi na wiele wygrywając zdecydowanie 3:0 i wyrównując stan meczu na 1:1.

W trzecim pojedynku Igor Zavadskyi zagrał z Jakubem Stecyszynem. Po wyrównanym początku pojedynku Igor wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca i wygrał 3:1.

W czwartym secie Konstantinos Angelakis zmierzył się z najlepszym w tym meczu zawodnikiem Polonii Bytom, Robertem Florasem. W wyrównanym pierwszym secie Grek minimalnie uległ Florasowi, zaś w drugim został przez zawodnika gości rozbity. W efekcie doszło do remisu 2:2 i o wyniku spotkania zdecydował piąty pojedynek, deblowy.

Naprzeciwko siebie stanęli Marcin Litwiniuk i Paweł Kozieł oraz Filip Szymański i Jakub Stecyszyn. Górą okazali się zawodnicy gospodarzy wygrywając partię w dwóch setach(11:5 i 11:6) i tym samym ustanawiając wynik meczu na 3:2.

Po trzech rozegranych spotkaniach drużyna Uczelnia Państwowa Zamość zajmuje 9. miejsce w tabeli Superligi.

Mecz Uczelni Państwowej Zamość z 3S Polonią Bytom można obejrzeć:

W najbliższym czasie podopieczni trenera Piotra Kostrubca zagrają na wyjeździe z drużyną LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz (25 września) oraz we własnej hali z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów (27 września o godz. 16).

Na brawa i uznanie zasługują również panie z drużyny Uczelnia Państwowa Zamość. W kolejnym meczu I ligi zawodniczki z Zamościa rozbiły MKS Lewart AGS Lubartów 9:1. Dominacja drużyny z Zamościa nawet przez moment nie podlegała dyskusji. Po tym zwycięstwie drużyna Uczelni Państwowej Zamość objęła fotel lidera I ligi tenisa stołowego kobiet!

W meczu z Lewartem zamojska drużyna wystąpiła w składzie: Klaudia Kusińska, Karolina Lalak, Anna Brzyska, Wiktoria Puzio.