Zamknij

Sukcesy i dalsze plany Sportowe AKSON "Krok za krokiem" w Zamościu

14:54, 04.09.2020 Redakcja Aktualizacja: 15:10, 04.09.2020
Skomentuj fot. facebook.com/aksonzamosc fot. facebook.com/aksonzamosc

AKSON "Krok za krokiem" w Zamościu nie zatrzymuje się pomimo trudnej sytuacji. Jak podkreślił Michał Król ze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu - Koronawirus przystopował nasze starty szczególnie w Bocci, ale dobre wiadomości 24-27 września jedziemy do Konopisk na pierwsze Eliminacje do Mistrzostw Polski Bocci. Natomiast w Para lekkoatletyce udało się zorganizować Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kraków jedyna impreza para lekkoatletyczna na świecie od ogłoszenia pandemii.

Mistrzostwa Polski w para lekkoatletyce, odbyły się w Krakowie w dniach 20-23.08.2020 r. w zawodach wzięło udział 4 zawodników i 4 osoby kadry z zamojskiego AKSon. Nasi zawodnicy osiągnęli znaczące sukcesy szczególnie w race runner: Wojciech Kukiełka zwyciężył trzykrotnie na 100,200 i 800m i został Mistrzem Polski na dystansie 200 m i 800m. Kacper Olech zajął 1 miejsce w na dystansie 400 m uzyskując tytuł Mistrza Polski a także drugie miejsce na dystansie 200m oraz 100m, Michał Nowosadowski na dystansie 800m zdobył  srebrny medal oraz trzecie miejsce na dystansie 400m. Wiktor Gilewski zajął piąte miejsce na dystansie 100m bieg płaski oraz dziewiąte na 200m bieg płaski w klasie T38. Należy dodać że nasi zawodnicy oprócz Michała są juniorami a Wojtek juniorem młodszym. Przed nami w tej dyscyplinie jeszcze Mistrzostwa Polski Juniorów Kozienice w Para lekkoatletyce w połowie października.

Race runner dyscyplina sportowa dla osób z niepełnosprawnością głównie porażeniem mózgowym. Zawodnicy poruszają się na rowerach/ (wózkach) trzykołowych biegną lub odpychają się nogami. Zawodnicy rywalizują w 3 klasach sportowych w zależności od poziomu - stopnia sprawności (RR1,2,3) Dyscyplina planowana w programie Paraolimpiady w Paryżu 2024 .

Komunikat 48. Paralekkoatltetycznych Mistrzostw Polski (.pdf, ~304 kB)