Zamknij

10 medali dla Agrosu

16:21, 04.09.2019 tekst nadesłany Aktualizacja: 16:22, 09.09.2019
Skomentuj

Podczas Ogólnopolskich Igrzysk LZS, które odbyły się w dniach 29-31 sierpnia w Siedlcach, KS „Agros” Zamość uplasował się na czele listy zarówno z klasyfikacją punktową, jak i medalową.

W klasyfikacji punktowej klub zdobył 102 punkty przy 14 osobostartach. Udział w zawodach zaowocował 10 medalami, w tym 6 złotymi oraz 4 srebrnymi.

Złote medale zdobyli:

- Monika Romaszko (100m U 18) z wynikiem 12.26

- Martyna Seń  (100 m U16)  z wynikiem 12.48

- Kinga Głuchowska (200 m U 18) z wynikiem 25.26

-Martyna Seń (300m U16) z wynikiem 40.10

- Patryk Krupa (100m U 18) z wynikiem 10.69 ( rekord życiowy i rekord woj. Lubelskiego U18)

- Patryk Krupa ( 200 m U18) z wynikiem 22.21

Srebrne medale wywalczyli:

- Kinga Głuchowska ( 100m U 18) z wynikiem 12.32

- Wiktoria Łuczak (kula U 18) z wynikiem 13.75

- Mikołaj Jędruszczak (800m U 18) z wynikiem  2:01.85

- Damian Belniak  (3000 m U 18) z wynikiem 9:16.98

Warto wspomnieć, że czwarte miejsca zajęli: Wiktoria Łuczak w rzucie dyskiem czwarte miejsce z wynikiem 33.01, Sabina Jachymek w biegu  na 100 m U16 z wynikiem 12.93 oraz w biegu na 300 m U16 z wynikiem 43.32, Damian Belniak  w biegu na 1500 m U18 z wynikiem 4:12.54.

Zawody zaliczmy do bardzo udanych. Nasi zawodnicy spisali się na medal! Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerom: Andrzejowi Gdańskiem, Sławomirowi Muratowi, Stanisławowi Namiotce i Januszowi Zającowi.