Zamknij

SP Nr 8 im. Orląt Lwowskich zwycięzcą Zamość Basket Cup 2019 r.

17:06, 16.12.2019 Redakcja Aktualizacja: 10:46, 17.12.2019
Skomentuj

Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu, zwycięzcą Zamość Basket Cup 2019 r. - Turniej o Puchar Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość. Jednak walka była zacięta i każda z drużyn zasługuje na gratulacje.

Turniej został rozegrany 16 grudnia 2019 r. w hali sportowo-widowiskowej OSiR. Poniżej wyniki:

1. Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu,
  2. Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Stefana Batorego w Zamościu,
  3. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu,
  4. Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu,
  5. I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Zamościu,
  6. Szkoła Podstawowa w Cześnikach.

Najlepszym obrońcą turnieju został Wojciech Jarmusz ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu.

Królem strzelców został Maciej Budzyński ze Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu. Maciej zdobył 32 punkty.

Najlepszym zawodnikiem MVP (ang. most valuable player – najbardziej wartościowy gracz) turnieju został Dominik Brodziak ze Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu. Dominik zdobył 30 punktów.

Celem wydarzenia było upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży, stworzenie możliwości rywalizacji sportowej, promowanie prozdrowotnych, społecznych, wychowawczych i edukacyjnych wartości sportu, wyłonienie uzdolnionych uczniów oraz szkoły, która zdobędzie tytuł Mistrza Zamościa w koszykówce chłopców.