Zamknij

Medale Sorgi w Pucharze Polski Sumo w Krotoszynie

09:39, 18.12.2019 tekst nadesłany Aktualizacja: 09:42, 18.12.2019
Skomentuj

08.12.2019 r. w miejscowości Krotoszyn rozegrana została ostatnia edycja Pucharu Polski w sumo w tym roku.

UKS Sorga Zamość poinformował, że w grupie juniorek na najwyższym stopniu podium w wadze do 50 kg. stanęła Marta Gruszkiewicz zdobywając w ten sposób złoty medal. Krążek tego samego koloru i pierwsze miejsce wywalczył jej klubowy kolega Michał Sokołowski wśród seniorów w kategorii wagowej do 100kg. Kolejny nasz zawodnik Mateusz Łosiewicz w kategorii juniorskiej w wadze do 70kg. zdobył medal koloru brązowego. Kolejne dwa krążki wśród seniorów dołożyła Marta Gruszkiewicz zdobywając srebro w wadze do 50kg. oraz Michał Sokołowski, który wywalczył brąz w kat. wag. do 92kg.

Podczas tej sportowej imprezy miejsca medalowe wywalczyli również zawodnicy naszego klubu obecnie reprezentujący barwy "UKS Niedźwiadek" Warszawa. Mateusz Nawrol zdobył złoto w wadze do 85 kg., zaś Kacper Machalski srebro w wadze do 77kg.,a na trzecim miejscu podium w wadze do 70kg. uplasował się Łukasz Naworol.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na nadchodzący sezon 2020!

Dziękujemy również Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubelskiego za finansowe wsparcie, które umożliwiło UKS Sorga Zamość start w powyższej imprezie.