Motoryzacja | Zamośćtekst nadesłany5 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Wyszyńskiego, Peowiaków, Partyzantów, Łukasińskiego i Grodzka wyłączone z ruchu

fot. nadesłane

V edycja Orszaku Trzech Króli odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Podobnie będzie w 752 miastach i miejscowościach w Polsce i za granicą. Na czas formowania się i przemarszu Orszaku spod kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski zostaną wyłączone z ruchu pojazdów odcinki ulic: Prymasa Kardynała Wyszyńskiego, Peowiaków, Partyzantów, Łukasińskiego oraz Grodzka (zgodnie z załączoną mapą).

W trakcie trwania przemarszu ulicami Miasta Zamość, ruch drogowy zabezpieczony będzie przez odpowiednie służby – Straż Miejską i Policję oraz OSP Gminy Zamość, które również zadbają o bezpieczeństwo uczestników Orszaku. Apelujemy do wszystkich uczestników Orszaku, którzy przyjadą samochodami, aby nie liczyli na miejsce na parkingu kościoła lecz korzystali z dużych, ogólnodostępnych parkingów zlokalizowanych w jego pobliżu.

Organizator – Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu zobowiązane zostało w umowie o bezpłatnej współpracy z Fundacją Orszak Trzech Króli m.in. do stworzenia scenariusza nieodbiegającego w sposób istotny od tradycyjnego scenariusza jasełkowego, w tym do nie umieszczania postaci bajkowych.

W czasie Orszaku jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te, które przygotuje i zaakceptuje organizator.

Zabezpieczenie opieki medycznej – karetka pogotowia wraz z ratownikami od godz. 10.O0 będzie znajdować się przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, natomiast podczas przemarszu na końcu grupy kolędników. Na trasie przemarszu będą również dostępne służby ratownicze.

Toalety zostały zabezpieczone przy kościele pw. MB Królowej Polski, przy Urzędzie Gminy Zamość oraz w szaletach miejskich przy Bramie Szczebrzeskiej, na ul. Łukasińskiego i ul. Królowej Jadwigi.

Przy ostatniej stacji przygotowane będą gorące napoje i grochówka żołnierska, oraz słodkie „kremówki papieskie”, „szczodraki” zamojskie i „gwiazdki królewskie”.

Prosimy ubrać się stosownie do temperatury, byśmy z radością mogli kroczyć do stajenki Betlejemskiej i powitać Dzieciątko Jezus.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania i pielęgnowania naszych bogatych tradycji, związanych z okresem Bożego Narodzenia.

Orszak Trzech Króli to największe jasełka uliczne na świecie. KOLĘDUJMY RAZEM!

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
k
A pis co wrabia w spółkach skarbu pań...
Jango Fett
Czy to faktycznie ma być obwodnica wewn...
KL
Następna głupia obwodnica. Zamościowi...
love_zamosc
Życze powodzenia w walce o prawa pracow...
MPK
"Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia ...
MPK
zibi - oj chyba jest za pozno...
Aha?
Poza tym, że info. średnio świeże i ...
Kmicic
PIS jest partią katolickich komunistów...
Kmicic
Kolejna partia socjalistów, która jesz...
Edyward
Pewnie był nawalony jak stodoła...
Tutejszy
Oby nowe ugrupowanie nue skończyło jak...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Lokalny Informator Edukacyjny
Lokalny Informator Edukacyjny
nakliyat evden eve istanbul evden eve nakliyat istanbul ofis tasima evden eve istanbul evden eve nakliyat depolama