Polityka i Samorząd | Zamość | Zdrowie i UrodaRedakcja22 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Zamość: Uroczyście otworzyli zmodernizowany SOR, ale to nie wszystko…

R E K L A M A    B O A R D

Wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski odwiedzili 21 maja (wtorek) Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Po godzinie 9 miało miejsce uroczyste otwarcie zmodernizowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
w ramach projektu pn. Modernizacja SOR z uwzględnieniem utworzenia stanowiska do wstępnej intensywnej terapii, doposażenie w sprzęt medyczny oraz remont estakady i wykonanie windy dla osób niepełnosprawnych.

Wartość tego projektu to ponad 3,5 mln. zł.

Wkład UE – prawie 3 mln. zł.
Wkład Samorządu Województwa Lubelskiego – ok. 320 tys. zł.
Wkład własny Szpitala– prawie 300 tys. zł.

Wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski zwiedzili również teren budowy Oddziału Kardiologicznego, Bloku Operacyjnego na II piętrze, Oddział Ginekologiczno-Położniczy i Patologii Ciąży w ramach którego po raz pierwszy w Polsce wdrożono Koordynowaną opiekę nad kobietą w ciąży (KOC) oraz Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym.

Po godzinie 10, goście spotkali się z kadrą Szpitala.

GOŚCIE ODWIEDZILI INWESTYCJE:

1. Zwiedzanie terenu budowy Oddziału Kardiologicznego, inwestycji realizowanej w ramach zadania pn. Dobudowa budynku trzykondygnacyjnego z podpiwniczeniem do Bloku „A” wraz z przeprowadzeniem robót remontowo-budowlanych na I piętrze Bloku „A” dla Oddziału Kardiologicznego.
Wartość projektu: ponad 31 mln. zł.
Wkład UE – prawie 26,5 mln. zł.
Wkład Samorządu Województwa Lubelskiego – ok. 3,3 mln. zł.
Wkład własny Szpitala– ok. 1,5 mln. zł.

2. Zwiedzanie Bloku Operacyjnego na II p., w którym przeprowadzana jest część inwestycji realizowanej w ramach projektu pn. Utworzenie wzorcowego ośrodka kompleksowej opieki nad pacjentami ze schorzeniami neurologiczno-neurochirurgicznymi w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu – tj. zakup w angiografu stacjonarnego z przeznaczeniem do zabiegów wewnątrznaczyniowych w obrębie tętnic wewnątrzmózgowych oddziałów udarowych w roku 2018 w ramach programu POLKARD na lata 2017-2020 oraz modernizacja sali operacyjnej.

Wkład Ministerstwa Zdrowia – 1,8 mln. zł. (śr. finansowe otrzymane na zakup angiogragu)
Wkład Samorządu Województwa Lubelskiego – ok. 1,6 mln. zł. (śr. finansowe otrzymane na dofinansowanie angiografu i robót ogólnobudowlanych)
Wkład własny Szpitala– ok. 2,3 mln. zł.

3. Zwiedzanie Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, w którym jest zaplanowana przebudowa w ramach projektu pn. Utworzenie wzorcowego ośrodka kompleksowej opieki nad pacjentami ze schorzeniami neurologiczno-neurochirurgicznymi w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Wartość projektu: ponad 16,3 mln. zł.
Wkład Ministerstwa Zdrowia – 1,8 mln. zł. (śr. finansowe otrzymane na zakup angiogragu)
Wkład Samorządu Województwa Lubelskiego – 1,6 mln. zł. (śr. finansowe otrzymane na dofinansowanie angiografu i robót ogólnobudowlanych)
Wkład własny Szpitala – ok. 3 mln. zł.

Podjęte starania przez Szpital o pozyskanie środków z rezerwy ogólna z budżetu państwa na realizację powyższego projektu – 10 mln. zł.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Zamościanin" dnia 22 maja 2019 o godzinie 9:07:28 napisał:
  Niesamowite! Naprawdę nie było nikogo z Zamościa? Nikogo ze szpitala, kto mógłby przeciąć wstęgę? Za jakie zasługi ta pani przecinała wstęgę? Tylko ze względu na eurowybory? Mam nadzieję, że mieszkańcy Zamościa pomyślą i będą pamiętać gdzie pani Mazurek była przez ostatnie 3 lata!
  R E K L A M A
 • "observer" dnia 22 maja 2019 o godzinie 16:58:59 napisał:
  Tak UE - to ta wyimaginowana wspólnota z niebieską szmatą? I dali pieniądze? To jakaś manipulacja! Tylko czyja?
 • "ad111" dnia 22 maja 2019 o godzinie 20:24:52 napisał:
  A Poseł naszej ziemi nadal w odstawce. A tak BTW, to czy w końcu na SOR będą jakieś cywilizowane procedury, czy nadal stołek i czekanie na przyjęcie kilka godzin bez żadnej selekcji wstępnej? Co do remontu, to pic na wodę, za rok, dwa - będzie potrzebny kolejny, zwłaszcza podjazd.
 • "mm" dnia 22 maja 2019 o godzinie 22:38:25 napisał:
  Powinni cos zostawić na otwarcie przed jesiennymi wyborami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Mirek 43 minuty temu
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018