Kultura i rozrywka | ZamośćOliwia Bojar19 października 2017 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Zamość: Unikatowe i jedyne w swoim rodzaju obiekty natury

50-lecie pracy twórczej Bogusława Bodesa - wernisaż wystawy w BWA Galerii Zamojskiej ( 2017), foto: Oliwia Bojar


Dzisiaj (19 października) o godz. 17 w Biurze Wystawy Artystycznych Galerii Zamojskiej odbył się jubileuszowy wernisaż pracy twórczej Bogusława Bodesa.

Okazją ku temu był Jubileusz 50-lecia pracy twórczej tego znanego w Zamościu i regionie artysty, absolwenta zamojskiego „Plastyka” oraz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Aktualnie emerytowany już pedagog Liceum Plastycznego w Zamościu, był jego długoletnim wicedyrektorem, a także promotorem licznego grona absolwentów tej szkoły, którzy licznie przybyli na wernisaż, aby podziękować swojemu profesorowi za ukierunkowanie na artystycznej drodze.
Dzisiaj Bogusław Bodes pokazał że jest nie tylko świetnym rzeźbiarzem, malarzem – co było wiadome wszystkim i od dawna, ale dzisiaj ujawnił się jeszcze jeden jego talent- muzyczny. Pokazał go dyrygując Trio Beethovenowskim, które podczas wernisażowego recitalu zagrało utwory Chopina oraz „Sto Lat” dla wspaniałego artysty na prośbę bardzo licznie zgromadzonych.

BOGUSŁAW BODES urodzony w 1942 r. na Zamojszczyźnie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1967 roku w pracowni malarstwa prof. Adama Marczyńskiego.
Bogusław Bodes był jednym z założycieli oraz prezesem oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków na Zamojszczyźnie, a także współinicjatorem założenia Galerii Sztuki Współczesnej, będącej w czasie swojego istnienia (lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte minionego stulecia ), miejscem integracji i spotkań zamojskich plastyków).
Jakiś czas temu odłożył farby i pędzle, aby piłą, siekierą i dłutem kreować swoje „Obiekty natury”. Wykorzystując w tych działaniach korzenie, konary i gałęzie ściętych i skazanych na unicestwienie drzew, daje im drugie „artystyczne życie”. Jest aktywnym członkiem zamojskiego środowiska plastycznego, mającym ciągle nowe i ambitne plany twórcze. Bogusław Bodes należy także do grona osób powołanych do Rady Programowej BWA – Galerii Zamojskiej. Służąc swoim doświadczeniem i dobrą radą przyczynia się do promocji i popularyzacji sztuk plastycznych na terenie Zamościa i regionu – współtworząc tym samym jego kulturalny wizerunek.

Źródło: BWA Galeria Zamojska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 0.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Oliwia Bojar
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "sławek" dnia 19 października 2017 o godzinie 21:01:12 napisał:
  śmierdzący golfik po co tam
  R E K L A M A
 • "TIR" dnia 20 października 2017 o godzinie 10:32:23 napisał:
  Radny Kutyła uczestnicząc w tego typu spotkaniach konsekwentnie buduje swoją pozycję . Wydaje się , ze w końcu wydostał się spod skrzydeł radnego Nizioła (szczególnie po tym jak przestał być jego przewodniczącym rady nadzorczej w Spółdzielni Mieszkaniowej). Radny Nizioł (ostatnio mniej widoczny) albo coś knuje i szykuje nową strategię na nowe wybory samorządowe albo po prostu czuje się już zmęczony. Czy radny Kutyła chce go zastąpić ????
 • "drogeria" dnia 20 października 2017 o godzinie 10:51:48 napisał:
  ty sławek jesteś jak widać z wpisu zazdrosny ch.m, ciebie tam nie było bo gacie za bardzo zalatywały? to dobrze, przynajmniej atmosfera była zdrowa
 • "przedstawiciel szkoły moskiewskiej" dnia 20 października 2017 o godzinie 14:50:45 napisał:
  Najjaśniejszymi gwiazdami wernisażu był Szanowny Jubilat i przesympatyczna skrzypaczka ! Nie widziałem za to posła i biskupa?! Szok.. Mignęła mi za to nalana m.. twarz towarzysza! To dziwne bo "atmosfera była zdrowa"!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Jurek
I bardzo dobrze!!! Teren prywatny to war...
z_boku 6 minut temu
Najlepiej pogonić portugalskie i niemie...
ja 10 minut temu
W czym problem? Jadę do pracy w piątek...
Faworytka
W takim razie miasto powinno firmie Je...
dd
Skoro kupili ten teren i wybudowali tam ...
Popieram ,trochę szacunku by się przyd...
Peter
Wyjaśnione że trudno jaśniej, działa...
Zamościanin
Niesamowite! Naprawdę nie było nikogo ...
name
Jakaś tromba pisała te słowa: Tagi ha...
Ansztajn z Zamo...
Tragedią tego świata jest system eduka...
Hrabia Walgodes...
Panie Radny co Pan mówisz: Rafał Zwola...
Zamość to nie...
E, Rafał! Jak już chwalisz się że wi...
as
Fajnie. Może coś będzie KONKRETNIE wi...
hmm...
Ciekawe co było w historii przeglądani...
viki
Przecież to nawet nie KOD bo KOD to jak...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018