Galerie | Kultura i rozrywka | Zamośćtekst nadesłany7 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: „Rybacy z Inle” – Wojtka Lembryka w Galerii Fotografii Ratusz

R E K L A M A    B O A R D

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galeria Fotografii „Ratusz” bardzo serdecznie zapraszają wszystkich miłośników dobrej fotografii i podróży na otwarcie wystawy autorstwa Wojtka Lembryka, pt. „Rybacy z Inle”

Wernisaż odbędzie się już jutro, (piątek, 08 marca 2019 roku) o godzinie 17:00 w Galerii Fotografii Ratusz.

Wystawę zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Zamość.

Wystawa opowiada o życiu rybaków z jeziora Inle (Birma), o dniu powszednim, o tym jak pracują i czym się zajmują na co dzień. Wraz z autorem docieramy do domów rybaków, a są to domy niezwykłe, wybudowane na wbitych w dno jeziora drewnianych palach. Obserwujemy proces powstawania takiego domu. Życie w wiosce Nampan to podróż w czasie. Często tylko silnik spalinowy i elektryczność potwierdzają nam obecność w XXI stuleciu, mamy wrażenie, że czas się zatrzymał. Jezioro Inle jest drugim co do wielkości jeziorem w Birmie. To tutaj mieszkają rybacy, którzy do wiosłowania używają nóg. Obdarzeni są niezwykłym wyczuciem równowagi. Rybak staje na rufie swojej drewnianej łódki, na jednej nodze, drugą ma owiniętą wokół długiego wiosła, wykonując nią ruch do przodu/do tyłu napędza łódkę. Trochę jak balet na wodzie. Ruchy są niezwykle płynne, a jednocześnie precyzyjne. Tylko tutejsi mężczyźni z ludu Intha potrafią w ten sposób wiosłować, kobiety preferują tradycyjny, klasyczny sposób wiosłowania. Wiosłując w ten sposób rybak ma wolne obie ręce, mogąc zarzucać i wyciągać sieci. Przy gęstej porannej mgle stojący rybak ma większe pole widzenia. Łatwiej mu dostrzec gęste zarośla hiacyntów, wypatrzeć odpowiedni kanał pomiędzy wyspami czy karpia nga-hpein.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 10 kwietnia 2019 roku.

Wojciech Lembryk: „Mimo ukończenia studiów o profilu finansowo-księgowym, nie zostałem ekonomistą. Fotografia oraz podróżowanie, początkowo traktowane czysto hobbystycznie, z czasem stały się sensem mojego życia. Od prawie 20 lat zawodowo zajmuję się fotografowaniem. Mam za sobą pracę zarówno w studiu fotografii reklamowej, w ramach której wykonywałem zdjęcia produktowe jak i doświadczenie w realizacji plenerowych sesji reklamowych znanych marek. Decyzja o porzuceniu tego zajęcia na rzecz dokumentacji fotograficznej wyborów parlamentarnych w Afganistanie oraz skutków trzęsienia ziemi w Kaszmirze (Pakistan) dla EPA (EuropeanPressphotoAgency) Islamabad była dla wielu osób zaskoczeniem, lecz dla mnie – wyborem świadczącym o tym, że to reportaż, którego kwintesencją jest praca z ludźmi i ich emocjami, jest medium, które najbardziej odpowiada mojemu pojmowaniu roli, jaką odgrywa dziś fotografia. Współpraca z licznymi agencjami fotograficznymi [m.in. NazcaPictures (Włochy), Corbis (USA), ZumaPress (USA) czy CosmosPhoto (Francja] zaowocowała wieloma podróżami i reportażami, które publikowane były na łamach czołowych polskich i zagranicznych dzienników („Rzeczpospolita”, „New York Times”) oraz nagrodami doceniającymi wysiłek włożony w pracę nad trudnymi zagadnieniami (m.in. Zdjęcie roku BZ WBK PressPhoto, Nagroda specjalna Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża). Dokumentowanie skutków wojny domowej w Demokratycznej Republice Konga, wizyty Benedykta XVI w Polsce, czy saudyjskiego księcia Al-Walid Bin Talal to tylko kilka przykładów mojej działalności w ostatnich kilkunastu latach. Obecnie z pasją fotografuję zapomniane przez świat i ludzi Polesie, region, w którym zatrzymał się czas i którego ponadczasowe, nienaznaczone zmianami cywilizacyjnymi piękno chciałbym zaprezentować szerszej publiczności. Pracuję także nad cyklem zdjęć dokumentujących specyfikę basenu Morza Czarnego, w obrębie którego od tysiącleci koegzystują ze sobą narody o odmiennych kulturach, religiach i tradycjach.”

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
hrubieszowski
Popieram protest w 100%. Fakt, są miast...
Jacek
Widać Veolia sfinansowała już kilka t...
Do Jan
Słyszałam co nieco o tej wybitnej dzia...
Elżbieta
a co ma poseł Zawiślak do policji? dla...
widz2
skojarzylo mi sie z weselami, wybrana pa...
Marek
Wybory na miss i misstera na festiwalu f...
z widowni
Festiwal zacny. Przez lata podziwiany. Z...
wyborca
Zawsze głosuję na swoich, z naszego te...
Zniesmaczony ka...
Nie rozumiem tej akcji. Przypominam ksi...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - r...
Piotr
Niech ksiadz poprosi swojego szefa bisku...
gość
Jak widzimy na załączonym obrazku prot...
dziwne
nieprzytomny znaczy pijany?...
kontra
.Komu sie opłaca? "Żeby budowa spalar...
skrzat
krasnal ma odwrócić uwagę od brudu w ...
ak
Niestety, to jest bardzo osobisty sukces...
tito
Okazuje się że Zawiślak w dalszym ci...
OMG! Nie da si...
Powiem tak - za głupotę i straszenie l...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018