Polityka i Samorząd | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja11 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Powstała Zamojska Rada Kobiet

fot. UM Zamość
R E K L A M A    B O A R D

Zasiadają w niej panie o różnych poglądach politycznych, przekonaniach, doświadczeniach zawodowych. Wspólnie chcą działać na rzecz kobiet i Zamościa.


Rada Kobiet jest organem opiniodawczo – doradczym dla prezydenta miasta. Została powołana Zarządzeniem Prezydenta Miasta Zamość Nr 62/2019 z dn. 8 marca. Przewodniczącą Rady została Katarzyna Wołoszyn, która zainicjowała jej powstanie.

Wiceprzewodniczącymi Rady są Lidia Stanisławek i Irena Kurzępa.

– Naszym celem jest praca na rzecz i dla kobiet. Chcemy stworzyć przestrzeń do kontaktów i współpracy pomiędzy organizacjami i specjalistami zajmującymi się problemami kobiet. Będziemy uwrażliwiać społeczeństwo na sytuację kobiet (i ich rodzin) zagrożonych wykluczeniem społecznym, samotnych matek, ofiar przemocy domowej. Będziemy wspierać kobiety przedsiębiorcze. Pracy jest dużo, ale panie, które zasiadają w Radzie są nie tylko wrażliwe, ale i pełne zapału do pracy. Różny jest też przekrój wiekowy: od dwudziestopięciolatki do pań w wieku bardzo dojrzałym. Chodzi o to, by połączyć młodzieńczy zapał, idealizm i energię z doświadczeniem, kompetencjami i przygotowaniem osób działających społecznie przez wiele lat- mówi Katarzyna Wołoszyn.

Członkinie Rady, której kadencja pokrywa się z kadencją samorządową, pełnią swe funkcje społecznie.
Są to:

    1. Małgorzata Bzówka – wiceprezydent Miasta Zamość, była dyrektor Wydziału Kultury UM
    2. Janina Gąsiorowska – magister mikrobiologii przemysłu spożywczego, długoletnia działaczka społeczna organizacji samorządowych, kobiecych i związków zawodowych, plebiscytowa Matka Chrzestna statku m/s „Ziemie Zamojska”.
    3. Lidia Stanisławek – emerytowana nauczycielka, działaczka społeczna i polityczna.
    4. Katarzyna Pelc – rehabilitantka, działaczka społeczna.
    5. Kamila Ćwiklińska – specjalistka do spraw sprzedaży, działaczka społeczna i polityczna.
    6. Marianna Fostakowska – restauratorka, filantropka, działaczka społeczna i polityczna.
    7. Barbara Gwiazdowska – emerytowana menadżerka, hotelarka, specjalistka do spraw marketingu.
    8. Elżbieta Tatarska – lekarka, kierownik zamojskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, promuje idee honorowego krwiodawstwa, działaczka społeczna.
    9. Maria Król – lekarka, animatorka ruchu na rzecz osób niepełnosprawnych, przewodnicząca Stowarzyszenia Krok za krokiem w Zamościu.
    10. Bożena Rusinek – emerytowana architekt biura projektowego, wieloletnia opiekunka w ramach rodziny zastępczej, działaczka społeczna, Zamościanka z wyboru.
    11. Małgorzata Ryczek –  restauratorka, filantropka, bizneswoman, działaczka społeczna.
    12. Irena Kurzępa – nauczycielka akademicka, działaczka społeczna, członkini Lubelskiego Zarządu Towarzystwa Wiedzy Powszechnej.
    13. Katarzyna Wołoszyn – menadżerka, nauczycielka, językoznawczyni, działaczka kulturalna, społeczna i polityczna
    14. Ewa Chapko – aktywna zawodowo psycholożka, dziennikarka.

 

źródło: UM Zamość

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018