II. Region | Polityka i Samorząd | WYBORY | ZamośćRedakcja22 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 16 komentarzy

[WYBORY DO PE]: Poseł Zawiślak kandyduje do PE

Sławomir Zawiślak (2014), foto: Michał Karchut
R E K L A M A    B O A R D

Zamojski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Zawiślak, będzie kandydatem tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jak już informowaliśmy TUTAJ  listę PiS w wyborach do PE otwierają lubelska posłanka Elżbieta Kruk oraz wicemarszałek Sejmu i rzecznik partii Beata Mazurek. W gronie kandydatów znalazł się także zamojski poseł, Sławomir Zawiślak, który startował będzie z 6 miejsca.

Stało się. Jako jedyny mieszkaniec Zamojszczyzny jestem w mocnej, lubelskiej drużynie Prawa i Sprawiedliwości, która będzie ubiegać się o mandaty w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziękuję za zaufanie.  Polska potrzebuje silnej, uczciwej, patriotycznej i przede wszystkim skutecznej reprezentacji w Parlamencie Europejskim. Taką reprezentację gwarantuje lista PiS. Jeden z wyborców nawiązując do mojej 6 pozycji na liście napisał mi „ Gratuluję oceny…”. Tak, ta najlepsza w szkole ocena zobowiązuje.  Dlatego jako wieloletni parlamentarzysta i przez te cztery kadencje członek Komisji do Spraw Unii Europejskiej (www.slawomirzawislak.pl), aktywny działacz społeczny (m.in. www.akzamosc.pl), jestem gotów wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie, by zadbać o interes mieszkańców naszego regionu i całego narodu polskiego. Bardzo proszę o jak najliczniejszy udział w wyborach i oddanie głosu na listę PiS. Proszę o Państwa wsparcie.” – napisał na Facebooku parlamentarzysta odnosząc się do swojego startu w wyborach do PE.

Poseł Zawiślak to absolwent historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował jako urzędnik administracji miejskiej i wojewódzkiej, był m.in. dyrektorem pływalni. W 2005 z listy PiS został wybrany na posła V kadencji w okręgu chełmskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 16 064 głosy. W 2009 bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego. W 2010 startował w wyborach na stanowisko prezydenta Zamościa, jednak przegrał w I turze z Marcinem Zamoyskim. W wyborach do Sejmu w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, dostał 24 478 głosów. W 2014 ponownie bezskutecznie kandydował do PE, zaś w 2015 został ponownie wybrany do Sejmu, otrzymując 25 236 głosów.

Pełna lista kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE z regionu lubelskiego:

1. Elżbieta Kruk

2. Beata Mazurek

3. Tomasz Solis

4. Barbara Barszczewska

5. Krzysztof Szulowski

6. Sławomir Zawiślak

7. Andrzej Stanisławek

8. Sebastian Trojak

9. Ewa Szałachwiej

10. Marcin Duszek

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 15.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "KL" dnia 23 marca 2019 o godzinie 7:10:46 napisał:
  Najlepszy kandydat z Lubelszczyzny!
  R E K L A M A
 • "PT" dnia 23 marca 2019 o godzinie 12:24:37 napisał:
  Najgorszy kandydat z Lubelszczyzny.
  • "KL" dnia 23 marca 2019 o godzinie 14:34:37 napisał:
   Najgorsza jest "coś tam, coś tam".
 • "dfgh" dnia 23 marca 2019 o godzinie 15:32:42 napisał:
  Gdyby startował z 3 lub z ostatniego miejsca miałby być może nawet szanse na mandat. Ale Beata z Chełma już zadbała aby tak nie było.
 • "observer" dnia 24 marca 2019 o godzinie 6:17:35 napisał:
  szanse ma takie, jak na zwycięstwo w sprincie na 100 m. Ale pęd ku kasie jest silniejszy. No cóż - mamy demokrację; skoro "śpiewać każdy może" to i każdy może kandydować.
  • "dfgh" dnia 24 marca 2019 o godzinie 16:31:20 napisał:
   I na 100m Zawiślak mógłby wygrać. Zależy z kim by startował. Z Kruk i Mazurek by pewnie wygrał. A chętnie bym zobaczył takie zawody
 • "9" dnia 24 marca 2019 o godzinie 12:00:38 napisał:
  Powinni zrobić zapis aby kandydaci do PE znali język angielski, ilu kandydatów z tej dziesiątki odpada ?
  • "KL" dnia 24 marca 2019 o godzinie 13:08:58 napisał:
   Angielski? A dlaczego nie jidisz?
  • "prawnik" dnia 25 marca 2019 o godzinie 12:14:13 napisał:
   Dlaczego angielski? Przecież tłumacze z czegoś żyć muszą... Zresztą lepiej niech już tłumacze zajmują się translacją. Jakby europosłowie mieli mówić po angielsku to mogliby wywołać sporo zamieszania, przykładem niech będzie tutaj kowin który zabłysnął po angielsku o murzynach i został za to ukarany dyscyplinarnie. Poseł ma mówić precyzyjnie, tak aby wyrazić pełny sens swoich zamiarów, a tłumaczeniem zajęli się profesjonaliści. Sam znam angielski nawet dobrze, ale niekiedy i ja mogę palnąć gafę - bo to przecież nie jest mój natywny język i nie jestem profesjonalnym tłumaczem, a to chyba zrozumiałe. Zresztą obowiązkowy język angielski byłby przejawem dyskryminacji, a tego w eurokołchozie robić przecież nie wolno :D
 • "Mario" dnia 24 marca 2019 o godzinie 15:08:30 napisał:
  ...ale po co angielski.... patrzac po nazwiskach z listy pis chodzi tylko o zadymę
 • "słowo v. słowo" dnia 24 marca 2019 o godzinie 19:09:54 napisał:
  A co tam u Franciszka J. sygnalisty? Zabezpieczenie emerytalne zdobył, a "grupa przestępcza" rozpłynęła się? Szukacie kasy w Brukseli, a ona jest w takim prowincjonalnym Zamościu!
 • "jan III" dnia 25 marca 2019 o godzinie 8:51:23 napisał:
  Dla mnie najgorszy kandydat. Dla Zamościa niewiele zrobił a teraz pcha się do PE. "Ujawnia się" przed wyborami a tak na co dzień go nie widać. Mało aktywny.
 • "Dorota" dnia 25 marca 2019 o godzinie 14:11:53 napisał:
  Mam pytanie; ponieważ kandydaci do PE będą prosić o podpisy, niezależnie z której partii i trzeba będzie taki podpis złożyć na formularzu to czy podpisujący i popierający kandydatów powinni oprócz imienia, nazwiska, adresu i własnoręcznego podpisu podać swój PESEL? przecież obowiązuje ochrona danych osobowych (RODO), a słyszałam, że na tych formularzach mają być podawane takie dane,czyli pesel i tu budzi się mój niepokój.
 • "Anonim" dnia 25 marca 2019 o godzinie 16:40:30 napisał:
  Najgorszy kandydat,najbardziej leniwy o czym świadczy jego brak aktywności w Sejmie,lubi pokazywać się na zdjęciach,doczepiać do inicjatyw innych.Nie ma żadnych znaczących osiągnięc życiowych na koncie.Kto wybiera kogoś takiego?
  R E K L A M A
 • "Obiektywny Anonim" dnia 25 marca 2019 o godzinie 18:57:33 napisał:
  Najlepszy kandydat jakiego miała Zamojszczyzna od wielu lat. Choć nie jestem z samego Zamościa to śledzę to co dzieje się w regionie. A wszyscy frustraci tylko ujadają bo zazdroszczą. Życzą Panie Pośle mandatu europosła, a ci którzy tak ujadają to Pan wie kto ich szkoli w mieście. Powodzenia
 • "name" dnia 26 marca 2019 o godzinie 9:22:02 napisał:
  Moim zdaniem kandydat powinien znać .... język polski !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
http://littleli...
As I website possessor I think the writt...
Kriss
Nie mogliście poczekać chociaż do wrz...
dziwne 37 minut temu
szkoda ze drzew nie posadzą :(...
ciekawski
a to byly pojemniki miasta czy prywatne?...
nestor
Dlaczego Veolia nie inwestuje w nowe prz...
z_boku
No to Tony Halik ma ciepło......
?
I dlatego lepiej nic nie robić, niech z...
zamoy
Ciekawe komu cały Zamość podrzuci swo...
Michał
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w ...
Xxx
Brawo, gratulacje!!!! Szkoda tylko, że ...
z_boku
Zamość nie Monaco, gokarty to taka For...
ciekawy
czego nie rozumiesz w slowie najprawdobo...
^_^
polecamy zatyczki do uszu z apteki...
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018