Galerie | Kultura i rozrywka | Zamośćtekst nadesłany19 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Portret w fotografii. Twarze MDK – u

Piotr Johaniuk
R E K L A M A    B O A R D

„Dla Andrzeja, który ma fotografować” – tak brzmi dedykacja w książce, którą podarował Andrzejowi Szumowskiemu Piotr Rogalski, człowiek wyjątkowo zasłużony dla Zamościa, a dla autora prezentowanej wystawy dobry znajomy. Przywołane słowa, będące swoistym testamentem, zrodziły u adresata pomysł, aby wziąć do ręki aparat fotograficzny i wrócić do zaniedbanego przez lata tematu.

Zaczął więc fotografować ludzi – tych których spotkał na swojej drodze, których znał, którzy są dla niego ważni lub którzy go czymś zainteresowali. To oczywiście ludzie, którzy zgodzili się przyjść do studia fotograficznego, w którym zdjęcia powstawały.

W ten sposób narodziły się portrety osób, które w większości mieszkają, pracują lub w jakiś sposób związane są z Zamościem. Tak powstały ekspozycje portretów ludzi przygotowane przez Andrzeja Szumowskiego z okazji Jubileuszu 100-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej i Jubileuszu 100–lecia Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu.

Z okazji jubileuszu 70 – lecia Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, placówka organizuje wystawę Pana Andrzeja Szumowskiego pod tytułem „Portret w fotografii – twarze MDK – u”.

Na ekspozycji będziemy mieli okazję zobaczyć czarno – białe portrety formatu 100 x 70.

Oto mała próbka:

Otwarcie wystawy odbędzie się 21 marca 2019 r. o godz. 16:30 w Klubie Batalionowym w Zamościu.

Obecna wystawa to trzecia odsłona portretów fotograficznych. Wydarzenie – szczególnie bliskie autorowi, gdyż jest wieloletnim nauczycielem tej placówki – stało się okazją do „zapamiętania” ludzi, którzy dla tej placówki byli i są ważni. Nie sposób pokazać wszystkich wychowanków, byłych i obecnych nauczycieli, dyrektorów, pracowników administracji i obsługi, a także przyjaciół, którzy w każdej chwili byli i są gotowi do pomocy. Ale wystawa ta jest również częścią długiej historii tych, o których nie możemy zapomnieć.

Do studia na spotkanie i portretową sesję zaproszenie przyjęli m.in.: Anna Antoszczak, Wiesława Badach, Aleksandra Baranowicz, Agnieszka Bida, Ala Bochniak, Jolanta Boć, Wioletta Brzozowska, Magdalena Cieplechowicz – Buczak, Leszek Czaja, Andrzej Czochra, Agnieszka Dobrowolska, Janusz Fik, Robert Gomułka, Mieczysław Gradziuk, Piotr Johaniuk, Mariusz Kołodziej, Paweł Kołodziejczyk, Wojciech Kowalczyk, Ewa Krupa, Magdalena Kuźma, Janina Lachowska, Monika Lachowska, Małgorzata Magryta, Magdalena Majer, Patrycja Nogas, Radosław Oktaba, Bożena Skiba, Jerzy Szczerba, Marian Szewera, Andrzej Szumowski, Renata Szust, Dariusz Tokarzewski, Beata Trześniewska, Elżbieta Tyszko, Waldemar Zakrzewski.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018