Galerie | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja18 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 5 komentarzy

Zamość: Odtwarzanie przez wyburzanie – trwają prace w kościele franciszkanów

Fot. dzieloodbudowy.pl
R E K L A M A    B O A R D

Po zakończeniu rekonstrukcji stropu i dachu kościoła franciszkanów w Zamościu nad nawą główną, ruszyły prace przy wyburzaniu ostatnich ścian i stropów stanowiących pomieszczenia wybudowane na potrzeby Liceum Plastycznego oraz kina „Stylowy”.

-Prace wyburzeniowe odsłoniły prawdę i piękno o tej barokowej XVII- wiecznej świątyni. Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym w jej odbudowę.mówi ks. Andrzej Zalewski, proboszcz parafii NMP w Zamościu. 
Wykonawcami prac remontowych są firma Budmat z Zamościa oraz Lubren z Lublina. Kwota kontraktu opiewa na sumę 22.664.771,01 zł. Prace renowacyjne świątyni mają zakończyć się do 15 listopada 2019 roku.

Poniżej prezentujemy galerię z wyburzania ścian i stropów dawnego kina i „Plastyka”.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ciekawy" dnia 18 czerwca 2019 o godzinie 13:47:54 napisał:
  a tak z ciekawosci czemu wyburzyli kamienice kawałek dalej w strone ratusza? wlasnie tamtedy szedlem i sie zdziwilem ze taka pustka
  R E K L A M A
  • "LOVE_ZMC" dnia 18 czerwca 2019 o godzinie 13:59:45 napisał:
   ponoć zły stan techniczny budynku, nie nadający sie do remontu...
  • "adam" dnia 19 czerwca 2019 o godzinie 0:24:18 napisał:
   pewnie poszerza skwer i posadza drzewa ktore kiedys wycieto
 • "trzecie oko" dnia 22 czerwca 2019 o godzinie 11:47:07 napisał:
  Ta wyburzana właśnie kamienica nie jest w rejestrze zabytków a jej stan techniczny był fatalny. Będzie plac na którym ma być pomnik Św. Franciszka.
  • "ciekawy" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 13:15:50 napisał:
   plac z pomnikiem bedzie miasta czy kosciola?plac byl przed kosciolem ,byly drzewa i je wycieto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku 24 minuty temu
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
ciekawy
ducato chlodnia?...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018