Edukacja | Galerie | ZamośćRedakcja12 kwietnia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Zespół LO CSM wygrał Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK [FOTO, VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

11 kwietnia 2019 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu odbył się etap rejonowy XXVII Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

W czasie Mistrzostw symulowano wypadki i urazy, między innymi: zakrztuszenie, utratę przytomności, oparzenia, rany postrzałowe. Po scenkach pozoracyjnych, ostatnim z elementów konkursu był test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża.

W etapie rejonowym w Zamościu zwyciężyli:

I miejsce Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu

II miejsce III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu

III miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Zamościu (Elektryk)

IV miejsce zajął zespół z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Zamościu, różnice w ilości punktów były jednak bardzo małe.

Gratulujemy!

LO CSM weźmie udział w kolejnym etapie Mistrzostw. 

Po zakończeniu zmagań odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. Urząd Miasta Zamość zakupił dla trzech najlepszych drużyn opaski monitorujące tętno i aktywność fizyczną oraz przypominające o codziennych zajęciach. Starostwo Powiatowe również przygotowało ciekawe nagrody. Dla uczestników, opiekunów i gości organizatorzy zapewnili poczęstunek.

Jerzy Liberadzki, prezes Oddziału Rejonowego PCK i st. szer. Krzysztof Obolewicz z 25. batalionu lekkiej piechoty w Zamościu podziękowali gospodarzom wydarzenia, partnerom, mediom i zespołom które przygotowały scenki pozoracyjne:

  • Pogotowie Ratunkowe,
  • Straż Pożarna,
  • 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej,
  • Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu

Poniżej materiał VIDEO z Mistrzostw:

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża mają na celu ujednolicenie standardów pierwszej pomocy, kształtowanie postaw współpracy w grupie oraz upowszechnienie zasad bezpieczeństwa.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018