Polityka i Samorząd | ZamośćRedakcja25 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 17 komentarzy

Zamość: Chcą obniżyć diety radnym. Trwa zbiórka podpisów

Stowarzyszenie Zamość nasz Wspólny Dom
R E K L A M A    B O A R D

Stowarzyszenie „Zamość – nasz wspólny dom” prowadzi zbiórkę podpisów pod inicjatywą w sprawie obniżenia diet radnym miejskim z 1400 na 1000 złotych.

Przypomnijmy, że na początku kadencji nowej rady, 29 listopada rajcy podjęli uchwały: o wysokości wynagrodzenia Prezydenta Miasta Zamość, które nie uległo zmianie, wysokości diet Radnych Miasta Zamość, które wzrosły o 75% . Za głosowali wszyscy obecni na II sesja Rady Miasta Zamość VIII kadencji (22 z 23, Wiesław Nowakowski był nieobecny).

Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o podwyżkach swoich diet. Dieta nie stanowi wynagrodzenia, lecz rekompensatę za utracone zarobki i zwrot kosztów ponoszonych przy wykonywaniu mandatu.

Zdaniem członków stowarzyszenia „Zamość – nasz wspólny dom” to za wysoka podwyżka.  Wykorzystując instrument Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej stowarzyszenie chce przedłożyć pod obrady Rady Miasta projekt obniżenia diet do 1000 zł. Czy im się to uda? Na razie trwa zbiórka podpisów w tej sprawie. Po zebraniu odpowiedniej ilości władze stowarzyszenia chcą przedłożyć swoją inicjatywę Radzie Miasta. 

Uważamy jako stowarzyszenie, że podwyżka w wysokości 75 proc. jest stanowczo za wysoka. Weźmy pod uwagę to, że w czasie całej kampanii wyborczej żaden z kandydatów do Rady Miasta nie podniósł tego problemu, tak że mieszkańcy nie wiedzieli nic o planach na nadchodzącą podwyżkę –twierdzą członkowie stowarzyszenia. – W sobotę (30 marca) od godziny 8.00 będziemy zbierać podpisy na „zielonym ryneczku” przy ul. Orzeszkowej i zapraszamy wszystkich którzy chcą wesprzeć akcję. – dodają.

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 12.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Maja" dnia 25 marca 2019 o godzinie 10:29:54 napisał:
  A gdzie radni Stowarzyszenia ? Nie ma ich w Radzie Miasta....! A co to wam się zrobiło z poparciem?
  R E K L A M A
 • "Roman" dnia 25 marca 2019 o godzinie 11:22:59 napisał:
  Radni myśleli, że na pierwszej sesji, bez debaty i po cichu dadzą sobie podwyżki a tu d..pa :) Ktoś co chwilę przypomina heheh Brawo, przyjdę Wam podpisać listę!
 • "observer" dnia 25 marca 2019 o godzinie 11:48:17 napisał:
  obniżenie wysokości diet - to uchwała RM. Skoro radni do tej pory nie zareagowali pozytywnie w/s obniżki - to czego się spodziewacie w ew. głosowaniu?
 • "Mieszkaniec" dnia 25 marca 2019 o godzinie 12:05:56 napisał:
  Funkcja radnego to jest społeczna inicjatywa i nawet powinna być nie odpłatna. Tutaj widocznie radni poszli inną drogą
 • "Wiosna" dnia 25 marca 2019 o godzinie 14:34:30 napisał:
  Wysokość diet samorządowców, w formie uchwały, określa właściwa rada. Zbieranie podpisów nakłaniających do obniżenia wysokości diet, przez tych samych radnych co je uchwalili jest nieporozumieniem. Nie po raz pierwszy stowarzyszenie ze wspólnego domu jest żałosne.
  • "Damian_zmc" dnia 25 marca 2019 o godzinie 14:57:37 napisał:
   W mojej ocenie to żałośni są radni którzy podczas kampanii wylewali krokodyle łzy nad zadłużeniem miasta a pierwsze co zrobili to dali sobie 75% podwyżki.
 • "Roman" dnia 25 marca 2019 o godzinie 14:52:31 napisał:
  Lubię czytać komentarze oburzonych radnych :) :) :) :) :)
 • "aaa" dnia 25 marca 2019 o godzinie 17:54:16 napisał:
  Jak pchali się do koryta to nie wiedzieli za jaką kasę będą siedzieć na stołkach. Jak się nie podoba kasa za siedzenie to mogą odejść, przyjdą inni.
 • "as" dnia 26 marca 2019 o godzinie 7:40:23 napisał:
  Wynagrodzenie Radnego powinno składać się z dwóch części - o ile faktycznie w tym dniu nie przychodzi do pracy to zwrot dniówki - wyliczony na podstawie oświadczenia majątkowego plus najniższa stawka godzinowa razy ilość godzin jakie przepracował - jeżeli ma dyżur to podobnie
 • "ted" dnia 26 marca 2019 o godzinie 8:49:17 napisał:
  Zamiast pod publikę żądać od kogoś pracy za darmo to lepiej przypilnujcie swoich radnych aby faktycznie pracowali. Wystarczy obejrzeć sesję i widać którzy radni zabierają głos, zadają niewygodne pytania i są przygotowani a którzy przyszli tylko przesiedzieć i wziąć dietę. Wolę zapłacić więcej aby ktoś dbał o moje interesy niż płacić mało gdy ma tylko przesiedzieć.
 • "Anita" dnia 26 marca 2019 o godzinie 10:20:38 napisał:
  Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty buahahahahahha
  R E K L A M A
 • "KL" dnia 26 marca 2019 o godzinie 10:37:05 napisał:
  Jeżeli diety radnych są tylko rekompensatę za utracone zarobki i zwrot kosztów ponoszonych przy wykonywaniu mandatu to znaczy to, że wykonują swoją funkcję za darmo. A gdzie rekompensata za koszty ubioru, fryzjera, wizażystki, mizdrzenie się do fotografów i kamerzystów, zabieranie głosu w dyskusji, głosowanie itp itd...
 • "STYX" dnia 26 marca 2019 o godzinie 21:07:03 napisał:
  Za dobrą pracę, dobra płaca. Jeśli radni pracują dobrze, to niech i maja za to pieniędze. Ciekawe czy krzykacze chcieliby pracować społecznie?
  • "ted" dnia 27 marca 2019 o godzinie 11:22:42 napisał:
   Nie chcieli. Nikt z tego Stowarzyszenia nie wystartował w wyborach. Czekali na wiosnę aby mieć temat, szkoda że bez rozwiązania żadnego problemu Zamościa
 • "Sławomir" dnia 28 marca 2019 o godzinie 13:11:36 napisał:
  Podwyżka jaką sobie przyznali zamojscy radni już na pierwszej sesji RM to przede wszystkim kompromitacja samych radnych ( chyba największa w historii zamojskiego samorządu ) jak również kpina z wyborców . Nie pamiętam wcześniej takiej sytuacji aby radni tak oszukali i zlekceważyli tych którzy ich wybrali . Decyzja została podjęta jednogłośnie co może świadczyć o wielkiej pazerności radnych bez względu na barwy klubowe . W świetle tego czego śmiesznie wyglądają wzniosłe hasła, że do polityki nie idzie się po pieniądze, czy też, ze nadchodzi dobra zmiana , itp . Żenująco obecnie wypadają zamojscy radni kiedy udają "dobrych wujków" i martwią się np. o budżet miasta , los pracowników spółek miejskich lub też kiedy protestują przeciw niesprawiedliwości, etc . Jak się okazuje to jedynie puste gesty i słowa bo to co najważniejsze to już sobie załatwili głosując za podwyżką swoich diet . Aż dziwne, że tematem tym nie zajęły się ogólnopolskie media . Z tego względu inicjatywa Stowarzyszenia Zamość- nasz wspólny dom jest ze wszech miar słuszna i powinniśmy ją wszyscy poprzeć. Z drugiej jednak strony takich radnych, którzy w tak bezpardonowy sposób oszukali wyborców powinno się po prostu pozbawić mandatu ( szkoda, że prawo na to nie pozwala). Uważam, że radni ci po tym co zrobili nie mają moralnego prawa reprezentować mieszkańców Zamościa ( może z wyjątkiem pana Nowakowskiego który nie uczestniczył w tym haniebnym spektaklu )
 • "do Sławomira" dnia 28 marca 2019 o godzinie 23:06:32 napisał:
  Byłem świadkiem jak sąsiedzi rozmawiają na powyższy temat, jeden podzielał zdanie Sławomira a drugi mu powiedział: jak zostaniesz radnym to sobie obniżysz.
  • "Sławomir" dnia 29 marca 2019 o godzinie 9:32:53 napisał:
   Nie wybieram się do pracy w samorządzie , ponieważ mam inny sposób zarabiania na życie ale to w cale nie oznacza , ze nie mam prawa oczekiwać od radnych uczciwości i lojalności wobec tych, którzy ich wybrali, a tego obecnym radnym niestety już na pierwszym posiedzeniu RM zabrakło. A tak swoją drogą to brzydką cechą jest podsłuchiwanie , ponieważ zawsze można czegoś nie zrozumieć lub też wyrwać z kontekstu .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
dziwne
szkoda ze drzew nie posadzą :(...
ciekawski
a to byly pojemniki miasta czy prywatne?...
nestor
Dlaczego Veolia nie inwestuje w nowe prz...
z_boku
No to Tony Halik ma ciepło......
?
I dlatego lepiej nic nie robić, niech z...
zamoy
Ciekawe komu cały Zamość podrzuci swo...
Michał
Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w ...
Xxx
Brawo, gratulacje!!!! Szkoda tylko, że ...
z_boku
Zamość nie Monaco, gokarty to taka For...
ciekawy
czego nie rozumiesz w slowie najprawdobo...
^_^
polecamy zatyczki do uszu z apteki...
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018