Felietony | Galerie | ZamośćRobert Moteka21 października 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Zamość: Bliżej nieba. Kościół urośnie o ponad około 16 m [FOTO]

R E K L A M A    B O A R D

W poprzednim drukowanym numerze roztocze.net przypomnieliśmy historię kościoła OO. Franciszkanów w Zamościu. W internecie artykuł dostępny jest TUTAJ.

Wspomnieliśmy też o jego rewitalizacji. Dzięki zaproszeniu przez firmę BUDMAT S.J. mogliśmy zaktualizować naszą dokumentację zdjęciową, tego co dzieje się na placu budowy. Trudno jednak kilkoma zdjęciami opisać skalę i zasięg prac konstrukcyjnych. Kościół urośnie, licząc od stanu budowli, który zapamiętaliśmy przez ostatnie lata, do szczytu najwyższego krzyża o ponad około 16 m. Jest to wartość szacunkowa, bo ze względu na ciągłe prace historyczne, niektóre elementy podlegają korektom już w trakcie budowy.

Budowlańcy z Budmatu co dzień rozwiązują problemy, które we współczesnych budynkach nie występują. Budowa stropów na wysokości prawie 30 metrów to też nie lada wyzwanie. Tym bardziej, że muszą cały czas uważać na istniejące elementy konstrukcji i łączyć się z nimi. Można już powoli wyobrażać sobie, jak będzie ten zabytek wyglądał z zewnątrz. Sporo elementów konstrukcyjnych wspięło się ku niebu.

To co zobaczymy wewnątrz może nas również miło zaskoczyć. Jednego po ostatniej wizycie mogę się domyślać. Szczyty sklepień kolebkowych (widać na zdjęciach ich szalowanie i fragmenty już wykonanych) będą tak spektakularnie wysoko, że aby podziwiać je w całości, trzeba będzie naprawdę wysoko zadzierać głowę. Do czasu rozpoczęcia rewitalizacji, sufit znajdował się na wysokości około 10 m. Sklepienia, które właśnie są wykonywane przez Budmat, będą prawie dwa razy wyżej.

Fot. Robert Moteka

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Robert Moteka
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
ad111 41 minut temu
Argumenty "kościółkowych" zawsze te s...
ak
I tak od pięciu lat. Aktywność władz...
ja
upraszczasz i trywializujesz - w tym kra...
observer
a Zawiślak był bardzo aktywny w Sejmie...
TORRES20400
Szkoda w sumie klawiatury. Nie chodzi o ...
z_boku
Zawsze i wszędzie znajdą się ludzie k...
L19c
Niczego nie upraszcza natomiast utrudnia...
archeo
ubogi jest Twój "zestaw" sławnych ludz...
z_boku
Oczywiście, jesteśmy otoczeni komucham...
L19c
A jak inaczej można nazwać tych kolesi...
z_boku
Jeden facet kiedyś napisał (cytat): z ...
dementi
Piotrowski nie zarejestrował listy w lu...
A.
Dlaczego każdy artykuł o Wandzie Orli...
Antyklerykał
Pomnik się da obalić, ale skwer to nie...
archeo
Kawałek trawnika i parkingu to skwer? D...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018