gm. Zamość | Kultura i rozrywkaRedakcja31 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

XIII Dzień Muzealnika przy Izbie Pamięci

R E K L A M A    B O A R D

Impreza plenerowa pod nazwą „XIII Dzień Muzealnika” z Regionalną Izbą Pamięci Gminy Zamość odbędzie się w podzamojskiej wsi Wysokie już po raz 13-ty. Gospodarze wydarzenia zapraszają na moc atrakcji w ramach festynu z okazji DNIA MUZEALNIKA. Na scenie wystąpią zespoły, a na placu jedną z ciekawszych atrakcji będzie „średniowieczna wioska rycerska” Drużyny Grodu Czerwień, organizowana przez Stowarzyszenie Rekonstrukcyjno-Historyczne z Tyszowiec. Drużyna specjalizuje się w rekonstrukcji czasów Bolesława Chrobrego – będzie pokaz uzbrojenia, walki wojów, bicie monet i stanowisko łucznicze.

Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 2 czerwca 2019 r. od godz. 14:00 do wieczora, w plenerze obok Izby.

Dzień Muzealnika poprzedzi sobotnia „Noc Muzeów w Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem – Izba zaprasza w sobotę w godzinach 17:00 – 24:00 – wstęp wolny – oprócz ekspozycji ponad 1200 starych przedmiotów, pozyskanych z zamojskich gospodarstw wiejskich, zaplanowano dodatkowe atrakcje, m.in. wystawę o Dzieciach Zamojszczyzny, pt.: „Historie prawdziwe” i spotkanie z jej autorką, dr Beatą Kozaczyńską; będzie też koncert kameralny zespołu śpiewaczego „Czerwone Korale” z Zawady /Gmina Zamość/ i atrakcje w altanie, w tym degustacja swojskich potraw – nad całością sobotniej „nocy” czuwa miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich i grupa aktywnych mieszkańców Wysokiego.

W niedzielę na placu festynu nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz całych rodzin – organizatorzy zapewniają animacje, gry i zabawy z nagrodami, warsztaty plastyczne dla całych rodzin, a na odważniejszych czeka „Byk Rodeo” bez opłat – symulator ujeżdżania byka dla potencjalnych kowbojów. Będzie też strefa mini-biegów na orientację z mapą w ręku w „labiryncie” z taśm – specjaliści z gminnego klubu sportowego „Azymut” przekażą chętnym podstawy biegania na orientację lub radio-orientację.

Od niedawna, dzięki staraniom Stowarzyszenia „Wysokie nad Łabuńką”, przy Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość funkcjonuje wolnostojący piec chlebowy opalany drewnem do tradycyjnego wypieku wiejskich bochenków. Miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich korzysta z niego nader często więc niewykluczone, że zaistnieje możliwość degustacji swojskiej pajdy ze smalcem lub innym specyjałem, zwłaszcza że panie z Koła szykują już kulinarne niespodzianki.

Program sceniczny ukaże ułamek bogatego życia artystycznego Gminy Zamość. Zacznie Młodzieżowa Orkiestra Dęta, a potem wystąpią m.in. takie zespoły gminne, jak męska grupa wokalna „Show Men Szopinek”, żeńska formacja chóralno-wokalna „Ale Cantare”, ludowy zespół śpiewaczy „Wesołe Gosposie”, taneczna grupa dziewczęca „Fresh Dance” i raper LISU ZTW, a na koniec w ramach finałowej „potupajki” zagra zespół „Dekada”.

Warto dodać, że podczas niedzielnego festynu będzie można porozmawiać z Wójtem Gminy Zamość – Ryszard Gliwiński będzie do dyspozycji „interesantów” w gminnym namiocie promocyjnym w godzinach 15:00 – 16:00.

Tak było rok temu ZOBACZ TUTAJ

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018