II. Region | Polityka i Samorząd | WYBORYRedakcja8 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 2 komentarze

Wybory do PE odbędą się 26 maja [ANKIETA]

Parlament Europejski, foto: JLogan, żródło: wikipedia.org
R E K L A M A    B O A R D

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja; Prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie w tej sprawie.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym wybory do PE zarządza Prezydent w drodze postanowienia, nie później niż 90 dni przed dniem wyborów, wyznaczając ich datę na dzień wolny od pracy przypadający w okresie wyborczym. Tegoroczne wybory do europarlamentu odbędą się w różnych państwach Unii Europejskiej w dniach 23-26 maja.

Przypomnijmy, że aktualnie województwo lubelskie w PE reprezentuje dwóch europosłów: Krzysztof Hetman (PSL) i Mirosław Piotrowski, który mandat zdobył z list PiS, lecz teraz buduje konkurencyjny Ruch Prawdziwa Europa.

Jak na razie tylko Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie ogłosiło czołówki list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. W naszym okręgu lubelskim z pierwszego miejsca wystartuje posłanka Elżbieta Kruk, zaś z drugiego wicemarszałek Sejmu, rzecznik partii i od niedawna szefowa okręgowych struktur PiS, Beata Mazurek. Pisaliśmy o tym fakcie TUTAJ.

-Pierwsza trójka na listach Koalicji Europejskiej z lubelskiego to Krzysztof Hetman, Joanna Mucha i Riad Haidar.– poinformował z kolei na Facebooku radny Sławomir Ćwik z Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej.

Poniżej przedstawiamy wyniki sondażu na temat sympatii wyborczych do PE, przeprowadzonego 1 marca przez Pollster dla „Super Expressu”:

PiS – 38 %

Koalicja Europejska (PO+N.+SLD+PSL+Zieloni) – 32%

Wiosna Roberta Biedronia – 12%

Kukiz’15 – 8%

Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy – 4%

Partia Razem – 3%

Polska Fair Play – 2%

Ruch Prawdziwa Europa – 1%

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
  • "Thomas" dnia 10 marca 2019 o godzinie 0:44:56 napisał:
    [b]Żelazko głosuję na Żelazko :) [b/]A tak na poważnie, poza PiS nie widzę kandydatów. Jestem ogromnie rozczarowany prof. Mirosławem Piotrowskim - chociaż na niego nie głosowałem. Co do tego sondażu. To gdyby Wiosna miała 100 procent poparcia, a z jej list startował np. kandydat z najmniejszym poparciem - to i tak nie wejdzie. Są tylko dwa miejsca, konkurencja jest duża. Nie sądzę, aby Koalicja Obywatelska zdołała wprowadzić swojego kandydata.
    R E K L A M A
  • "Thomas" dnia 10 marca 2019 o godzinie 0:48:20 napisał:
    Jednak to działa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
observer
proponuję referendum, a do czasu rozstr...
niewytrzymam
Nie odrobiliście lekcji ... głąby. Da...
Gość
Jeśli tablety są własnością Miasta,...
kibic
Super dziewczyny!!! Tak trzymać!!!...
Krzychu
serio zanim władza cokolwiek zrobi ze s...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018