Lifestyle | Tekst sponsorowanytekst nadesłany | kategoria: Tekst sponsorowany11 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Ubezpieczenie na życie bez badań lekarskich

R E K L A M A    B O A R D

Nie dla każdego zakup ubezpieczenia jest prostą i szybką decyzją. To wybór, który wpływa na nasze finanse oraz przyszłość – naszą oraz najbliższych nam osób. Dobrze byłoby zatem, byśmy ubezpieczenie na życie wybrali świadomie i bez pośpiechu.

Podobnie, jak w przypadku każdego innego zakupu – przy ubezpieczeniu musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, podobnie jak rozsądnie byłoby porównać kilka ofert ze sobą, zanim ostatecznie wybierzemy najlepszą dla nas polisę. W ten sposób możemy zaoszczędzić oraz znaleźć taki program ochronny, który będzie nam najbardziej odpowiadał.\

Ubezpieczenie na życie – na czym polega?

Na samym początku warto wytłumaczyć czym jest polisa na życie i na czym ona polega. Najprościej byłoby sprawdzić ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl, jednak zależy nam na tym, by klient miał wiedzę na temat szukanego produktu.

Ubezpieczenie na życie jest formą zabezpieczenia przyszłości – w dużej mierze dla naszych najbliższych. Podstawowa opcja ubezpieczenia na życie gwarantuje wypłatę umówionego świadczenia w sytuacji zgonu osoby ubezpieczonej. Sumę ubezpieczenia, czyli ustaloną kwotę ubezpieczyciel wypłaca wskazanym w umowie osobom lub osobom uprawnionym do dziedziczenia. Kwoty te mogą być bardzo różne i zależą od decyzji klienta – ubezpieczyć możemy się zarówno na kwotę 20 000 zł, jak również na 1 000 000 zł.

Od wysokości sumy ubezpieczenia zależy wysokość naszej składki, którą przyjdzie nam płacić. Warto więc, by wybrana suma ubezpieczenia uwzględniała nasze możliwości finansowe. W przeciwnym wypadku – może się zdarzyć, że zrezygnujemy z polisy jeszcze przed zakończeniem umowy.

Możemy również zdecydować się na szerszy zakres ochrony – np. od wypadków komunikacyjnych, pobytu w szpitalu, śmierci bliskiej osoby czy poważnego zachorowania. Opcji, na wypadek których możemy się ubezpieczyć – firmy ubezpieczeniowe oferują naprawdę wiele i można dopasować ochronę do swoich indywidualnych potrzeb.

Zwiększenie ochrony to zakup odpowiedniej umowy dodatkowej. To od nas zależy, na którą ochronę się zdecydujemy. Dzięki umowom dodatkowym zwiększamy nie tylko swoją szansę na otrzymanie odszkodowania, ale możemy również zapewnić sobie inne formy wsparcia od ubezpieczyciela. Należą do nich m.in.:

  • transport medyczny;
  • pomoc domowa w czasie hospitalizacji;
  • dowóz leków zaleconych przez lekarza;
  • wizyta domowa lekarza lub pielęgniarki;
  • wsparcie psychologa;
  • pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji.

Towarzystwo ubezpieczeniowe, jak widać – może zaoferować nam całkiem sporo i dobrze jest o tym pamiętać przy wyborze polisy ubezpieczeniowej. Osoby, które wychowują małe dzieci – z pewnością bardziej potrzebować będą pomoc w opiece nad dziećmi w czasie pobytu w szpitalu, z kolei osoby, które mieszkają z dala od miasta – mogą liczyć na transport medyczny w razie konieczności.

Ankieta medyczna – do czego jest potrzebna?

Wiele towarzystw ubezpieczeniowych wymaga od klienta wykonania badań lekarskich bądź ankiety medycznej. Ten wymóg kierowany jest interesem ubezpieczyciela – to forma zabezpieczenia się przed nieuczciwymi klientami oraz ocena ryzyka, jakie ubezpieczyciel podejmuje. Zgony z przyczyn zdrowotnych, podobnie jak poważne zachorowania dotykają również ludzi stosunkowo młodych, czego ubezpieczyciel nie może całkowicie wykluczyć.

Badania lekarskie wpływają na okres karencji ubezpieczenia – poddanie się im wyklucza pewne choroby, z którymi moglibyśmy zgłosić się do ubezpieczyciela celem otrzymania w niedalekim czasie odszkodowania z tytułu zachorowania. Czas karencji jest to bowiem okres pomiędzy zawarciem umowy, a rozpoczęciem pełnej ochrony nad osobą ubezpieczoną. Karencja może trwać zarówno miesiąc, jak i rok czasu. Brak badań lekarskich może zatem skutkować znacznie dłuższym okresem karencji.

Co więcej – brak badań lekarskich może wpływać na sumę ubezpieczenia. Towarzystwo ubezpieczeniowe, które oferuje polisę bez badań lekarskich – może obniżyć dostępne sumy ubezpieczenia, co dla osób, które chciałyby ubezpieczyć się na wysoką kwotę – nie będzie możliwe.

Warto pamiętać o tym, że bardzo często firmy ubezpieczeniowe zamiast badań lekarskich – stosują ankietę medyczną, która ma określić stan naszego zdrowia na moment zawierania umowy. Nie zawsze zatem zobowiązani jesteśmy do wizyty u lekarza.

Jaka polisa będzie dla nas najlepsza?

To, czy wybierzemy polisę z badaniami lekarskimi czy bez – zależy już wyłącznie od nas samych. Musimy zastanowić się czy zależy nam na krótkim czasie karencji, czy wolimy z kolei wysoką sumę ubezpieczenia.

Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym – na jakiej ochronie nam zależy? Czy chcemy wyłącznie podstawowej ochrony, czy wolelibyśmy zabezpieczyć się na wypadek poważnych chorób, pobytu w szpitalu lub operacji?

Warto również przeanalizować kwotę, jaką jesteśmy w stanie miesięcznie przeznaczyć na ubezpieczenie i według tej kwoty dopasować polisę dla siebie. Przekroczenie tej kwoty przy pierwszym problemach finansowych może spowodować rezygnację z polisy, co odbywa się zawsze na niekorzyść klienta.

Dobrze będzie również zastanowić się nad tym, czy chcemy włączyć kogoś bliskiego w zakres ochrony – np. dzieci, współmałżonka, rodziców lub rodzeństwo. W takiej sytuacji możemy liczyć na zniżkę lub wybrać polisę rodzinną.

Gdzie szukać dobrego ubezpieczenia na życie?

Ubezpieczenie na życie najlepiej kupić z pomocą strony internetowej, która jest w całości poświęcona tematyce ubezpieczeniowej. Mamy wówczas pewność, że nie trafimy na konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe, które namawiać nas będzie wyłącznie na własną ofertę.

Przede wszystkim ważne jest porównanie ofert – dzięki temu możemy nie tylko zaoszczędzić, ale również znaleźć po prostu rozwiązanie dopasowane do nas. Oferty firm ubezpieczeniowych wydają się na ogół bardzo podobne, jednak każda z nich może delikatnie różnić się od pozostałych. Bardzo często te niewielkie różnice dla klienta mogą mieć kluczowe znaczenie.

W przypadku, gdy nie potrafimy samodzielnie poradzić sobie z obliczeniem wysokości składki lub sumy ubezpieczenia – pomóc nam mogą odpowiednie narzędzia, jak chociażby kalkulator ubezpieczeniowy. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę: ubezpieczenie na życie kalkulator, a po chwili uda nam się dokładnie obliczyć wszystkie ważne dla nas rzeczy. Kwestia finansów jest niezwykle ważna – nasze środki powinny zostać dobrze zainwestowane, warto więc poświęcić chwilę by wszystko dokładnie policzyć.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany | kategoria: Tekst sponsorowany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
:)
Zamość... Moi drodzy, w bogatych miast...
ja
nic nie robiono, bo nikt nie zgłosił i...
Piotr
Przejechać nie można z dzieckiem do sz...
Supertotobet
https://superotobetyenigiris.com...
Thomas
Ja wiem o tym i chodzi o 2006 rok. Tylko...
ja
do Thomasa - sprawa spalarni to nie popr...
Oko
Złote a skromne... chciałoby się zacy...
Jurek
Co za idiota wymyślił wyścigi gokart...
Zamojska Konopielka@ Ten cytat z Konopie...
Zamojska Konopi...
Osiedle domków jednorodzinnych w Zamoś...
kontra
Pomyśl TWS chwilę. Wogóle nie jest to...
Thomas
Sprawa spalarni wynikła w końcówce po...
Schabowy z Zamo...
Thomas, a jak myślisz czemu nie ma inwe...
Thomas
Strasznie dużo jest tych inwestorów - ...
Schabowy z Zamo...
Wybraliśmy radnych, ale są też jakie...
Zamościan
Polecam pana Profesora Grochowalskiego i...
TWS
Przecież ten protest to była akcja wyb...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018