Krasnobród | Społeczeństwo i patriotyzm | Szczebrzeszyn | Zamość | Zwierzyniectekst nadesłany21 marca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Życie przez całe życie [PROGRAM]

R E K L A M A    B O A R D

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu we współpracy z Miastem Zamość w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia organizuje na terenie Miasta szereg imprez kulturalno-rekreacyjnych połączonych ze zbiórką środków finansowych na rzecz budowy Rodzinnego Domu-kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób niepełnosprawnych w Zamościu przy ulicy Kresowej 24.

Dodatkowo zbiórki odbędą się w Krasnobrodzie, Szczebrzeszynie, Zwierzyńcu, Biłgoraju oraz innych mniejszych miejscowościach (głównie przed i po Mszach Świętych w okolicy Kościołów).

Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie, przy współpracy z MDK, w siedzibie którego zorganizowany zostanie sztab zbiórki.

Droga Krzyżowa – 22 marca 2019
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”
w Zamościu zaprasza mieszkańców Zamojszczyzny do uczestnictwa
w Drodze Krzyżowej autorstwa niepełnosprawnej poetki Joanny Pąk.

Droga Krzyżowa odbędzie się w dniu 22 marca 2019 r. o godz. 11.00 w Katedrze Zamojskiej i będzie prowadzona przy udziale osób z niepełnosprawnością, ich opiekunów i osób znanych z działalności publicznej na rzecz Zamojszczyzny.

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w nabożeństwie zachęcamy do słuchania transmisji w Katolickim Radio Zamość.

Nabożeństwo wielkopostne rozpocznie obchody Narodowego Dnia Życia (24 marca) i Dnia Świętości Życia (25 marca) organizowane w dniu 24 marca 2019 r. przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu przy współpracy Miasta Zamość.
Wspólne z osobami z niepełnosprawnością przeżywanie nabożeństwa uwrażliwi społeczność Zamościa na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i każdej kondycji.

Wielkie Śniadanie na Rynku Wielkim – 8:00-10:00
Narodowy Dzień Życia w Zamościu rozpocznie się od zaproszenia wszystkich mieszkańców na wspólne śniadanie z udziałem władz Miasta i zaproszonych gości. Każdy może dołożyć coś do wspólnego biesiadowania.

Mecz na OSiR – 24 marca – 10:00-13:00
W ramach obchodów Życie przez całe życie zorganizowany zostanie turniej
w siatkówkę na siedząco, która jest dyscypliną paraolimpijską od 10:00 w hali OSiR odbędzie się turniej piłki siatkowej na siedząco. W Turnieju udział wezmą następujące zespoły:
– Urząd Miasta Zamość
– MKS Padwa
– KS Hetman
– Komenda Miejska Policji w Zamościu
– Komendy Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu
– Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu

Strefa Zmysłów OSiR – 24 marca – 10:00-13:00
Jedną z atrakcji wydarzenia „Życie przez całe życie” będzie możliwość przejścia przez Strefy Wyłączonych Zmysłów.
Akcję organizuje Zespół Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok Dalej” w godzinach od 10:00 – 13:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu przy ul. Królowej Jadwigi 8.
Zapraszamy do zabaw edukacyjnych!
Zabawy polegają na docenieniu zmysłów: WZROKU, SŁUCHU, MOWY poprzez chwilową niemożność skorzystania z któregoś z nich.
Pozwoli to na uświadomienie uczestnikom zabaw jak wielką pracę muszą wykonać osoby, które tych zmysłów nie używają przez całe życie.

Strefa Zdrowia – Rynek Wielki – 9:00 – 14:00
– Oddawanie krwi,
– Fundacja DKMS – rejestracja dawców szpiku
– Punkt mierzenia ciśnienia i cukru – Caritas
– Kąpiel morsów (godz. 12:00)
– Symulator dachowania – Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Strefa talentów – Rynek Wielki 14:00-16:00
Wystąpią uczniowie szkół muzycznych Yamaha i Violinki

Zbiórka finansowa
Wielka zbiórka uliczna na budowę Rodzinnego Domu – Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Zbiórka odbędzie się na terenie Zamościa, Szczebrzeszyna, Krasnobrodu, Zwierzyńca i miejscowości sąsiadujących.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Zamosciak
Najlepiej byłoby zainstalować tam sygn...
no i wyszedł p...
Zamiast linii wibracyjnych powinniście ...
observer
Na pewno Dziura i Misztal - pieli z zach...
klf
juz wsiadajac do BMW w aucie unosi sie e...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018