Chełm | II. Region | Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja31 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Region: Pracodawcy w czasie kryzysu wspierali swoich pracowników-żołnierzy WOT

Fot. WOT
R E K L A M A    B O A R D

Terytorialsi na Lubelszczyźnie otrzymali mocne wsparcie ze strony swoich pracodawców, podczas ostatnich klęsk żywiołowych. – Firma nie może stać na przeszkodzie niesienia pomocy innym ludziom, jesteśmy z tobą. – powiedział jeden z pracodawców do swojego pracownika-żołnierza WOT.

Żołnierze 2 LBOT po raz pierwszy w historii WOT wzięli udział w akcjach usuwania skutków klęsk żywiołowych – pomagali po nawałnicy w gminach Wojciechów i Konopnica, a następnie w woj. świętokrzyskim przy zabezpieczaniu wałów w okolicach Sandomierza, Połańca i Zawichostu. To był pierwszy, poważny sprawdzian dla lubelskich Terytorialsów. Te tragiczne wydarzenia były również swoistym testem dla pracodawców, posiadających pracowników-żołnierzy OT. Przypomnijmy, na alarmowe stawiennictwo w sumie odpowiedziało ponad 370 żołnierzy OT z batalionów z Lublina i Zamościa. Część z nich otrzymała powiadomienie o natychmiastowym stawiennictwie będąc w pracy.

Jaka była reakcja pracodawców? Z informacji, które napływały do nas od żołnierzy wynika, że zdecydowana większość pracodawców na Lubelszczyźnie okazała zrozumienie i wsparcie dla pracowników-żołnierzy, którzy w trybie alarmowym ruszyli do akcji. Szeregowy Artur, elektromechanik w 25 blp, pracuje w przedsiębiorstwie transportowo-spedycyjnym w Zamościu, pomagał zabezpieczać wały w okolicach Zawichostu. – Gdy otrzymałem powiadomienie od dowódcy plutonu o alarmie powodziowym z natychmiastowym stawiennictwem do jednostki, potwierdziłem godzinę przybycia i rozpocząłem pakowanie plecaka. W międzyczasie zadzwoniłem do zakładu pracy informując o zaistniałej sytuacji. Pracodawca bardzo pozytywnie odniósł się do akcji i pochwalił postawę żołnierzy WOT. – powiedział.

Podobnie relacjonuje inny żołnierz z batalionu zamojskiego, pracownik administracji publicznej, na co dzień odpowiedzialny za zarządzanie kryzysowe w swoim powiecie. – Akurat byłem na spotkaniu z kierownictwem urzędu, dotyczącym innego alertu, gdy otrzymałem informację o powołaniu żołnierzy mojego batalionu do akcji przeciwpowodziowej na terenie woj. świętokrzyskiego. Moje kierownictwo podeszło do tematu priorytetowo i wskazało na pierwszeństwo mojego zaangażowania w akcję w Połańcu.

Podczas tych wydarzeń, kilkuset żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej było w odwodzie gotowych w każdej chwili do działania. Młodszy chorąży, dowódca plutonu w 24 blp w Chełmie, pracownik dużej firmy budowlanej był właśnie w takiej grupie żołnierzy.
O reakcji swojego pracodawcy powiedział – Mój kierownik kontraktu przyjął to do wiadomości. Jeżeli zajdzie taka potrzeba to nie ma problemu, wsiadasz w auto i jedziesz. Firma nie może stać na przeszkodzie niesienia pomocy innym ludziom, jesteśmy z tobą.  Mój pracodawca ma pełne zrozumienie dla mojej przynależności do WOT.

Szeregowa Justyna, strzelec wyborowy z batalionu chełmskiego, dziennikarka radiowa powiedziała nam – My byliśmy cały czas w gotowości, ostatecznie nie byliśmy powołani, ale mój pracodawca sam do mnie zadzwonił i powiedział, że wie, że jesteśmy w gotowości i jak najbardziej mam zielone światło. Bardzo wspiera mnie na każdym kroku, jeśli chodzi o moją służbę w WOT.

Ostatnie wydarzenia pokazały, jak ważne dla żołnierzy OT są relacje z pracodawcami i ich zrozumienie dla misji i zadań formacji. Dowództwo 2 LBOT mając to na uwadze, przykłada dużą wagę do budowania dobrych relacji z pracodawcami na Lubelszczyźnie. Temu służy, m.in. organizowany przez Wojska Obrony Terytorialnej projekt „Pracodawca przyjazny WOT”. W konkursie wyróżniani są pracodawcy, którzy swoją postawą i warunkami w zakładach pracy, wspierają pracowników-żołnierzy OT, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym.

kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. LBOT

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 8.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Mirek
Nie chcę wejściówki od firmy, która ...
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018