II. Region | Zdrowie i UrodaRedakcja11 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Region: Nowi konsultanci wojewódzcy

Fot. LUW
R E K L A M A    B O A R D

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość powołania konsultantów wojewódzkich w dziedzinach: endokrynologii, endokrynologii  i diabetologii dziecięcej, transplantologii oraz neurochirurgii. To ich kolejna kadencja. Swoją funkcję będą pełnili przez pięć lat. 


 
Akty powołania do pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego odebrali: w dziedzinie endokrynologii dr hab. n. med. Beata Matyjaszek-Matuszek, endokrynologii  i diabetologii dziecięcej dr hab. n. med. Iwona Beń-Skowronek, transplantologii klinicznej prof. dr hab. n. med. Sławomir Rudzki oraz neurochirurgii prof. dr hab. n. med. Radosław Rola. Konsultanci medyczni będą służyli społeczności naszego regionu wiedzą i ogromnym doświadczeniem, ponieważ są ekspertami w swoich dziedzinach.
 
Dr hab. n. med. Beata Matyjaszek-Matuszek jest zastępcą  kierownika Kliniki Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Posiada tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii, diabetologii oraz chorób wewnętrznych. Od 2012 r. przewodniczy Oddziałowi Lubelskiemu Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Jest wykładowcą na kursach endokrynologii klinicznej dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie chorób wewnętrznych, opiekunem stażu podyplomowego oraz  specjalizacji.
 
Z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Lublinie związała swoją pracę dr hab. n. med. Iwona Beń-Skowronek. Pracuje tam od ponad 20 lat, lecząc małych pacjentów. Jest kierownikiem  Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. Jej dorobek naukowy jest niemały. Świadczą o tym liczne publikacje. Dr hab. Iwona Beń-Skowronek recenzuje prace doktorskie, jest członkiem komisji habilitacyjnych, kształci młode kadry medyczne. Angażując się w pracę na rzecz uczelni zasiada w radach i komisjach. Na uwagę zasługuje prowadzona działalność ekspercka.. Współpracuje z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz Oddziałem Lubelskim NFZ. Jest członkiem towarzystw naukowych krajowych i zagranicznych, recenzentem czasopism naukowych, autorem publikacji.
 
Wykładowcą Akademii Medycznej w Lublinie jest prof. dr hab. n. med. Sławomir Rudzki. Jest wysokiej klasy specjalistą w dziedzinie transplantologii klinicznej. Prowadzi I Katedrę i Klinikę Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego oraz Oddział Chirurgii Ogólnej i Leczenia Żywieniowego SPSK Nr 4 w Lublinie. Ogromną wiedzę i umiejętności przekazuje studentom podczas wykładów i zajęć prowadzonych na oddziale. Na konsultanta wojewódzkiego jest powoływany od 2002 r. Tytuł profesora zwyczajnego nauk medycznych uzyskał w 2013 r. Prowadzi działalność naukową, dydaktyczną, ekspercką.
 
Prof. dr hab. n. med. Radosław Rola kieruje Katedrą i Kliniką Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Odbył wiele staży i szkoleń zagranicznych. Uczestniczył w wielu projektach badawczych, będąc ich kierownikiem bądź wykonawcą. Prof. Radosław Rola  posiada ogromny dorobek naukowy, sporządza recenzje dla czasopism, opinie, ekspertyzy. Bierze udział w pracach zespołów eksperckich. Jest członkiem towarzystw naukowych polskich i zagranicznych. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Swoje doświadczenie  zawodowe, wiedzę i pasję przekazuje młodym kadrom medycznym.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
ad111
Poseł "tej ziemi", to jak Jan bez ziemi...
janek
Doceniajmy ludzi, którzy są tak blisk...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018