II. Region | Polityka i SamorządRedakcja7 maja 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Region: Lubelskie z rekordową kwotą na modernizację i budowę dróg lokalnych

Fot. LUW
R E K L A M A    B O A R D

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wojewodami w sprawie Funduszu Dróg Samorządowych. W spotkaniu uczestniczył również wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.


Celem programu Funduszu Dróg Samorządowych jest budowa nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Środki z FDS zostaną przekazane na drogi powiatowe i gminne, mosty, drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne o znaczeniu obronnym. To największe w historii wsparcie rządowe na modernizację i budowę dróg lokalnych.

– Nasza dzisiejsza odprawa to świadectwo wiarygodności, gdzie przechodzimy od słów do czynów. Dziękuję, że do tego momentu dzisiaj dochodzi. To ukoronowanie i podkreślenie tego, na czym nam zależało – programu Fundusz Dróg Samorządowych, który ma zmienić obraz polskich powiatów i gmin, zwłaszcza tych, które były na uboczu – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Od 17 listopada 2015 roku podpisano umowy na 1 119 km dróg krajowych o wartości 47 mld zł. Obecnie w realizacji znajduje się 112 zadań o łącznej długości 1419, 5 km i wartości 56, 3 mld zł.

W ramach FDS w 2019 roku dofinansowane zostaną samorządowe zadania jednoroczne i wieloletnie na kwotę ok. 6 mld zł. Dofinansowanie dla województwa lubelskiego na rok 2019 wyniesie 531 290 036, 30 zł.

Wojewoda lubelski podpisał dziś ( 7 maja) również porozumienie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem dotyczące przekazania środków na potrzeby FDS dla województwa lubelskiego. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu podpisane zostaną umowy z samorządami, które złożyły wnioski o dofinansowanie zadań jesienią ubr. roku, jeszcze w ramach obowiązującego wówczas Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Fot. LUW
Fot. LUW
Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "antypis" dnia 8 maja 2019 o godzinie 8:33:57 napisał:
  W lubelkim czy lubuskim? Skoro im się Świdnik myli z Kraśnikiem, nie zdziwmy się, że to okaże się wielką ściemą
  R E K L A M A
 • "nikt ważny" dnia 8 maja 2019 o godzinie 22:10:28 napisał:
  Wreszcie ktoś zauważył, że nasza ściana wschodnia to też Polska. Sieć dróg ekspresowych powinna być rozwijana w całym kraju, a nasz region był dotychczas szczególnie perfidnie pomijany.
 • "nik" dnia 9 maja 2019 o godzinie 14:22:30 napisał:
  Kiedy w końcu będą porządnie zrobione drogi wojewódzkie? Wstyd włodarze województwa, wstyd! Sezon turystyczny rusza!
 • "ja" dnia 9 maja 2019 o godzinie 19:37:01 napisał:
  Drogi wojewódzkie to działka zarządu województwa lubelskiego. Do niedawna okupowanego przez PO-PSL. Od listopada mamy nowych ludzi z PIS. Zobaczymy czy sobie poradzą. Tak czy inaczej w lecie powinny ruszyć pierwsze przebudowy. Zobaczymy jak wyjdzie. Gorzej niż poprzednicy juz chyba być nie może prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
ad111
Poseł "tej ziemi", to jak Jan bez ziemi...
janek
Doceniajmy ludzi, którzy są tak blisk...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018