Społeczeństwo i patriotyzm | ZamośćRedakcja24 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 10 komentarzy

Radni PiS mówią NIE podwyżkom i chcą restrukturyzacji w PGK [VIDEO]

R E K L A M A    B O A R D

Odbyła się dzisiaj konferencja prasowa Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Zamościu w sprawie planowanej podwyżki cen odbioru śmieci, była też mowa o zapowiadanych zwolnieniach w PGK.

Radni na dzisiejszej sesji złożą wniosek formalny o zdjęcie z porządku obrad punktów dotyczących nowych stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Powyższe uchwały zostały przedstawione radnym przez dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w dniu 6 czerwca 2019 r., jako materiał przed spotkaniem w powyższej sprawie z radnymi w dniu 10 czerwca bieżącego roku. Uchwały od początku wzbudziły wśród radnych liczne uwagi. Na pierwszej komisji zdrowia powyższa uchwała głosami radnych naszego klubu, została zdjęta z porządku obrad tej komisji. Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości z uwagi na złożoność problemu odpadów komunalnych nie tylko w mieście Zamościu, ale w całym kraju, zwraca się do dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej o ponowne przekalkulowanie stawek oraz dokładną analizę sytuacji w PGK Sp z o.o. w Zamościu. – podkreślił Szczepan Kitka.

Franciszek Josik występując w imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że chcieliby, aby została przeprowadzona restrukturyzacja kierownictwa spółki PGK ilościowa i jakościowa. – Kiedyś był jeden prezes i wystarczył – podkreślił radny. Radni chcą przeanalizować ceny stawek stosowanych przez PGK. Również ustawa o zamrożeniu cen energii elektrycznej będzie miała wpływ na cenę odbioru śmieci. Jest wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych, które według radnych należy wziąć pod uwagę.

Radni jednak mówią stanowcze „NIE” podwyżkom za odbiór odpadów, tym bardziej że wkrótce wzrośnie opłata za wodę i ścieki.

Franciszek Josik podkreślił również że Radni PiS nie pozwolą na żadne zwolnienia, chyba że zwolnienia kierownictwa wyższego szczebla. – Nie może być szantażu – dodał odnośnie zapowiedzi, które mogli usłyszeć pracownicy i radni.

Więcej na temat podwyżek, zwolnień i rozwiązań proponowanych przez Klub Radnych PiS w materiale VIDEO:

Przeciw podwyżkom są też Sławomir Ćwik i Rafał Zwolak pisaliśmy o tym TUTAJ

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "ak" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 13:41:06 napisał:
  Przypominam, że miejsce p. Mazurek we władzach regionalnych PiS zajął p. Zawiślak. Co, że nie na temat? Czyżby? A nawiasem mówiąc podwyżką powinno się obciążyć "ekologów" sprzeciwiających się budowie spalarni - nieprawdaż panowie "radni ekolodzy".
  R E K L A M A
 • "ja z zamoscia" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 14:12:11 napisał:
  za fanaberie prezesów i ..... nie może płacić mieszkaniec Zamościa. Brawo Radni !!!
 • "Viki" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 14:17:31 napisał:
  Można sobie zaklinać rzeczywistość ale ceny za śmieci rosną w całej Polsce i będą rosły jeszcze bardziej bo zaostrzają się przepisy i nie można byle jak i byle gdzie jak dotychczas. A jak cementownia podniesie opłaty to dojdzie jeszcze podwyżka za spalanie. Chyba że cementownia przestanie odbierać bo nie wyrobi z taką ilością to będziemy wozić śmieci po całym kraju, będziemy mieli najdroższe śmieci :/
 • "zamoy" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 14:24:33 napisał:
  Ale jaki problem? Ćwik&Zwolak mają rozwiązanie - wezmą śmieci do siebie żeby nie było podwyżek i spalą je w ogródku przy okazji grillowania
  • "Rozbawiony" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 19:45:43 napisał:
   Ćwik to może już rozprawił się ze smogiem. Zobacz na jego brzuch. Wciągnął ten smog cały ;)
 • "observer" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 21:31:55 napisał:
  niepotrzebne odwlekanie w czasie, które nic nie da. Głos Josika o restrukturyzacji? Nie wiem, śmiać się czy płakać. Pewnie zrestrukturyzowałby PGK wracając na stołek. Generalnie - PGK wymaga reformy, bo struktura trochę skostniała - a kasa leci. Ale nie z reformatorem Josikiem.
 • "cchenieek" dnia 24 czerwca 2019 o godzinie 22:49:10 napisał:
  Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan wotum zaufania Prezydentowi, a dales Pan. Jestes Pan niewiarygodny
 • "Sylvia" dnia 25 czerwca 2019 o godzinie 5:58:28 napisał:
  Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK.
 • "y" dnia 25 czerwca 2019 o godzinie 12:26:42 napisał:
  Do "Sylvia" być może ktoś i tęskni. Ale obecny zarząd i kadra kierownicza przyspawała się do tych stołków na dobre. Chyba tylko prokuratura może ich odspawać.
 • "Jan" dnia 25 czerwca 2019 o godzinie 12:27:58 napisał:
  https://roztocze.net/prezydent-wnuk-z-absolutorium/ 2:02:53

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Witold
Przypominam, że Świadkowie Jehowy nie ...
KL
Niesamowite na Zamojszczyźnie - kieruj...
KL
"Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi" - n...
Inżynier z Pet...
Widać ze Pan Farion startuje na posła ...
Krys
Rozumiem protest przeciw spalarni, ale n...
Żadne argumenty merytoryczne, finansowe...
z_boku
Niegdyś kiedy wysypisko znajdowało si...
zabrakło farby
sam napis bialy RONDO na asfalcie by wys...
ja z zamoscia
Wielka strata dla Zamościa. Super Facet...
observer
Czytałem "fachowe" wypowiedzi członkó...
ak
Powinniśmy wpisać śmieci na listę na...
zamoy
Na transparentach powinno być 'Nie chce...
Tutejszy
Nie wiem skąd się bierze u kierowców ...
ak
Jeżeli chodzi o prawo własności, to t...
observer
To jakieś myślenie głęboko socjalist...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018