Flesz | Nielisz | Powiat Zamojski | Zamośćtekst nadesłany21 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Pow. Zamojski: Włamywacze i paser w rękach policji

fot. KMP w Zamościu
R E K L A M A    B O A R D

Zarzuty blisko 10 kradzieży i włamań usłyszał zatrzymany 19 latek i jego i 30 letni wspólnik. Obydwaj włamywali się do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych w okolicy, w której mieszkają. Ich łupem padały sprzęty domowego użytku, elektronarzędzia, a nawet stare wysłużone pralki. Łącznie pokrzywdzeni wartość strat wycenili na blisko 28 tys. zł. Włamywaczom w zbyciu skradzionego towaru pomagał 26-latek, który także został zatrzymany. Policjanci odzyskali już dużą część skradzionych przedmiotów.

W ostatnim czasie na terenie gminy Stary Zamość dochodziło do włamań i kradzieży. Pokrzywdzeni informowali policjantów, że z pomieszczeń gospodarczych skradzione zostały różne sprzęty. Były to rowery, spawarki, kosiarki, kosy i piły spalinowe, elektryczne szlifierki i wkrętarki, akumulatory, felgi samochodowe, zagęszczarka, lampa halogenowa. Sprawcy kradli również kable elektryczne oraz węże ogrodowe. Odnotowano także włamania do mieszkań, skąd zginął telewizor, pralka, odkurzacz, elektryczny sprzęt kuchenny i alkohol. Włamywacze nie pogardzili również złomem miedzianym z mosiądzu, brązu i ołowiu, a nawet wysłużoną pralką typu „Frania”. Łącznie pokrzywdzeni wartość utraconych przedmiotów wycenili na kwotę ok. 28 tys. zł.

Operacyjna praca policjantów z Nielisza i kryminalnych z zamojskiej komendy doprowadziły do osób podejrzewanych o przestępstwa. Wszystko wskazywało na to, że są nimi dwaj mieszkańcy jednej z miejscowości w gminie Stary Zamość w wieku 19 i 30 lat.

Kilka dni temu zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj przedstawiono im zarzuty dokonania blisko 10 kradzieży i włamań. W większości przypadków działali wspólnie i w porozumieniu. Ponadto prokurator postanowił, że 19 i 30-latek otrzymają policyjny dozór, zakazał im również wyjazdów poza teren kraju. O wysokości kary za popełnione przez nich przestępstwa zdecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Policjanci ustalili również, co mężczyźni robili ze kradzionymi przedmiotami. Okazało się, że bezpośrednio po kradzieży sprzedawali je 26-latkowi z gminy Zamość. On również został zatrzymany i przesłuchany jako podejrzany o nabywanie rzeczy pochodzących z czynu zabronionego. Paserstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Zarówno dwaj podejrzani z gminy Stary Zamość, jak również paser z gminy Zamość byli już wcześniej karani. 19 i 30-latek odpowiadali za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, natomiast 26-latek na swoim kącie ma przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci odzyskali już dużą część skradzionych przedmiotów, które wkrótce wrócą do właścicieli. W dalszym ciągu pracują nad odzyskaniem reszty utraconych rzeczy. poinformowała asp. Dorota Krukowska – Bubiło, Oficer prasowy KMP w Zamościu.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
L.B. 17 minut temu
I nadal nie są. 20.04.2019....
Przepowiednia
Mam takie przeczucie, że za niedługo s...
KL
Ta dzielnica to Krasnobród w Zamościu!...
ad111
Artykuł sponsorowany, dlaczego nie ma t...
kmicic
5100 zł za m2? Inwestor chyba pomylił ...
Dumny
Rozumiem, że mieszkańcy płacą za to ...
Cień
Ciekawa akcja popieram ...
Ja
Przecież takich radnych mieszkańcy mia...
witek
ludzie totalny chlam ? jak wyglądają w...
Mefisto
Zaskakujące oschle i surowo oceniasz pr...
edek
Wykluczeni cyfrowo analfabeci....Nie do...
leszek
Pan Marek W. i tablet... dajcie mu młot...
observer
proponuję referendum, a do czasu rozstr...
niewytrzymam
Nie odrobiliście lekcji ... głąby. Da...
Gość
Jeśli tablety są własnością Miasta,...
kibic
Super dziewczyny!!! Tak trzymać!!!...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018