Edukacja | ZamośćRedakcja7 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 4 komentarze

Porywające przemówienie ucznia III LO w sejmie! [VIDEO]

Adrian Góra, kadr z nagrania XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
R E K L A M A    B O A R D

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida uczestniczyli w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Organizatorem XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży była Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami podobnie jak w ubiegłym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej,  Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Emilia Anioł, Wiktoria Tyszko, Karolina Budzyńska oraz Adrian Góra zostali wybrani przez ekspertów. Zamojscy licealiści, aby 1 czerwca zasiąść w poselskich ławach musieli zrealizować projekt w którym, w sposób trwały, upamiętnią losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. Co przygotowali?

Adrian Góra i Karolina Budzyńska opublikowali film:

Emilia Anioł i Wiktoria Tyszko przygotowały stronę internetową: romanrybarski.wordpress.com

fot. sejm.gov.pl
fot. sejm.gov.pl

W czasie obrad Adrian Góra wygłosił porywające przemówienie, oto jego treść, oceńcie sami:

„Uchwała, nad którą dzisiaj mamy debatować przede wszystkim mówi o kultywowaniu historii, upamiętnianiu okresu Sejmu II drugiej RP. Sam jako pasjonat historii w pełni zgadzam się z jej treścią jednak przypominam sobie, iż w ubiegłorocznej uchwale młodzi posłowie apelowali o to, aby tematyka przyszłych obrad dotyczyła aktualnych problemów społecznych. Co jest tematyką dzisiejszych obrad? Losy posłów II RP. Muszę przyznać, że bardzo aktualny problem. Zastanawia mnie więc jaką wartość dla naszych rządzących mają nasze postulaty? Co państwo zrobiliście z głosem tych młodych ludzi sprzed roku? Ich uchwałę perfidnie wrzuciliście do kosza! Dlaczego nas nie słuchacie? Otóż odpowiem, wy się po prostu nas boicie, młodych ludzi, którzy informacje czerpią nie z reżimowych telewizji, lecz często z internetu i nie łapią się tak łatwo na waszą ohydną propagandę.

Przez ostatnie kilkanaście lat dwie główne ekipy rządzące prześcigają się w uprzykrzaniu życia Polaków. Wprowadzają kolejne podatki i regulację, zadłużenie Polski wciąż wzrasta, odrażająca piramida finansowa, jaką jest ZUS okrada nas z naszych pieniędzy. Partia podatki i socjalizm w skrócie PiS wyciąga z naszych kieszeni pieniądze, by wdrożyć kolejne programy socjalne rujnujące Polski budżet, z drugiej strony Platforma Anty-Obywatelska krzyczy, że rozda jeszcze więcej. Czy my chcemy w Polsce kolejnej Wenezueli?

Te wszystkie problemy będą nas młodych ludzi dotyczyć a my w tym czasie mamy debatować nad losami polskich posłów sprzed prawie 100 lat. Chcą zamknąć nam usta, by na jesieni objąć władzę i jeszcze bardziej zniszczyć ten kraj. Apeluje do Was młodzi posłowie – nie pozwólmy, aby któraś z tych postkomunistycznych band na jesieni samodzielnie objęła rządy! Nie pozwólmy, aby zamknęli nam usta. My jesteśmy przyszłością tego narodu, doprowadźmy do tego, by Polska była państwem rzeczywiście suwerennym, państwem naprawdę wolnych ludzi!”

 

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 6.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: Redakcja
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "Antyklerykał" dnia 7 czerwca 2019 o godzinie 19:05:03 napisał:
  W młodych i rozumnych nadzieja. Szkoda tylko, że dorośli okopani na stanowiskach pro PiS i pro wiadomo kto, zrobią wszystko aby myślenie tych młodych ludzi "naprostować". Młodzi nie wytrzymją i kolejne pokolenie wyjedzie z Zamościa, z Polski. Nie mniej jednak gratulacje za wystąpienie i postawę.
  R E K L A M A
 • "named" dnia 8 czerwca 2019 o godzinie 10:16:58 napisał:
  Spoko spoko jak dorosną mlodzi gniewni to beda starymi wkurzonymi i najcześciej w glównym nurcie przekupieni.
 • "Eliza" dnia 8 czerwca 2019 o godzinie 11:56:42 napisał:
  Gdzie sie podział mój komentarz
 • "Thomas" dnia 8 czerwca 2019 o godzinie 12:37:34 napisał:
  Jaka była różnica pomiędzy 2 RP a 3 RP. Wielu obecnych posłów nie otrzymałoby mandatu posła w 2 RP - nawet nie startowaliby do sejmu. Ten człowiek ma rację, pokolenie rządzące nie może żyć na koszt przyszłych pokoleń. Wystarczy, że pokolenie obecnych 40 latków musi spłacać długi swoich rodziców i dziadków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
jan III
Co on takiego dobrego dla mieszkańców ...
I to przegrał z kretesem, w takim Zamo...
Elka
A ja mam pytanie - a kto się wreszcie z...
Lena
Zboku, posłuchaj: najpierw rozejrzyj si...
ak
A jednak rozczarowanie antyklerykałów ...
ad111
Poseł "tej ziemi", to jak Jan bez ziemi...
janek
Doceniajmy ludzi, którzy są tak blisk...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018