Motoryzacja | woj. lubelskietekst nadesłany13 stycznia 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | 9 komentarzy

Podróżni w 9 miejscowościach Lubelszczyzny zyskali nowe perony

R E K L A M A    B O A R D

W 2018 r. na terenie województwa lubelskiego na stacjach w Kraśniku i Małaszewiczach oraz 7 przystankach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały perony. Nowe obiekty zapewniają lepszy dostęp do kolei. Podróżni wygodniej wsiadają do pociągów z 10 nowych peronów na trasie Lublin – Kraśnik oraz Łuków – Dęblin. Pochylnie i ścieżki naprowadzające poprawiły komfortowe dojście do pociągu.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały w ubiegłym roku dwie stacje w województwie lubelskim. Podróżni zyskali lepszą obsługę na peronie w Kraśniku i dwóch peronach w Małaszewiczach. Po przebudowie perony są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie zapewniają bezpieczne korzystanie z peronów także po zmroku. Zamontowane zostały nowe ławki, wiaty i tablice informacyjne. Czytelne oznakowanie ułatwia orientację na stacjach. Informacje o rozkładzie jazdy są prezentowane w gablotach i na wyświetlaczach. Lepszą obsługę zapewnia montaż nowego nagłośnienia.

Krężnica Jara, Majdan, Niedrzwica Kościelna, Leśniczówka, Wilkołaz Wieś, Pułankowice to 7 miejscowości, z których podróżni mogą wygodniej ruszyć w podróż koleją na linii z Lublina do Stalowej Woli Rozwadowa. Na trasie Łuków – Dęblin nowe perony ma Krzywda.

Realizowane przez PLK prace w regionie to lepsze codzienne podróże pociągiem do pracy i szkoły dla mieszkańców województwa i komfortowa komunikacja dla turystów. W 2018 r. w całej Polsce PLK zmodernizowały ponad 200 peronów.

Ponad 100 nowych tablic i 10 wiat

W woj. lubelskim ustawiono 109 nowych tablic z nazwami miejscowości. m.in. na przystankach Cygany, Jadachy, Tarnowska Wola, Dęba Rozalin, Nowa Dęba, Jaszczów, Tereszpol Biłgorajski, Józefów Roztoczański, Zbydniów, Bełżec Drugi, Szczebrzeszyn, Zwierzyniec.

10 nowych wiat stanęło na przystankach Borowina, Jaszczów, Minkowice, Zalesie Krasieńskie, Zawadówka, Dominów. Pasażerowie dzięki tym pracom mogą wygodniej korzystać z kolei.

Kolej bez barier

Bezpieczeństwo oraz wyższy komfort obsługi na peronach zapewnia likwidacja barier architektonicznych i przystosowanie obiektów dla wszystkich podróżujących koleją. Zmodernizowane stacje i przystanki są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Ułatwienia w komunikacji stanowią windy, pochylnie, odpowiednie oznakowania i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą.

Na stacjach Kraśnik i Małaszewicze oraz na nowych przystankach na Lubelszczyźnie podróżni mogą korzystać z nowych pochylni.

W 2018 r. na 29 stacjach i przystankach umieszczono informacje w języku Braille’a m.in. Gorzów Wielkopolski Wschodni, Grybów, Nieszawa Waganiec, Włoszczowa Północ, Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. Oznakowania w języku Braille’a powstaną też na trasie Warszawa – Lublin oraz Biała Podlaska – Terespol m.in. na modernizowanych stacjach Lublin i Biała Podlaska. To ważne dla osób niewidomych i niedowidzących. Korzystanie z kolei jest dla nich wygodniejsze.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 3.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 • "z_boku" dnia 13 stycznia 2019 o godzinie 8:10:53 napisał:
  Komentarze są dostępne?
  R E K L A M A
  • "TORRES20400" dnia 13 stycznia 2019 o godzinie 18:28:01 napisał:
   Wygląda na to, że są. Ja tam czekam na jakieś małe "przepraszam" ze strony "redakcji", względem stałych czytelników. I jakieś, niechby skrótowe wyjaśnienia "dlaczego".
  • "Jan" dnia 13 stycznia 2019 o godzinie 20:00:48 napisał:
   Komentarze wyłączono przed wyborami samorządowymi, aby ludzie nie wytykali redakcji faworyzowania pewnej opcji politycznej / grupy polityków. Niektóre materiały były skandaliczne i co ważne - nikt nie mógł napisać sprostowania, czy też zaprotestować, czy nawet zwyczajnie wyrazić swoją odmienną opinię - inną niż forsowana przez tzw. "dziennikarzy" roztocza.
  • "nareszcie" dnia 14 stycznia 2019 o godzinie 9:34:09 napisał:
   fajnie ze sa wreszcie komentarze, moze wlaczyli je w koncu bo ktos pomyslal ze bylo malo odwiedzin i sie zreflektowali, ja juz prawie przestalem wchodzic na ten portal bo nie mozna bylo nic komentowac, teraz pewnie bede wchodzil czesciej (od kiedy to redakcje przepraszaja :), zyciezamoscia ciagle usuwa niewygodne komentarze i nie przeprasza :))
 • "ak" dnia 13 stycznia 2019 o godzinie 17:25:10 napisał:
  No to PKP PLK nie żałowało pieniędzy na inwestycje na Zamojszczyźnie. Pięć tablic z nazwami miejscowości... Jest o czym pisać.
 • "TORRES20400" dnia 13 stycznia 2019 o godzinie 20:16:06 napisał:
  @"Jan"; ja się domyślam "dlaczego?". Wydaje się jednakże, że ze względu na Czytelników, "pan redaktor naczelny" powinien zamieścić jakąś informację/notatkę typu "Szanowni Użytkownicy Portalu, jako że mamy Was za ciężkich głąbów, oraz ze względu na jakość debaty publicznej w Naszym Mieście, wyłączyliśmy Wam barany możliwość komentów na czas wyborów samorządowych". I wszystko byłoby jasne. A tak, wychodzi, że "Polacy nic się nie stało"...
 • "Name" dnia 13 stycznia 2019 o godzinie 20:37:32 napisał:
  @TORRES20400 - surowa samoocena. Ja bym uznał to tylko za gapiostwo. "Zmieniamy również warunki dotyczące komentarzy. Na razie możliwość dodawania komentarzy w ramach systemu roztocze.net została wyłączona. W sprawach związanych z pracą redakcji prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny." http://roztocze.net/roztocze-net-jest-pelnoletnie-czas-na-zmiany/
 • "Szymon Hołownia" dnia 18 stycznia 2019 o godzinie 21:39:47 napisał:
  Napisał: Po czwarte - jeśli coś naprawdę ma się zmienić w naszym życiu, a nie wrócić, po otarciu łezek, w stare koleiny, trzeba naprawdę zmienić coś w sposobie w jakim się ze sobą komunikujemy. Napisałem już wcześniej, jak będę się teraz jeszcze bardziej gryźć w język, by - nie zgadzając się z czyimiś poglądami - nie przekroczyć granicy POGARDY dla niego samego. To oznacza również jeszcze bardziej zdecydowane blokowanie hejterów. Od razu, bez ostrzeżenia. Dość już wziętej z końca pleców tezy, że każdy ma święte prawo uczestniczyć w debacie, nawet jeśli potrafi w niej tylko puszczać bąki. Jego wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja. Hejt to nie jest opinia, pomówienie czy insynuacja (z gatunku: "no, ja nie wiem jak jest, ale różnie o nim mówią") to nie jest żadna prawda, hejtowi i trollingowi trzeba po prostu odciąć tlen, którym jest dawanie mu pola do wypowiedzi. A że to kogoś wykluczy? To co? To wykluczy. Ja też jestem wykluczony od udziału w operacjach kardiochirurgicznych oraz lotach kosmicznych, bo nie mam kompetencji, nie umiem, nie wiem, nie znam się, to proste. Nie wiem, kto nam wmówił, że uczestnictwo w publicznej debacie to jest coś, co się każdemu z racji posiadania dostępu do netu domyślnie należy. I że dogmatem jest "prawdopośrodkizm", intelektualne kołtuństwo w myśl którego równe prawa do wyrażenia swoich poglądów ma sprawca i ofiara. A z takiego właśnie myślenia bierze się później taki jak widzimy internet i takie właśnie "dziennikarstwo", które obrzygiwało latami Pawła Adamowicza, a niezrównoważonemu człowiekowi dało impuls, by ze słów o tym, że "z Adamowiczem trzeba zrobić porządek" i "politycznych aktów zgonu", wyciągnął praktyczne wnioski. Bez zuchwałości i bez lęku - mowie nienawiści mówimy więc: spadaj stąd.
 • "davon" dnia 21 stycznia 2019 o godzinie 14:17:36 napisał:
  Dobry dzień, Czy potrzebujesz bezpośredniej, łatwej i szybkiej oferty pożyczki z banku lub prywatnego pożyczkodawcy? Oferujemy pożyczkę w wysokości 3% rocznie. Odpowiedz nam, jeśli potrzebujesz pożyczki. Skontaktuj się ze mną poprzez e-mail: dm8780115@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

Anti-Spam Quiz:

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Adamus
Na stronie 'Nie dla spalarni'* pojawił ...
szczebrzeszyn
Cypr jest pierwszy raz? bo nie pamiętam...
nie znam się a...
chwila chwila Brawa dla tej pani - zdję...
olek
to już widać kto z radnych posłuszny ...
?
a jeden radny na zwolnieniu co robi na s...
TK
Szczególnie ekscytująco zapowiada się...
Sylvia
Ktos tu tęskni za dawną posadką w PGK...
WerT
Bo Flip i Flap nie występują jak to ni...
leniwce w radzi...
Ćwik nieobecny? Zwolak nieobecny? Szopk...
cchenieek
Panie Josik, mowiles Pan ze nie dasz Pan...
observer
niepotrzebne odwlekanie w czasie, które...
Rozbawiony
Ćwik to może już rozprawił się ze s...
prq
Warto dodać, że w pociągach (szynobus...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018