W dniu 4 grudnia 2019 r. w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Lubelski Kurator Oświaty oraz Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie zorganizowali wojewódzką galę wręczenia stypendiów (uczniom i nauczycielom szkół ponadpodstawowych), pozyskanych w ramach Programu Stypendialnego WFOŚiGW w Lublinie "Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska".
Do programu, adresowanego do uczniów i nauczycieli liceów ogólnokształcących i techników, przystąpiło 46 szkół z województwa lubelskiego. Formalne i merytoryczne wymagania określone w Regulaminie Programu wypełniło 35 uczniów, otrzymując tym samym tytuł "Lidera wiedzy i ochrony środowiska" oraz jednorazowe stypendium wysokości 2 500 zł. Stypendium tej samej wysokości przyznano 35 nauczycielom – opiekunom merytorycznym, pod których kierunkiem pracowali uczniowie.
Doceniając edukacyjną i wychowawczą wartość przedsięwzięcia, uroczystą galę wręczenia stypendiów objął honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.
Do udziału w planowanym wydarzeniu, poza stypendystami, zaproszono parlamentarzystów, władze państwowe i wojewódzkie, przedstawicieli organów prowadzących szkoły, które z powodzeniem wypełniły wymagania Programu Stypendialnego oraz nauczycieli biologii i dyrektorów szkół ponadpodstawowych.
- Abramik Małgorzata, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie
- Abramowicz Julia, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach
- Balicki Mateusz, Technikum Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu
- Banaś Jakub Liceum, Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim
- Dąbrowski Jan, Technikum Ekonomiczne nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie
- Kusiak Karolina, III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie
- Pawłuszkiewicz Karolina, III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Zamościu
- Duda Barbara, Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim
- Furtak Daniel, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach, Technikum Mechaniczne w Rykach
- Milewski Kacper, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach, Technikum Informatyczne w Rykach
- Gawęda Gabriela, Technikum nr 4 w Zespole Szkół Technicznych w Puławach
- Gawroński Michał, Technikum Ekonomiczno-Handlowe w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie
- Głasek Sebastian, XV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie
- Grzelak Izabela, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Rykach
- Jaworski Bartłomiej, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu
- Karpiuk Arkadiusz Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach
- Kędziera Aleksandra Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie
- Matwiejczuk Małgorzata Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu
- Misiak Weronika Zespół Szkół Nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie
- Pidek Karolina V Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie
- Romańska Dominika Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Turobinie
- Sakowicz Jakub Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju/Technikum Leśne im. Polskiego Towarzystwa Leśnego
- Siurek Natalia Zespół Szkół Nr 2 im. dr. Z. Klukowskiego w Szczebrzeszynie
- Skrobucha Michał, I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku
- Stefaniuk Ina Zespół Szkół Ogólnokształcących w Białej Podlaskiej
- Stelmach Oliwia Karolina I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju
- Stelmasiewicz Bartosz III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie
- Tracz Iga Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie
- Szczygielska Katarzyna I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie
- Szewczyk Bartłomiej Technikum nr 3 w Łukowie
- Szuryga Patrycja II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie
- Ślażyńska Matylda Liceum Ogólnokształcące im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie
- Tarasiuk Wiktoria IV Liceum Ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi w Chełmie
- Włosek Natalia Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im.H. Łopacińskiego w Lublinie
- Wójtowicz Mirosław Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach
Program wojewódzkiej gali wręczenia stypendiów przyznanych w wyniku Programu Stypendialnego pn.: "Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska" dla młodzieży i nauczycieli (opiekunów dydaktycznych) szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego.
- Oficjalne rozpoczęcie uroczystości
- Wystąpienia organizatorów i zaproszonych gości
- Część artystyczna o treściach proekologicznych w wykonaniu młodzieży III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Zamościu
- Referat tematyczny przedstawiciela Poleskiego Parku Narodowego
- Referat tematyczny przedstawiciela UMCS w Lublinie Katedra Fizjologii Roślin i Biofizyki
- Wystąpienie przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie - prezentacja celów, założeń, realizacji Programu Stypendialnego
- Prezentacja filmu podsumowującego pracę wybranego stypendysty –uczestnika Programu Stypendialnego;
- Gala wręczenia stypendiów i nadania tytułów „Lider Wiedzy i Ochrony Środowiska”
- Diaporama przyrodnicza
- Podsumowanie uroczystości
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz