Zamknij

Kryształ Werbkowice - Hetman Zamość 1:2 (0:0)

20:18, 01.05.2019 Redakcja Aktualizacja: 20:19, 01.05.2019
Skomentuj

W Werbkowicach pachniało niespodzianką, ale ostatecznie Hetman w końcówce zapewnił sobie zwycięstwo w derbowym meczu z tamtejszym Kryształem.

Poza faktem, że mecz Kryształu z Hetmanem był pojedynkiem derbowym dodatkowych smaczków dodawało to, że werbkowiczan prowadzi Piotr Welcz, były dyrektor sportowy Hetmana, a w drużynie gospodarzy występuje kilku zawodników grających w przeszłości w Zamościu.

Co do meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Po przerwie znany zamojskim kibicom Krystian Wołoch wyprowadził Kryształ na prowadzenie. Stan 1:0 utrzymywał się ponad pół godziny i gdy wydawało się, że gospodarze ograją lidera do wyrównania doprowadził Paweł Myśliwiecki. Bramka dodała gościom skrzydeł. Hetman rzucił wszystkie siły do ataku. Kluczowa okazała się akcja w doliczonym czasie gry, po której Kamil Oziemczuk zgrał piłkę do Mateusza Olszaka, a ten wpakował ją do siatki, zapewniając tym samym Hetmanowi kolejne zwycięstwo.

Bramki: Krystian Wołoch 50` - Paweł Myśliwiecki 81`, Mateusz Olszak 90+4`

Kryształ: Stachyra - Wójtowicz, Alokhin, Śmiałko, Luterek - Omański (72` Łappo), Sas (70` Jabłoński), Rybka (80` Nieradko), Warecki, K. Wołoch (90+5` Drewniak) - A. Wołoch (75` Pakuła).

Hetman: Amermajster  - Kanarek, Skiba, Słotwiński, Daszkiewicz (90+6` Dudek) - Rusiecki (57` Kopyciński), Buczek (68` Pupeć), Kycko, Myśliwiecki (90+6` Pęcak) - Olszak, Oziemczuk.

Żółte kartki: Vadim Alokhin, Michał Luterek, Krystian Wołoch, Adrian Wołoch - Paweł Myśliwiecki, Przemysław Kanarek, Rafał Kycko