Artykuł zewnętrzny opłaconytekst nadesłany12 lipca 2018 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Od czego zależy koszt strony internetowej?

Koszt zaprojektowania i stworzenia strony www może wahać się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę jest funkcjonalność strony – im jest ona bardziej zaawansowana i im więcej „można na niej zrobić”, tym cena będzie wyższa. Istotny jest również profesjonalizm wykonawcy, a niekiedy również czas niezbędny do postawienia strony. Projektowanie i tworzenie strony najlepiej powierzyć kompetentnemu specjaliście, który zadba o to, by strona internetowa była najlepszą reklamą naszej działalności.

Funkcjonalność strony

Funkcje strony www mogą być bardzo różne. Najmniej skomplikowaną wersją witryny internetowej jest tzw. wizytówka, czyli strona (najczęściej z kilkoma podstronami), na której internauta może znaleźć podstawowe informacje o firmie, jej produktach i usługach. Ewentualne modyfikacje treści tej wizytówki mogą wiązać się z koniecznością każdorazowego ponoszenia dodatkowych opłat. Tego typu strona kosztuje niewiele (najczęściej do 500 zł), ale ze względu na niską funkcjonalność – takich witryn tworzy się coraz mniej.

Funkcjonalna witryna internetowa to strona umożliwiająca podejmowanie przez jej użytkowników różnorakich działań. Przykładami takich właśnie funkcjonalnych stron www są portale społecznościowe, serwisy aukcyjne lub ogłoszeniowe oraz sklepy. O funkcjonalności strony decyduje również CMS, czyli System Zarządzania Treścią (jednym z popularniejszych CMS-ów jest WordPress) pozwalający na dowolne modyfikowanie treści witryny przez jej administratorów (właścicieli). Profesjonalny wykonawca stron internetowych może naszą witrynę wyposażyć dodatkowo w technologie automatycznie wspomagające pozycjonowanie, a także rozmaite zabezpieczenia (cena takiej strony będzie wyższa).

Szata graficzna i logotyp

Dobra strona www to również strona przyjemna dla oka, z odpowiednio dobraną szatą graficzną i oryginalnym logo. Kluczowym słowem dla udanego projektu strony internetowej jest „spójność”. Szablon strony, logotyp, dobór kolorów i fontów (ważne są odpowiednie schematy i powtarzalność) powinny być zbieżne z wizerunkiem marki. Detalami kontrastowymi (muszą się znaleźć na stronie, w innym wypadku grozi nam nuda!) mogą być elementy „call to action”, które mają zachęcać odbiorców do podejmowania rozmaitych działań.

Potrzebujesz profesjonalnej strony www? Wejdź na https://octamedia.pl/strony-www/.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 4.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Zamość to nie...
E, Rafał! Jak już chwalisz się że wi...
as
Fajnie. Może coś będzie KONKRETNIE wi...
hmm...
Ciekawe co było w historii przeglądani...
viki
Przecież to nawet nie KOD bo KOD to jak...
nienasycona ćw...
hmmm.... obstawiam że jeżeli ktoś ły...
dd
Trzech radnych natomiast tablety dwa. Cz...
Redakcja
To tymczasowa strona....
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018