Kraj | Lifestyletekst nadesłany5 czerwca 2019 FACEBOOK | 0 Twitter E-mail Skopiuj link Skomentuj | (0)

Obóz dla Klimatu 2019

R E K L A M A    B O A R D

Zmiany klimatu, to nasz wspólny problem: susze, powodzie, skrajne temperatury dotykają nas wszystkich. W dniach od 16 do 21 lipca tego roku odbędzie się drugi Obóz dla Klimatu. Postulujemy o zaprzestanie poszerzania istniejących kopalni węgla i w konsekwencji całkowite od niego odejście. Działamy oddolnie i zapraszamy wszystkich do wspólnej walki!

Obecnie globalne ocieplenie spowodowało wzrost temperatury o prawie 1.5 stopnie celsjusza powyżej średniej temperatury z czasów przed rewolucją przemysłową. Wszelkie problemy wskazują, że doprowadzimy do wzrostu nawet do 5 stopni, co doprowadzi do wyginięcia wielu ekosystemów i gatunków, być może również ludzi. W najlepszym wypadku zostało nam 11 lat aby zapobiec katastrofie.

Przez wiele lat wmawiano nam, że możemy coś zmienić dokonując indywidualnych wyborów – ograniczając zużycie prądu, segregując śmieci, nie kupując plastiku. Jednak pomimo faktu, że coraz więcej osób żyje w ten sposób globalne emisje wciąż rosną. Wynika to z faktu, że głównymi trucicielami w dalszym ciągu pozostają korporacje, które przy bierności polityków nic sobie nie robią z naszej przyszłości. Dlatego to my jako mieszkańcy Ziemi musimy zacząć działać i wywalczyć bezpieczną przyszłość dla nas i innych gatunków na planecie. Musimy podjąć działania i przestać być posłuszni porządkowi świata, który nam zagraża.

Również w tym roku, Obóz dla Klimatu odbywa się w regionie konińskim. To właśnie tutaj działają kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego, które w dużej mierze odpowiadają za emisję CO2 przez Polskę. Wypompowują wodę z okolicznych jezior, których poziom spadł o kilka metrów, niszcząc jedne z głównych źródeł pracy okolicznych mieszkańców, jakim są turystyka i rolnictwo. Głos protestujących mieszkańców jest niesłyszalny. Przez naszą obecność pragniemy nagłośnić ich problem. Domagamy się zaprzestania poszerzania istniejących kopalni i nie budowanie nowych. Domagamy się sprawiedliwej transformacji energetycznej (uwzględniającej pracujących w sektorze węglowym) i odejścia od węgla do 2030 roku i przejścia na OZE.

Podczas Obozu dla Klimatu odbędą się wykłady, warsztaty, w wielokulturowej atmosferze bez wykluczeń zsieciujemy się z aktywistami i aktywistkami klimatycznymi z całego świata, będziemy czerpać ze swoich doświadczeń i wspólnie planować walkę zmierzającą do odejścia od węgla i zmianę kierunku tej katastrofy.

Kim jesteśmy? Jesteśmy nieformalną grupą ludzi przekonanych, że głęboką przyczyną zmian klimatu jest systemowy wyzysk ludzi i przyrody. Potrzeba walki o sprawiedliwość społeczną i klimatyczną jest naszym motorem działania i najważniejszym powodem organizowania Obozu dla Klimatu 2019.

Jak cenna jest ta informacja dla Ciebie?
Powiedz nam o tym - kliknij na gwiazdki.
Liczba ocen: 1.
Dziękujemy! Postaramy się być jeszcze lepsi.
Autor: tekst nadesłany
Komentarze publikowane poniżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT. Jednocześnie informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net. Roztocze.net zapisuje na Twoim urządzeniu pliki cookie, więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie PLIKI COOKIE. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych możesz przeczytać na stronie POLITYKA PRYWATNOŚCI
KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
    R E K L A M A

Bądź pierwszy i skomentuj artykuł lub sytuację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podpis:

Publikując komentarz potwierdzam, że zapoznałem/am się z regulaminem usługi dostępnym na stronie (www.roztocze.net/regulamin-kometarze/) i akceptuję jego postanowienia.

UWAGA!!! Informujemy że korzystając z naszych stron pozostajesz anonimowy tak długo, aż sam nie zdecydujesz inaczej. Twoje dane osobowe w postaci Adresu IP są zapisywane dopiero wtedy gdy zostawiasz w roztocze.net swój komentarz. PRZECHOWYWANIE DANYCH: Twoje dane osobowe przechowujemy jedynie tak długo, jak jest to rozsądnie uznane za konieczne do realizacji celów, dla którego zostały zgromadzone, lub do zachowania zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi raportowania. PRZEKAZANIE DANYCH: Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. ZMIANA I USUNIĘCIE DANYCH: Każdy użytkownik ma prawo w każdej chwili do uzyskania informacji o swoich danych, możliwość ich poprawiania (jeśli jest to technicznie możliwe) oraz usunięcia poprzez przesłanie odpowiedniej informacji za pomocą poczty elektronicznej na adres: redakcja@roztocze.net.
Thomas
22 tysiące głosów to wcale nie tak ma...
Witold
No i dobrze. Ciesz się, że chociaż ty...
Ania
To nie jest pełna lista ani laureatów...
Jan
Dla prawych ludzi, praca dla dobra Zamoj...
Magdalena
Przepiękne przedstawienie, polecam i gr...
KL
Możliwe jest, że Misski Brzydul z Lube...
z_boku
Czym droga Leno uraził Ciebie mój niew...
trzecie oko
Rajd Rowerowy Zamość-Zwierzyniec lub K...
ad111
Oto dowód, że równoległe światy ist...
Gizo
Jedno jest pewne. Od początku zawislak ...
Komentarze publikowane powyżej, są elementem bezpłatnej usługi świadczonej na rzecz użytkowników serwisu. Redakcja roztocze.net nie ponosi odpowiedzialności za treść i stylistykę komentarzy. Naruszenia prawa należy zgłaszać na adres redakcji dostępny na stronie KONTAKT
Copyright © 2019 Fundacja im. Bernardo Morando. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
PATRONAT | RSS | KONTAKT | PLIKI COOCKIE | POLITYKA PRYWATNOŚCI | istanbul evden eve nakliyat istanbul nakliyat
ARCHIWUM lata 2000-2010 ROCZNIKI 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018